Ünlülerin Makyajsız Halleri, Makyajlı mı Makyajsız Hallerimi 7

0
Advertisement

Ünlülerin makyajsız halleri. Serinin yedinci sayfasında ülkemizdeki ünlü kadınların makyajlı mı yoksa makyajsız hallerini mi daha çok beğeneceksiniz.

Adriana Lima

Adriana Lima’dan bahsederken görünüşü hakkında tek bir olumsuz eleştiri bile yapamıyoruz. İstiyoruz, kötü bir yanını bulup “hah işte, şurası nasıl defolu gördünüz mü” diye altını kalın çizgilerle çizmek istiyoruz, ama yok, yok, bulamıyoruz. O zaman Metin Hara’yla yaşadığı aşka çamur atalım bari. Sizce de fazla reklam kokmuyor muydu o ilişki? Yani o kadar süper model olmuşsun, istesen aşkını gözlerden uzakta yaşarsın. Gözümüze gözümüze sokuyorsan orda bir iş vardır. Makyaj mı? Yapıyor tabii, hem de alasını. Doğal hali mi, e o da güzel işte. O yüzden magazin haberlerine geçtik ya işte.

Kristen Stewart

İlerde derslerde okuturlar mı acaba “Kristen Stewart vakası” diye bir durumu? Şimdi Holywood’da ne dümenler dönüyor bilmiyoruz ama gerçekten de şu düz kahverengi saçlı kızı alıp Alacakaranlık filmlerinde başrole koyduğunuzda biliyor muydunuz böyle bir fenomene dönüşeceğini? Biliyordunuz tabii. Sonra aldınız o normal kızı, kafasının bir yanını kazıdınız, kalan saçları da platin sarısı yaptınız. Oldu mu? Bizce olmadı, ama siz “vaay harika” dediniz, kızı bir de Chanel’in marka yüzü yaptınız. Valla bravo! Gözlerin etrafı hep bir akmış gibi duran bir makyaj stili benimseyen Kristen Stewart’ın doğal halinin nasıl olduğunu biz bilmiyoruz artık. Kızı o kadar değiştirdiler ki, güzel mi değil mi onu bile anlayamaz hale geldik.

Rihanna

Rihanna kadar güzel olup da kendini bu kadar feci hale getiren başka kim var diye düşünmeden edemiyoruz. Onun için baştan söyleyelim, bizce Rihanna makyajsız çok daha güzel. Garip garip şeyleri yüzüne gözüne sürüp bir de üzerlerine taşlar pullar yapıştırıp adına makyaj deseler de bize gelmez bunlar. Rihanna’nın Karayipler’deki Barbados Adası’nda doğup büyüdüğünü biliyoruz, belki bu rüküş sevdası oradan geliyordur. Adadaki doğal hayattan sıkılmış olacak ki leopar desenli kıyafetlerden upuzun takma tırnaklara kadar takıp takıştırmaya bayılıyor. Bir noktada bu kadar şatafattan sıkılır da doğallık akımını yakalar diye ummaktan başka çaremiz yok.

Alicia Keys

İşte #nomakeup hareketinin liderlerinden Alicia Keys. Albüm kapağı makyajsız, klipleri makyajsız, kırmızı halı davetlerine katılımları makyajsız, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafları makyajsız…Özetle yıllardır makyaj yapmadığını her fırsatta bize hatırlatmaya bayılıyor. Makyajsız hali de oldukça güzel. O çilli yüzünde tek bir sivilce yok, cildi son derece parlak ve sağlıklı görünüyor. İşte tam bu noktada müthiş bir sosyal tartışmanın ortasında buluyor kendini. Çünkü bu doğallık öyle kendiliğinden olmuyor. Cilt bakımına oldukça fazla zaman ve para harcadığı ortaya çıkıyor. Üstelik o makyaj yapan kadınlara yukarıdan baktığını hissettirmesi de ayrı bir kriz sebebi. Yani #nomakeup öyle basit bir iş değil anlayacağınız.

Jennifer Lopez

50 yaşında olduğunu söyleyeme bin şahit isteyen JLo makyajsız haliyle bizleri ortamızdan çatırt diye çatlatıyor. Çok iyi dans eden, çok güzel şarkı söyleyen, çok çok iyi rol yapan Jennifer Lopez’in çok iyi bir anne olduğunu da çok iyi modellik yaptığını da çok harika bir sporcu olduğuna görüp, çok ama çok kıskanıyoruz. Ama o ne yapıyor? Bizim gibi kıskananlara diyor ki, “bir şeye kendinizi adarsanız ve çok çalışırsanız, o konuda en iyisi siz olursunuz”. Evet Versace’nin podyumundan inip Super Bowl’un sahnesine çıkan arada sporunu yapıp çocuklarıyla keyif yapmaya vakit bulan Jennifer Lopez her zaman güzel görünmenin sırrının çok çalışmakta olduğunu açıkladı. Çıkın yaptığınız şeyi çok iyi yapmak için çok çalışın haydi!

