Ünlülerin Makyajsız Halleri – Makyajlı mı Makyajsız Hallerimi Daha Güzel?

0
Advertisement

Ünlülerin makyajsız halleri. Serinin ilk sayfasında ülkemizdeki ünlü kadınların makyajlı mı yoksa makyajsız hallerini mi daha çok beğeneceksiniz.

Bu soruya yanıt vermeden önce bilmenizi istediğimiz yeni bir trend var: #NoMakeUp Dünya çapında son birkaç yıldır çok ilgi gören bu trende göre, artık renk cümbüşü makyajlar yerine, “yeni uyanmış halim böyle şekerim” tadında doğal görünümler vermek prim yapıyor. Sanmayın ki gerçekten uyanır uyanmaz öyle görünüyorlar, aslında makyaj yapsalar çok daha az vakit ve para harcarlar. O doğal ten renginde, o pürüzsüz ciltte, o pembiş yanaklarda o kadar çok iş var ki, inanamazsınız. Listemize bakın bakalım kimler bu doğal görünme hevesinde başarılı olmuş, kimler aman yarabbi kim bu be dedirtmiş.

Demet Özdemir

Erkenci Kuş’ta ne hoştu değil mi? Böyle bir yumuşak filtreler, bir hoş sıcak ışıklar filan. Bayıldık kızın güzelliğine. Ama gel gör ki, bu sezon oynadığı, en uzun isimli dizi, “Doğduğun Ev Kaderindir”de canlandırdığı karakter daha acılı bir kadın olunca, Demet Özdemir’in göz altındaki çöküşler ve gölgeler de hooop çıktı ekrandan karşımıza. Aslında hep ordalardı ama romantik komedi tarzı dizilerde kızların müthiş görünmesi gerektiği için gizlenmişti. Şimdi gerçek ve doğal Demet’i görüyoruz ve ne yazık ki, o mor göz altlarına rağmen kız yine güzel. E olsun o kadar da değil mi ama sayın izleyiciler.

Berrak Tüzünataç

Çok da uğraşmasına gerek olmadığını baştan söyleyelim. Zira Berrak Tüzünataç doğuştan güzel bir cilde, çehreye ve saçlara sahip. Bu nedenle çok fazla makyaj yapmasına gerek kalmadan istediği gibi çıkabiliyor sokağa. Tamam sporu sevmesi büyük bir artı. Kötü alışkanlıklarının olmaması da ayrı bir artı. Çok seyrek de olsa yaptığı makyajlı görünümü de çok çarpıcı oluyor. Kırmızı bir rujla o mavi gözler nasıl patlıyor değil mi? Günlük hayatında çok makyaj yapmayan, saçlarını da şöyle bir toplayıp kendini sokağa atan güzel oyuncu biraz fazla zayıflamasıyla bizleri endişelendiriyor. Buradan kendisini uyaralım “Zaten güzelsin Berrak, ne olur zayıflama artık!”

Burcu Biricik

Yok böyle bir güzellik demek istiyoruz sayın okuyucular. Yok yok, gerçekten Türkiye’de Burcu Biricik’e benzeyen başka bir güzel yok. Sanki bu topraklardan değilmiş gibi duran yüz hatlarını incelediğinizde siz de bizimle aynı fikre kapılacaksınız. O çekik gözler mesela, bizim Anadolu insanımıza ait değil de, sanki kuzey Avrupa ülkelerinden hatta Eskimolardan gelmiş gibi durmuyor mu? Peki ya o Everest zirvelerini andıran çıkık elmacık kemiklerine ne demeli? Ancak bütün bu doğal güzelliğine rağmen makyajsız halinin biraz hayal kırıklığı yarattığını da üzülerek söylemek zorundayız. Zira biz o gözleri hep eyelinerla görmeye alışmışız, kontur olmayınca garipsiyoruz istemeden. Cildin pürüzsüzlüğüne diyeceğimiz yok, doğal haliyle bu yeni trendi en iyi yakalayan oyuncu olmaya aday bizce.

