Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Uzay Bilimleri ve Teknolojileri olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Uzay Bilimleri ve Teknolojileri bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Uzay Bilimleri ve Teknolojileri okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Uzay Bilimleri ve Teknolojileri taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Uzay Bilimleri ve Teknolojileri hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Akdeniz Üniversitesi (Antalya) (Devlet) – Uzay Bilimleri ve Teknolojileri (Örgün) – SAY – 41 – 271,1326 – 338.926
  • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Çanakkale) (Devlet) – Uzay Bilimleri ve Teknolojileri (Örgün) – SAY – 21 – 266,10489 – 357.207

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü

65%
65%
Awesome

Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin görevlendirilmesinde etkili olmaktır.

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply