Vampirseverlerin Mutlaka İzlemesi Gereken En Güzel Vampir Filmleri

1
Advertisement

Vampirler son zamanların dizi, film ve kitaplarında oldukça popüler. Belki de sebebi artık aşık, insan kanı içmeyen, romantik, kısacası iyi vampirler var hayatımızda. Oysa yılların efsanesi Vampirler, Drakula.

Beyaz perdede fazla geriye gitmeden yeni sayılabilecek filmler arasından size seçtik en iyilerini. Ekleme yapmak serbest. Yorumları bekleriz.

ALACAKARANLIK EFSANESİ: TUTULMA (TWILIGHT SAGA: ECLIPSE)

Alacakaranlık Efsanesinin en güzel ve heyecanlı filmi. Serinin diğer filmleri de çok güzel olmasının yanında bu filmde heyecan tırmanıyor, görsellik iyi. Oyuncular son zamanların en sevilenleri Kristen Stewart, Robert Pattinson ve Taylor Lautner. Filmin konusuna gelince: Seattle bir dizi esrarengiz cinayet tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir öc almak için onu araştırmaya devam ettiğinden Bella kendini tehlikeyle çevrili bulur.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob’ın arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüz yüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır. Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: yaşam ya da ölüm. Fakat hangisi?

VAMPİRLE GÖRÜŞME (INTERVIEW WITH THE VAMPIRE)

Filmde oyuncular süper. Brad Pitt, Tom cruise ve Antonio Banderas üçlüsü birarada. Yıl 1791. New Orleans’ta yaşayan Louis karısını kaybetmiş olmanın üzüntüsüyle, yaşama sevincini kaybetmiştir. Lestat adındaki bir vampir, ona gecelerin yaratığı, yani bir vampir olmasını önerir. Louis bu öneriyi kabul eder.Lestat, Louis’in ölümcül kanını akıtarak onu da bir vampire dönüştürür. Ancak Louis, vampirliğe alışamaz. Açlığını gidermek zorundadır ama insanları öldürmek istemez. Ona, vampirliği Lestat öğretecektir.

30 GÜN 30 GECE (30 DAYS OF NIGHT)

Advertisement

Alaska’nın ücra bir köşesindeki Barrow kasabası her kış, 30 gün boyunca, zifiri karanlığa gömülür. Çoğu kasaba sakini güneye yöneldiği için hüzünlü bir dönemdir bu. Bu kış, ortaya gizemli bir grup çıkar: Bu grup, kasabada kalan insanlarla beslenmek için son bulmayan bu karanlıktan faydalanmayı beklemektedir. Columbia Pictures’ın “30 Days of Night/30 Gün Gece” filminde, Barrow Şerifi Eben (Josh Hartnett), ayrı yaşadığı karısı Stella (Melissa George), ve sayıca gitgide azalan hayatta kalanlar grubu tekrar gün ışığına kavuşana dek ayakta kalmak için ellerinden gelen her şeyi yapmak zorundadırlar.

VAN HELSING

Van Helsing filminin bir çok versiyonu yapılmış olmakla beraber burada bahsettiğimiz 2008 yılı yapımı olan Van Helsing. Konusu: Hayatını insanların huzuruna ve kötü kahramanların sonuna harcayan kahramanımız van helsing, artık uzun yollar kat ederek transilvanya daki büyük sırrı çözmek için yola koyulmaktadır. Ancak busefer karşısında sıradan bir katil yada dev adam yoktur, bu sefer yok etmek zorunda olduğu kişi kendisinin 400 yıl önce öldürdüğü dracula dır

KARANLIKLAR ÜLKESİ (UNDERWORLD)

Underworld, vampirlerle kurtadamlar arasındaki eskiden kalma yıkıcı ve kanlı bir savaşa karşı kurgulanmış bir film. Başrolde Beckinsale’i 10 adam gücünde zarif bir savaşçı vampir Selene olarak izleyeceğiz. Her ne kadar asli görevi kurtadamları öldürmek olsa da, savaşı sonlandırmak isteyen Michael’a (Speedman) aşık olunca hayatlar bir anda değişir.

BLADE BIÇAĞIN İKİ YÜZÜ

Advertisement

Yarı insan yarı ölümsüz Blade, insan ırkını ortadan kaldırmayı planlayan vampirlere karşı amansız bir savaş vermektedir. Deacon Frost adlı genç vampirin kıyamet gününü başlatacak gizli bir törenin şifrelerini çözdüğünü öğrenir ve ölümsüzlerden oluşan bir orduya karşı tek başına harekete geçer. Ancak Kan Tanrısı La Magra’nın yeryüzüne inip kıyameti başlatması için Blade’in kanına ihtiyaç vardır. İnsan ırkının koruyucusu olan bu süper kahraman istemeden insanlığın sonunu getirecek midir? Filmin yönetmenliği için ilk olarak David Fincher’ın ismi geçmiş, ancak Fincher diğer projeleriyle ilgilenebilmek için teklifi geri çevirmişti. Filmin başarısının ardından 2002 ve 2004 yıllarında devam filmleri de çekilmişti


1 Yorum

  1. Hala çözemedim şu alaca karanlıktaki vampir olayını?Hadi şu 4-5 film arasında evet vampir filmidir ama kötüdür diyebileceğim filmler varda alacakaranlıkta vampir nerde?Gulyabani desen tamamda şuana kadar yapılmış,yazılmış hiçbir filmde kitapta böyle yaratıklar yok.

    Güneşten tırsmaz,çıkınca elmas gibi parlar,aile kurar,ne haç işler ne kazık.Süpermene iki diş ekle,güneş altında elmas gibi parlasın al sana alaca karanlık kumpiri.

    10-17 yaş arası ergen nufüs içindeki aşk temasından etkileniyor,bu saçma filmde vampir filmi diye onlarca güzel vampir filminin olduğu kategoriye giriyor.Yazık

Leave A Reply