Ünlülerin Fiyatları ile ve Görünümleri ile Dudak Uçuklatan Arabaları

0

Ünlü sanatçı ya da iş insanlarının hem görünümleri, özellikleri hem de fiyatı ile dudak uçuklatan ve hayran bırakan arabaları serisinin birinci kısmı

Ali Ağaoğlu – Rolls Royce Phantom Drophead Coupe, Tahminen 2 milyon dolar

Ali Ağaoğlu – Rolls Royce Phantom Drophead Coupe, Tahminen 2 milyon dolar

Ali Ağaoğlu’nun emlak imparatoru olduğu gerçeğiyle hala yüzleşmeye devam eden biz normal halk, kısa sürede ultra zengin olan müteahhittin de bu hıza ayak uyduramadığını gözlemliyoruz. Birdenbire zengin olunca “onu da alayım, bundan da olsun bir tane” diye otomobil galerilerine açık büfe kahvaltıya gider gibi uğradığını düşünüyoruz. Geçtiğimiz yaz sıkıldığı için sattığı araçların listesini verelim bari. 3 tane Rolyce Royce, 2 tane de Bentley aracını satışa çıkardığında hepsi için istediği rakamın toplamı 10 milyon liraydı. Geriye kalan arabaları arasında en onay verdiğimiz araç ise elektrikle çalışan Tesla Roadster. O da aracın kendisi doğaya duyarlı olduğu için.

Kıvanç Tatlıtuğ – 1998 Ferrari F355 F1 Berlinetta, Tahminen 227 bin dolar

Kıvanç Tatlıtuğ – 1998 Ferrari F355 F1 Berlinetta, Tahminen 227 bin dolar

Esmer yakışıklı Burak Özçivit araba koleksiyonu yapar da sarışın yakışıklı Kıvanç Tatlıtuğ yapamaz mı yani? Kıvanç Tatlıtuğ da tam bir motorlu taşıt tutkunu. Sadece otomobil değil, motosiklet de onun olmazsa olmazları arasında. Hazırsanız araç listesiniz veriyoruz, bir adet Porsche 911 Carrera 4S, üstüne bir adet Audi, derken bir Corvette, sonra bir de Chevrolet Tahoe Sport. Bitti mi, bitmedi. Bir adet Range Rover, bir adet Infiniti ve bir adet Maserati. Ve o uzun yol yapmayı çok sevdiği bir adet Harley- Davidson Street Glide. Koleksiyonunda sürekli değişiklik yaparak başımızı döndüren Kıvanç Tatlıtuğ ne kullansa yakışıyor doğrusu.

Sinem Kobal – Porsche 911, Tahminen 2 milyon lira

Sinem Kobal – Porsche 911, Tahminen 2 milyon lira

Trafikte giderken ultra lüks bir aracı sürenin ultra güzel bir kadın olduğunu gördüğümüzde ilk düşüncemiz “ya kocası almıştır ya babası” olur. Sinem Kobal’ın Porcshe 911 de yıllardır evli olduğu eşi Kenan İmirzalioğlu’nun hediyesi. Ama durun hemen “biliyordum zaten, hıh” demeyin. Sinem Kobal istese aynı arabadan 5 tane alacak kadar varlıklı. Bu varlık da öyle aile mirası değil. Güzelliği ve doğallığıyla hem oyunculukta hem mankenlikte kendini kanıtlayan Sinem Kobal, birçok markanın aranılan yüzü. İmzaladığı reklam kampanyalarındaki rakamları görseniz, “aa evet ya, kendi de alabilirmiş aynı arabayı” demek zorunda kalırsınız, bizden söylemesi.

Oktay Kaynarca – 1970 Cadillac Coupe DeVille, Tahminen 900 bin TL

Oktay Kaynarca – 1970 Cadillac Coupe DeVille, Tahminen 900 bin TL

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olur mu Olmaz mı bilemeyiz ama, Oktay Kaynarca’nın yaptığı her işle bu ülkenin zirvesinde kalmayı çok iyi bildiğini söyleyebiliriz. Yıllar önce Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı karakter Çakır öldüğünde stadyumlarda maç öncesi bir dizi karakteri için saygı duruşunda bulunulduğunu gördü bu gözler. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala Çakır’ın dizideki ölüm tarihinde taziye mesajları yağıyor oyuncuya. Kişisel hayatında klas bir adam olan Oktay Kaynarca araba seçimlerinde bunu çok iyi gösteriyor. Birçok son model aracı olan oyuncunun gözbebeği gibi baktığı aracı ise 1970 yapımı klasik bir Cadillac Coupe De Ville.

Kenan İmirzalıoğlu – Mercedes GL 350 CDI, Tahminen 200 bin dolar

Kenan İmirzalıoğlu – Mercedes GL 350 CDI, Tahminen 200 bin dolar

En iyi model olarak başladığı kariyerine en iyi oyunculardan biri olarak devam eden Kenan İmirzalioğlu karizmatik duruşuyla, uzun boyuyla, o hep ağırbaşlı tavırlarıyla yıllardır hayran sayısını istikrarlı bir şekilde artırıyor. Her dönemin ünlüsü olmaya devam edecek gibi görünen yakışıklı ünlümüz Sinem Kobal’la da mutlu bir evliliğe sahip. Arabaya gelince, Mercedes onun vazgeçemediği bir marka, bunu da her fırsatta dile getiriyor. Model tercihine gelince, o uzun boyuyla en rahat ettiği araba tipi tabii ki devasa cipler oluyor. Bir de illa sıfır olsun demiyor, ikinci el arabaları da makul bulduğu zaman satın alıveriyor mütevazi adam.

