Vazelin Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

0

Hemen herkesin bildiği vazelinin cilt, saç hatta kirpik bakımında kullanılan vazelin ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

vazelin

Advertisement

En yeni ve gelişmiş güzellik ürünlerine sahip olsak da klasik vazelinin değerini unutmamalı ve takdir etmeliyiz. Vazelin 150 yıldır var olan bir ürün ve bunun güzel bir sebebi var. Aşağıda, vazelin ile uygulayabileceğiniz güzellik ve cilt bakımı tiyolarını bulabilirsiniz.

1. Saçınızı boyarken cildinizi koruyun: Alnınızdada saç boyanızın oluşturduğu lekeler varsa, saç renginizin doğal rengi olduğuna insanları ikna etmek zordur. Boyadan önce alın çizginize vazelin sürerek cildinizin boyanmasını engelleyin.

2. Parfüm kokusunu kalıcı yapın: Bileklerinize ve boynunuza biraz vazelin sürerseniz, parfümünüzün kokusu daha uzun süreli kalıcı olacaktır.

3. Oje şişeleriyle savaşa son: Oje şişenizin kapağının altına küçük bir parça vazelin koyun ve sonraki manikür / pedikürünüzü kolaylaştırın!

Advertisement

4. Kirpiklerin uzamasını sağlayın: Geceleri kirpiklerinize küçük bir parça vazelin sürün ve uzamalarına tanık olun. Aynı zamanda vazelinli kirpikler maskaralı gibi düzgün dururlar.

5. Güneş yanığını tedavi edin: Plajda güneş kreminizi sürmeyi unuttuysanız güneş yanıkları canınızı çok yakabilir. Bu durumda yanıklara vazelin sürerseniz hem cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olursunuz hem de soyulmayı önlersiniz.

6. Kuru veya çatlamış dirsekleri yumuşatın: Kuru ve çatlayan dirsekler için vazelin çok etkilidir.

7. Eksfoliyant olarak kullanın: Sadece bir miktar deniz tuzu ekleyin ve duşta vücudunuza sürün. İpeksi ve tazelenmiş hissin tadını çıkarın!

8. Kolay makyaj temizleyicisi: Bir gece önceki makyajı çıkarmak için biraz vazelin kullanın ve tazelenmiş ve yeni güne hazır hissedin! (Makyajı gece yatmadan önce temizlemek en ideali olacaktır)

9. Tırnak çevresindeki ölü deriyi yumuşatın: On parmak için bezelye büyüklüğünde vazelin kullanın, tırnak çevresindeki kurumuş derinin yumuşamasına yardımcı olacaktır. (Pek çok kremden daha ucuzdur.)

Advertisement

10. Saçlardaki kırılmış uçları gizleyin: Saç kırıklarının üzerine az miktarda vazelin sürerek nemlendirirseniz, saçlarınızdaki hasarı maskelemiş olursunuz. Ancak dikkat! Çok fazla kullanmak saça yağlı ve pis bir görüntü verecektir.

BONUS: Sertleşen ayakkabılarınızı vazelin ile yumuşatabilirsiniz.

Kaynak: womenshealthcures.com/


Leave A Reply