Ünlülerin Fiyatları ile ve Görünümleri ile Dudak Uçuklatan Arabaları 6

0
Advertisement

Ünlü sanatçı ya da iş insanlarının hem görünümleri, özellikleri hem de fiyatı ile dudak uçuklatan ve hayran bırakan arabaları serisinin altıncı kısmı

Kevin Costner – Aston Martin, Tahminen 360 bin dolar

Her ne kadar dünya onu Whitney Houston’la başrollerini paylaştığı 1992 yılında çekilen “The Bodyguard” filmiyle tanısa da o filme kadar o kadar çok kült filmde oynamıştı ki. 1987 yılında başrol oynadığı Dokunulmazlar filmini takip eden Düşler Tarlası, Kurtlarla Dans ve 1991 yılında oynadığı Robin Hood ve JFK filmeriyle inanılmaz bir hayran kitlesine sahipti zaten. İki kez Oscar kazanan ünlü oyuncu 65 yaşını devirse de yakışıklılığından hiçbir şey kaybetmedi. An itibariyle serveti sadece 250 milyon dolarcık. Arabaları arasında Nissan, Porsche, Audi, Jaguar markaları bulunan Kevin Costner’ın sürüşünden en keyif aldığı arabasıysa tabii ki Aston Martin.

Dwayne “The Rock” Johnson – Pagani Huayra, Tahminen 1.5 Milyon Dolar

Eğer siz de 90larda Türkiye’de popüler olmaya başlayan ve her nedense halk arasında Pankreas güreşi adını verdiğimiz Amerikan güreşini sevenlerdenseniz, o zaman Dwayne Johnson’a neden “The Rock” dendiğini biliyorsunuzdur. 2000’li yılların başında WWE adındaki bol drama içeren Dünya Güreş Eğlencesi’nde en popüler güreşçilerden biriydi Dwayne Johnson. Arenadaki aldığı sahne adı da “The Rock” olmuştu. Steve Austin gibi efsanelerle aynı ringi paylaşmış olan Dwayne Johnson daha sonra Hollywood’a geçiş yaparak inanılmaz bir şöhrete kavuştu. 320 milyon olduğu tahmin edilen servetiyle Ferrari La Ferrari Matte White gibi gerçek dışı görünen arabalar almayı seviyor Kalbinin sahibiyse Pagani Huayra marka arabası.

Nicolas Cage – 1958 Ferrari 250 GT Pininfarina, Tahminen 3.6 Milyon Dolar

“Elveda Las Vegas” filmindeki performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Nicolas Cage, kariyerinin zirvesindeyken çok iyi rollerde oynasa da son yıllarda kötü filmlerde oynadığını gördüğümüzde bu işin içinde bir iş var diye düşünmeden edemedik. Öğrendik ki bir zamanlar 150 milyon dolara varan servetini öyle saçma şeylere harcamış ki, borçlarını ödemek için önüne gelen her rol teklifini kabul etmek zorunda kalmış. Şu anda serveti 25 milyon civarında olan ünlü oyuncu neler mi almış? 15 ev, Avrupa’da iki tane şato, Bahamalar’da bir ada, özel bir yat, özel bir jet ve 50’nin üzerinde araba! Tabii borçlar yüzünden çoğunu satmış. Resimde gördüğünüz klasik model 1958 yapımı Ferrari 250 GT Pininfarina de artık onun değil maalesef.

Lady Gaga – Rolls-Royce Phantom, Tahminen 670 bin dolar

Yaptığı şarkıların ne kadar harika olduğunu “Shallow” şarkısıyla kazandığı Oscar ödülüyle tescilleyen Lady Gaga çağın sansasyona açlığını çok iyi kavramış bir sanatçı. Hayranlarının ondan sadece iyi müzik beklemediği farkında olan ve beklentilerini karşılıksız bırakmayan yetenekli Lady Gaga yaptığı imaj seçimleriyle her seferinde şaşırtmayı başarıyor. Kısa sürede 275 milyona ulaşan servetini ilginç arabalara harcamayı tercih eden Lady Gaga’nın Forc Bronco, Chevrolet El Camino, Audi R8 dahil olmak üzere 20’ye yakın arabası var. Kırmızı halıda boy göstereceği zaman ihtişamlı bir giriş yapmak için Rolls-Royce Phantom arabasını tercih eden Lady Gaga’nın ilk uçan insan aracını alacağına da eminiz.

David Beckham – Roll Royce Phantom Drophead Coupé, Tahminen 400 Bin Dolar

Hem futbolcu hem yakışıklı hem de yıllardır Victoria Beckham’la evli. Mutlu bir aile babası olan David Becham’ın serveti 450 milyon dolar civarında. Eşi Victoria Beckham’ın serveti de 450 milyon dolar olunca, ikisinin toplamı 1 trilyon dolar civarında. İstedikleri her şeyi alabilecek maddi güce sahip olan bir çift hangi arabalardan koleksiyon yaptılar derseniz, listede yok yok deriz. Bentley Mulsanne gibi lüks kelimesini anlamsız hale getiren arabaların haricinde bol bol Ferrari, Audi, Porsche, Cadillac ve Chevrolet marka otomobilleri de olan çiftin en göz dolduran arabalarından biri de hiç kuşkusuz Rollys Royce Phantom Drophead Coupé.