Beyazıt Öztürk – Maserati Gran Turismo S, Tahminen 250 bin dolar

Beyazıt Öztürk – Maserati Gran Turismo S, Tahminen 250 bin dolar

O biir şovmen, o biiir jüri üyesi, o biiir sunucu, o biiir şarkıcı… Kıvrak zekası ve R harfini yuvarlayarak telaffuz etmesiyle kısa sürede tüm Türkiye’nin çok sevdiği bir ünlüye dönüşen Beyaz bunca yıldır kazandığı paralarla akıllı yatırımlar yapmasıyla biliniyor. Geçmişten gelen mütevaziliği ona adeta yapıştığı için onu bugüne kadar hiç gösteriş yaparken görmedik. Özel hayatını insanların gözüne sokmayı tercih etmeyen sevimli şovmenimiz şımarmadığı için sevgimiz her gün artıyor. Zırt pırt araba değiştirmediği için de bir tanecik Maserati Gran Turismo S arabası göze batmıyor, aksine ona ve tarzına çok ama çok yakışıyor.

Pınar Altuğ – Audi Q7, Tahminen 120 bin dolar

Pınar Altuğ – Audi Q7, Tahminen 120 bin dolar

Sunuculukla başladığı kariyerini yıllarca yayınlanan “Çocuklar Duymasın” dizisiyle taçlandıran Pınar Altuğ’un kendinden yaşça çok küçük olan Yağmur Atacan’la evlenmesini eleştirenler yıllardır mutlulukla devam eden evliliklerini gördükçe tırnaklarını kemiriyordur. Bir de tatlı mı tatlı kızları Su Atacan’ı görünce iyice deliriyorlardır. Siz deliredurun anacım, biz bir de başarılı sunucunun kazandığı onca paraya rağmen nispeten mütevazi bir araba seçtiğini de söyleyelim. Audi Q7’yi görüp de “hah işte bak arabasına gereksiz çok para harcamış” diyemeyin. Aile olgusuna verdiği önemi sadece söyledikleriyle değil yaptıklarıyla da yıllardır kendini çekemeyenlere kanıtlayan Pınar Altuğ’a kazasız belasız sürüşler dileriz.

Ajda Pekkan – Volvo S60 R-Design, Tahminen 185 bin lira

Ajda Pekkan – Volvo S60 R-Design, Tahminen 185 bin lira

Ajda Pekkan olmak demek marka olmak demek. Fotoğrafta gördüğünüz araba da böyle bir marka olarak bir şarkı söylemenin karşılığının ne kadar olduğunu gösteriyor. Efendim bu araba Ajda Pekkan’a hediye edildi. Otomobil fuarında Volvo standında bir şarkı söyledi ve bu araba ona hediye edildi. Kendisi normalde konforlu seyahat etmek için minivan tarzında şoförlü bir Mercedes’le dolaşmayı tercih ediyor. Eurovision’da 1980 yılında “Amaan Petrol, Canııım Petrol” şarkısını söylerken benzin fiyatlarının yıllar sonra ne hale geleceğini düşünmüş müdür acaba. Bu arada araba demişken Ajda Pekkan’ın içi siyah kaplamalı arabalara kesinlikle binmediğini biliyor muydunuz?

Hadise – Lamborghini Gallardo Spyder, Tahminen 1 milyon lira

Hadise – Lamborghini Gallardo Spyder, Tahminen 1 milyon lira

Hadise’nin hadise yaratan haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Yıllardır çektiği kliplerle ve yaptığı yeni hit şarkılarla zirvedeki yerini koruyan Hadise kazancını emlak yatırımlarında değerlendiriyor. “Aman kızım bir ev al” diyen bir aile büyüğü varmışçasına İstanbul’da ayrı, Londra’da ayrı ev alarak aldığını biliyoruz. Akıllıca valla, geleceğini hem burada hem orada güvenceye almış durumda. Emekliliğinde Londra’daki evi kiraya verir İstanbul’da gül gibi geçinir. Araba konusunda da tek bir arabası yok tabii. Konserden konsere rahat gitmesi için genelde VIP aracına biniyor. Kendi araba kullanmak istediğindeyse Lamborgihi Gallardo Spyder marka aracına binip keyfince gaza basıyor.

Kerem Alışık – Porsche Macan, Tahminen 500 bin TL

Kerem Alışık – Porsche Macan, Tahminen 500 bin TL

Kerem Alışık’ın annesi Çolpan İlhan ve babası Sadri Alışık’tan gelen ününü usta oyunculuğuyla birleştirmesi onu en çok kazanan oyuncular arasına yerleştirdi. Yakışıklı oyuncunun aşk hayatı da yıllardır gündemi çalkalayıp duruyor. En son “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinde gördüğümüz oyuncunun araba tercihi kendisini çok iyi yansıtıyor. Yıllardır kapkara saçlarından vazgeçemeyen oyuncunun arabası da siyah bir Porsche Macan. Aslında Porsche markası mini spor modelleriyle bilinse de prestij sahibi olan insanlara güçlerini sergileyebilecekleri cip modelleri de sunuyor. Kerem Alışık da kendisi gibi ciddi, görkemli ve jilet gibi siyah bir araba seçerek çok doğru bir karar vermiş.


Serinin İkinci Kısmına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız!


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?