V Harfiyle Başlayan Çiçekler – Baş Harfi V Olan Çiçek İsimleri Özellikleri

0

V harfiyle başlayan çiçeklerin isimleri, çiçek çeşitleri listesi. Baş harfi V olan çiçek türleri nelerdir? V Harfiyle Başlayan Çiçekler listesi

V Harfiyle Başlayan Çiçekler

Arka resim kaynak: pixabay.com

V Harfiyle Başlayan Çiçekler

Vanilya Çiçeği

Advertisement

Vanilya Çiçeği

Vanilya çiçeği, birçok tropikal ülkede yetiştirilen salepgiller familyasından olan bir bitki türüdür. Vanilya çiçeği bir bağ bitkisidir. Kendine has hoş bir kokusu olan fakat tadı acı olan bir bitkidir. şifalıdır. Yaprakları sapsız, yassı ve iricedir. Meyvesi yaklaşık olarak 15 yada 20 cm uzunluğundadır. Yaprakları her iki uca doğru incelmiş, yassı şekilde, rengi parlak ve siyahımsıdır.

veronika

Veronika

Veronika Çiçeği; dona karşı duyarlıdır. Sıcak bölgelerde yarı gölge alanlara dikilmelidir. Yaklaşık 100 türü vardır. Temmuz, ağustos aylarında dış dallardan alacağınız çeliklerle üretebilirsiniz. Bu yöntemle kolay köklenir. Yavaş gelişen bir bitkidir. Güzel bir bordür bitkisidir. Ayrıca kayalık alanlarda ve saksılarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Nitelikli bahçe toprağı sever. Budaması için özel bir uygulama yapmanıza gerek yok. Solan çiçekleri dip kısımlarından kesmeniz yeterlidir.

Advertisement


Leave A Reply