Advertisement

Cristiano Ronaldo – Bugatti Veyron, Tahminen 2.5 Milyon Dolar

Futbol nedir bilmeyen insanların bile oynadığı sayısız reklam sayesinde tanıdığı Cristiano Ronaldo son dönemlerin en ünlü profesyonel futbol oyuncularından. Sahip olduğu 460 milyon dolar servetiyle de dünyanın en zengin futbolcusu olarak biliniyor. Daha önce uzun yıllar Manchester United ve Real Madrid’de forma giyen Ronaldo 2018 yılından beri Juventus’ta top koşturuyor. Kariyeri boyunca 700’ün üzerinde gol atan Cristiano Ronaldo’nun parasını sadece arabalarına harcamadığını Unicef gibi birçok yardım derneğine bağış yaptığını da belirtelim. Maserati, Aventador ve Lamborghini marka arabalarının içinde en çok dikkat çekeni Bugatti Veyron olsa da, sadece arabası değil özel bir jet uçağı olduğunu da ekleyelim.

Tarkan – Cadillac Escalade, Tahminen 350 bin lira

Kıl oldum Abi’yle Türk Pop Müziğinin ilk çıkış yıllarında hayatımıza giren ve sonrasında her çıkardığı albümle daha da bomba şarkılar yapan Tarkan artık öyle bir sanatçıya dönüştü ki, hangi şarkıyı çıkarsa bayılacağımıza eminiz. Saçma sapan sözler yazıp korkunç bir aranjman yapsın, bir numara olur yani o derece güveniyoruz Tarkan’a. 90’ların popçusu bir de evlenip baba oldu iyi mi? Ultra mega star olan Tarkan’ın kızı Liya’ya en pahalı bebek arabasını almasını yadırgamıyoruz bile. Tarkan’ın kendisinin ise bir sürü arabası olması yine normal. Cadillac Escalade cip mi istersiniz, Chevrolet Tahoe Hybrid mi? Ya da spor bir Porsche? Hepsi var.

Acun Ilıcalı – Ferrari F 458, Tahminen 585 bin dolar

“Maraba Televole” yıllarındaki Acun’a şimdi ulaştığı yeri anlatsanız inanamazdı herhalde. Televizyonun çağ atladığı dönemde doğru zamanda doğru bağlantıları yaparak bir markaya dönüşen Acun Ilıcalı’nın başarısının derslerde anlatılması gerekir bizce. Medyayı ve halkın beklentisini çok iyi gözlemleyen bu dahi adamın servetinin ne kadar olduğu bilmesek de zamanında TV8’i 70 milyon dolara aldığını söylesek tahmin edebilirsiniz herhalde. Çocuklarının geleceğini garanti edecek kadar kazandığını söyleyen Acun Ilıcalı’nın Türkiye, Amerika ve Dominik’te olmak üzere 3 tane sürat teknesi, 2 tane özel yatı ve 12 tane de motosikleti var. Zevk aldığı araçları almayı seven Acun Ilıcalı’nın Aston Martin DB9 Coupé gibi prestijli arabalardan oluşan koleksiyonun içinde en göze çarpanı ise tabii ki Ferrari F 458.

Serdar Ortaç – Range Rover Autobiography Luxor, Tahminen 300 bin dolar

Karabiber’den Dansöz’e varan şarkılarıyla yıllardır gece kulüplerinin ve özellikle yaz partilerinin vazgeçilmezi olan Serdar Ortaç’ın en az bir şarkısını ezbere biliyorsunuzdur. Arka fondaki müzik ritmi hep aynı olsa da sözleri farklı olan şarkılarının nakaratları hep bir ağızdan coşkuyla eşlik edilmek üzere yazılmış gibi. Biz istediğimiz kadar eleştirelim, adam bu işi çözmüş ve konserleri yok satıyor. Yalnız MS hastalığına yakalandığından beri sahnede çok uzun süre ayakta duramadığını fark edip üzülmüyoruz desek yalan olur. Bir dönem çok borcu olduğu söylentileri çıkan Serdar Ortaç aralıksız konser veriyor ve Range Rover Autobiography Luxor’a bindiği gördüğümüzde mali durumunu düzelttiğine emin oluyoruz.

Hülya Avşar – Mercedes E350 4Matic Wagon, Tahminen 400 bin lira

80’lerden beri Türkiye’de gündemde gerek cesur filmleri, gerek özel hayatıyla hep zirvede kalan Hülya Avşar bu süre zarfında servetine servet katmayı başardı. Hala filmlerde oynuyor, hala sahnelerde şarkı söylüyor, hala televizyonlarda sohbet programlarında sunuculuk yapıyor. Dev markalarla reklam anlaşmaları yapmaya da devam eden Hülya Avşar, adının temsil ettiği gücü çok farkında ve bunu çok iyi kullanıyor. Bu kadar çok para kazanan sanatçımız araba konusunda da yıllardır hep en lüks markaları tercih ediyor. Tank benzeri arabalarda bile gördüğümüz minyon tipli Hülya Avşar’ın kullanmayı en çok sevdiği arabasıysa Mercedes E350 4Matic Wagon.


Serinin Beşinci Kısmına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız!

Serinin İlk Kısma Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız!

Advertisement


Leave A Reply