Ünlüler Arasında Yeni Bir Trend, Makyajsızlık Sendromu 8

0
Advertisement

Makyajsızlık Sendromu ünlüler arasında gerçekleşen yeni bir trend. İşte o çok sevdiğiniz ünlülerin makyajsız hallerinden oluşan serinin sekizinci kısmı.

Megan Fox

Megan Fox’u gördüğünüzde içiniz kıskançlıktan hafifçe kasılıyor değil mi? Bizde de aynısı oluyor merak etmeyin. Makyajsız hali ayrı güzel, makyajla ayrı bir afet. Tamam biliyoruz her yeri estetik operasyon dolu o yüzün. Ama arkadaş her estetik yaptıran böyle olmuyor ki! Dudakları silikonlu ama hemcinslerindeki gibi patlayacak balon gerginliği yok. Bizim estetikçilerin yaptırdığı 1 alana 1 bedava hokka burundan yok, onun yerine ince uzun ve sivri uçlu bir burnu var ama harika duruyor. Elmacık kemiklerinin o kusursuz tepe noktalarına ne demeli peki? Kedi gözlere hiç girmeyelim, makyaja bile gerek yok o etkiyi vermeleri için. O zaman biz sabırla bekleyelim, belki 20 sene sonra filan yaşlanır da biraz güzelliği azalır.

Didem Soydan

Yaptığı yorumlar zaman zaman mankenliğinin önüne geçse de Didem Soydan işi gereği görünümüne oldukça zaman harcayanlardan. Kendisini olduğu gibi göstermeyi seven Didem Soydan, o olduğu gibi halini kusursuzlaştırmak için kimyasal içeriklere güvenmek yerine kendi reçetelerini kullanmayı tercih ediyor. Doğal içeriklerden kremler, tonikler ve serumlar yapıp düzenli olarak cildine bakım uygulayan çekici manken kötü alışkanlıklardan da uzak duruyor. Makyaj yapmayı seven ve genelde çarpıcı renkler kullanan Didem Soydan, organik beslenmeye de dikkat ediyor. Bu kadar özen gösterdikten sonra da sabah kalktığı gibi sokağa çıkıp hala başları döndüren bir güzelliğe sahip olabiliyor.

Yeşim Salkım

Hem şarkıcı hem dizi ve film oyuncusu olarak şöhret olmanın hakkını yeteneği ve güzelliğiyle veren Yeşim Salkım polemiklerle gündemde kalmayı da çok iyi bilenlerden. Yaşını hiç göstermeyen fiziği, kırışık barındırmayan porselen cildi ciddi bir uğraşının sonucu. Düzenli uykuya çok önem veriyor, yediğine içtiğine çok dikkat ediyor, gün boyunca cildinin maruz kaldığı hava kirliliğinin etkilerinden arınmak için akşamları mutlaka tonikle yüzünü temizliyor ve evde kendi yaptığı özel ballı karışımlarla hücrelerini yeniliyor. Makyajı nasıl kullanması gerektiğini farkında olan Yeşim Salkım cildine ince bir tabaka kapatıcı sürerek doğal görünüm efektini yaratıyor. Gözlerinin kenarından yukarı doğru kıvrılan eyeliner ise neredeyse onun olmazsa olmazı haline gelmiş durumda.

Gülşen

Makyaj yoksa Gülşen yok, Gülşen yoksa makyaj yok. Gerek konserleri gerek klipleri gerek konuk olduğu televizyon programları gerek sahne aldığı özel davetler gibi göz önünde olduğu her yerde Gülşen hep yarattığı imajını sergiliyor. Bunların hepsinin arkasında da Gülşen’in uğruna saatler harcadığı bir hazırlık süreci var. Cilt bakım seansları, dermatolog randevuları, sabah kremleri, gece kremleri, yanak dolgusu, dudak botoksu derken Gülşen gereken ve belki de gerekmeyen her şeyi yapıyor. Kendini sürekli yenileyen, görüntüsünün mükemmel olması için kazandığı parayı yine kendine yatıran Gülşen yıllardır yorulmadan bu tempoyu sürdürdüğü için enerjisine hayranız. Biz olsak çoktan bıkmıştık ve bunalmıştık bu kadar uğraşmaktan. Makyajsız halini görenler şaşkınlığa uğramakta haklılar çünkü Gülşen = Makyaj.

Gülben Ergen

Kaç yıldır sahnelerde, kaç çocuk yaptı, kaç bin polemik atlattı ama hala güzel, hala taptaze. Evet Gülben Ergen yıllara resmen meydan okuyor. Genelde bronzerla aydınlatılmış yüzüyle görmeye alışık olduğumuz Gülben Ergen rimel ve eyeliner kullanmayı da çok seviyor. Çoğunlukla sarı karamel tonlarında kullandığı saçları da imajını on numara beş yıldız hale getiriyor. Ancak fondötenden en alttaki baza kadar üst üste sürdüğü katlar silindiğinde makyajsız çehresi yaşanmış yılların izlerini gizleyemiyor. Bu yüzden olsa gerek, onu her zaman bakımlı ve makyajlı görüyoruz herhalde. Olsun, onun o güzelim gözlerini ışıldatan neşeli kişiliği yeter de artar bile.

Advertisement

Ebru Şallı

Ebru Şallı’nın bize televizyon karşısında spor yaptırırken bir gram akmayan makyajını bilmeyen var mı? Bizler kan ter içindeyken onun simli pembe yanakları ve gergin alnı hiç renk değiştirmezdi. Spora bu kadar kendini adamış bir insanın makyaja ve bakımına da saatlerini harcadığını tahmin ediyorsunuzdur. Sabahları aldığı buz gibi duşlar gözenekleri sıkılaştırırken, ayda en az bir kez hamam sefası yapmak da ölü cildi atmak için en vazgeçemediği bakımlardan. Cildin makyajla barışması için önce cildin mutlu olması gerektiğini savunan Ebru Şallı’nın estetik mucizesi olduğunu bu noktada vurgulayalım. O kadar dolgu ve iğne batırsak bizim cildimiz de mutlu olur mu acaba?

Jennifer Aniston

Öncelikle Rachel Green’in kim olduğunu bilmeyenleri kenara alalım, sonra kült dizilerden Friends’in ayrılmaz 6’lısından Jennifer Aniston’ın güzelliğine geçelim. Yıllar yıllar önce Brad Pitt’le bile evlenmiş olan bir güzelden bahsediyoruz. Yüzünü çevreleyen sarışınımsı kumral saçları, yemyeşil gözleri, estetik olduğunu artık unuttuğumuz güzel burnu ve yüzünü aydınlatan gülümsemesiyle komşu kızı güzeli Jennifer Aniston 51 yaşında hala bomba gibi bir fiziğe sahip. Tek hoşumuza gitmeyen değişim kalınlaştırdığı kaşları. Yüzünün daha genç görünmesi için yaptığı bu müdahale, o çok alıştığımız ifadesinde ister istemez büyük bir değişim yaratmış. Holywood’un 50’yi deviren tüm ünlüleri gibi o da alnına ve yanaklarına dolgu yaptırarak gençliğini korumayı başarmış. Friends dizisinin de yeni bölümlerinin çekileceğini duyduğumuzu söyleyelim hepinizi şenlendirelim.

Gwyneth Paltrow

Tüm Hollywood starları gibi Gwyneth Paltrow’un da kendi markası var, adı da Goop. Hayatına dergi olarak başlayan markası şimdilerde TV programı formatında sunuluyor. Ne mi yapıyor bu markayla? İyi yaşlanma, iyi beslenme ve iyi hissetme amacıyla enerji frekanslarını dengeleme gibi hiç görülmemiş duyulmamış terapiler yapıyor. Kamuoyunda çok da tartışma yaratıyor haliyle. 47 yaşında olmasına rağmen makyajsız cildinin pırıl pırıl olmasının sırrı acaba bu terapiler mi gerçekten? Yoksa gizli gizli bakımlar mı yaptırıyor? Asla bilemeyeceğiz. Göz çevresindeki kaz ayaklarını makyaj yaptığında bile gizlememesi de acaba Uzakdoğu felsefesine olan bağlılığının bir dışavurumu mu? Sorular sorular. Her haliyle hala güzel diyelim, içinizi rahat ettirelim.

Caitlyn Jenner

Makyajla değişim mi dediniz? Eski olimpik atletlerden ve son dönemin en ünlü mankenlerinden Kendall Jenner’ın babası Bruce Jenner artık bir kadın ve adı da Caitlyn Jenner diyelim o zaman. Cinsiyet değişimi operasyonu geçirerek tüm zamanların en hit televizyon programı “The Kardashians” ailesinin babası, gündemde bomba etkisi yarattı. Caitlyn Jenner makyajın güzelleştirme efektinin en iyi örneği diyebiliriz. Eski sporcunun atletik yüz hatlarını yumuşak hatlı bir kadının yüzüne çevirmek ancak profesyonel makyaj teknikleriyle mümkün olabiliyor çünkü. Makyaj yapmadığı zaman uzun saçlarına rağmen yüzü yine Bruce Jenner’a döndüğü için aman artık kalıcı makyaj yaptırsın da bizim de kafamızı karıştırmasın diyoruz. Dünyanın gözünün önünde gösterdiği cesaretine de hayretle bakakalıyoruz.

Beyoncé

Neredeyse 25 yıldır popülerliğinden bir gram kaybetmemiş bir kadından bahsediyoruz burada. Geçen bunca zaman içinde Beyoncé gözlerimizin önünde evrim geçirdi durdu. Saç rengi, makyaj tercihi derken birçok farklı tarzda gördük onu. Çocuk sahibi olduktan sonra iyice genişleyen vücut hatlarını gizlemek ya da eski incecik haline dönmeye çalışmak yerine, doğallığı tercih eden Beyoncé, yeni tarzıyla kelimenin tam anlamıyla göz dolduruyor. İrileşen bedeniyle barışan, kökenlerindeki ana kültürünü sahiplenen Beyoncé arada özel etkinliklere katılmak için bazen fön çektirse ve makyaj yapsa da genelde doğal kıvırcık haline bıraktığı saçları ve makyajsız haliyle daha rahat ve mutlu hissettiğini sık sık dile getiriyor. Biz de yürü be Beyoncé, kim tutar seni diyoruz haliyle!

Advertisement


Leave A Reply