Advertisement

Beren Saat

Beren Saat’in doğal halinin çok da iyi durmadığını yıllardır görüyoruz. Mekân çıkışlarında burnunun dibine giren foto muhabirler sağ olsun, Beren Saat’in gözeneklerinin içindeki siyah noktalara kadar gördük. Yoğun iş temposunun izlerinin yüzünden okunduğunu da biliyoruz. O göz altlarını kaç kez çökmüş olarak gördük değil mi? Mutsuzken daha da solgun duran cildinin de biraz güneş ışığına ihtiyacı olduğunu düşünmedik değil hani. Neyse ki Beren Saat bugünlerde yine parıldamaya başladı. Çünkü eşi Kenan Doğulu’yla tekrar barıştılar. Tabii doğal mutluluğunun cilt bakım seanslarına bin bastığına da inanmış olduk. Beren mutlu olsun da varsın makyajsız kötü görünsün.

Aslı Enver

Aslı Enver makyaj yapmadığı zaman öyle müthiş bir değişim geçirmiyor. Ta ilk dizisi “Kavak Yelleri”nden beri tipi hiç değişmeyen Aslı Enver’in gençlik iksirini bulduğunu düşünüyoruz. Bir insan hiç mi yaşlanmaz yahu. Hala o komşu kızı görünümüne sahip, komşu teyze olamadı bir türlü. Acaba diyoruz, o kaküller sayesinde mi bu genç görünümü devam ettirebiliyor? Ama yok sonra bir bakıyoruz, başka bir saç modeli yapmış, o kakülleri de yapıştırmış ve hala harika görünüyor. Bir de saçımızı başımızı yolduracak derecede tatlı görünen o çilleri yok mu! Ah Aslı Enver ah, doğal hali bu kadar mı tatlı olur bir insanın!

Zeynep Farah Abdullah

Bizim Zeynep Farah Abdullah’ın en sevdiğimiz rollerini sıralamamız gerekirse, “Kurt Seyit ve Şura” ve “Bi Küçük Eylül Meselesi” en başta gelenler olurdu. Doğal sarışın güzelimiz bebek gibi bir cilde sahip olduğu için ekranda adeta ışıldıyor. Peki gerçek hayatta sokakta karşılaştığınızda aynı etkiye sahip mi? Bizce pek değil. Günlük hayatında makyajsız dolaşmayı tercih eden Zeynep Farah Abdullah, makyaj yapmadığı zaman o gözler anlam kaybı yaşıyor valla. O saçlar da parlatılmadığında baya baya tüy tüy duruyor. Ama tüm bu moral bozucu detaylara rağmen, yine de makyajsız hali çok ama çok tatlı olmaya devam ediyor.

Özge Özpirinçci

Özge Özpirinçci’nin doğal kıvırcık saçları, biçimli kaşları, duru cildi ve kara gözleri onu çok alımlı bir kadın yapıyor. Ne yaparsa yapsın bu güzelliğini bozamıyor. Makyajsız nasıl görünüyor diye merak etmemize de gerek yok. Açın “Kadın” dizisinin ilk bölümlerinden herhangi birine bakın, Özge Özpirinçci’nin en bakımsız halini görün. O en yıpranmış görünümlü halinde bile nasıl güzel görünüyor değil mi? İşte bu genetik haksızlık diyoruz. Tamam makyajla fönle tam bir afet oluyor ama asıl marifet hiçbir şey yapmadan da güzel olabilmek. Özge Özpirinçci de bu açıdan çok şanslı bizce. Bir de şu son zamanlarda aklar düşen buklelerini boyayle gizlemek yerine gururla taşımasına bayılıyoruz.

Advertisement

Bergüzar Korel

Şimdi doğruya doğru, çok güzel bir kadın Bergüzar Korel. Uzun saçlarını kısacık kestirerek de güzelliğine ne kadar güvendiğini gösterdi bize. Makyajsız da çok bakımlıymış gibi görünmesinin sırrını merak ettik, araştırdık. Düzenli cilt bakımına gittiğini ve her gece yatmadan derinlemesine cilt temizliği yaptığını öğrendik. Halit Ergenç’le olan mutlu mesut evliliklerini zaten azıcık kıskanarak bol bol da umutlanarak izliyoruz. Geçtiğimiz günlerde ikinci bebeğini de kucağına alan Bergüzar Korel’in uzun süre makyaj yapmayacağını, onun yerine iki çocuğunun peşinden koşturacağını tahmin edebiliyoruz. Neyse ki saçları doğal olarak gür ve parlak, neyse ki gözleri makyajsız da çok güzel ve neyse ki cildi anneliğin getirdiği pembelikler parıldıyor.

SERİNİN İKİNCİ SAYFASINA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ…


Leave A Reply