Advertisement

Seda Sayan

Seda Sayan’ın sahne veya ekran öncesi hazırlanmasında ciddi bir ekip çalışması olduğunu biliyoruz. Hangi kostümler hangi saç stili olacak, gözlere ne sürülecek, dudaklar ve yanaklarda hangi tonlar öne çıkarılacak bunların hepsi uyumlu bir şekilde belirleniyor. Ortaya öyle bir güzellik çıkıyor ki, adeta bir mücevher gibi ışıldıyor. Seda Sayan’ın makyajsız hali maalesef pek iç açıcı değil. Yıllardır kapatıcılardan hava almayan gözenekleri bir de yaşının etkisiyle iyice sıvı kaybına uğramış durumda. Ne kadar gerdirse ne kadar doldursa kar etmiyor, ancak kapatıcılarla kat yapan yerleri gizleyebiliyor. Olsun, bu harbi kadın hayranlarının karşısına çıkmak için ciddi bir uğraş veriyor mu, veriyor. O zaman boş verelim makyajsız halini.

Bülent Ersoy

Bülent Ersoy’un frapan makyajların kraliçesi olduğunu söylememize gerek yok herhalde. Her giydiği arı olay olan büyük sanatçımız, kendisi gibi dev kostümler giymeyi de çok seviyor. Boyunun iki katı uzunluğundaki tüylerle bezenmiş kıyafetleriyle aynı tonlara makyajları da ayrı bir olay. Elmacık kemiklerini siyah beyaz kadar zıt renklerle kontrast yaparak ortaya çıkaran, gözlerini tavandan çıkıp gidecekmişçesine dik açılarla boyanan Bülent Ersoy’u hazırlayan müthiş bir ekip olduğuna eminiz. Makyajı, saçı, ojeleri büyük bir özenle hazırlanan usta sanatçının adeta bir sanat eseri gibi sunulduğuna her seferinde şahit oluyor. Makyaj ve saçlar çıktığı zaman geriye ne kaldığını ne siz sorun en biz söyleyelim.

Ebru Şallı

Kendisini ekranda görmeyi en seven ünlümüz Ebru Şallı teknolojinin nimetlerinden de pek memnun, sosyal medyayla yatıp sosyal medyayla kalkıyor. Yıllarını ekranda iyi görünmeye vermiş bir sporcu manken olarak Ebru Şallı makyajın nasıl yapılacağını da bize öğretenlerden. Bize yıllarca televizyon karşısında spor yaptıran Ebru Şallı’nın yüz kaslarını çalıştıran egzersizlerinin de olduğunu hatırlatalım. Bütün dünyası beden ve yüz güzelliği üzerine odaklanmış olan Ebru Şallı’nın tavsiye ettiklerini kendisi de yapıyor mu acaba diye merak etmiyor değiliz. Çünkü yok hamamda keselenmek, yok buzlu masaj derken Ebru Şallı’nın makyajsız yüzünü bir görüyoruz ve şaşkınlığa uğruyoruz. Hayat boyu spora rağmen durum buysa biz koltukta uzanmaya devam edelim o zaman.

Fahriye Evcen

Fahriye Evcen’in gerçekten doğal halini görebilen olursa diğerlerine haber salsın. Eşi Burak Özçivit’in bile Fahriye Evcen’i öyle görebildiğini düşünmüyoruz. Hangi açıdan daha güzel göründüğünü milimetrik hesaplamalara kadar çıkartmış gibi duran Fahriye Evcen’in güzelliğine çok yatırım yaptığını bilmeyen yok. Doğal güzelliğini korumak, yıllara meydan okumak ve zirvede kalmak uğruna yoğun bir mesai harcayan Fahriye Evcen cilt temizleme maskeleri, cildi nemlendiren serumlar, cilt sıkılaştırıcı masajlar gibi sonsuz bir cilt bakım rutini uyguluyor. Sonuç? Hepimizin kıskandığı bir güzellik! Son dönemde hamilelikte aldığı kiloları da veren Fahriye Evcen “döndüm bakın” der gibi pozlar paylaşıp duruyor.


SERİNİN ALTINCI SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…

SERİNİN İLK SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…


Leave A Reply