Vigamox Damla Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

0

Vigamox Damla ne için kullanılır, ne işe yarar? Vigamox Damla yan etkileri ve kullanım şekli nasıldır? Vigamox Damla neyi tedavi eder? Etkileşimleri.

Vigamox Damla

Vigamox

Kullanımları

Bu ilaç göz enfeksiyonları için kullanılan bir kinolon antibiyotiktir.

Vigamox Damla nasıl kullanılır?

En iyi sonuçlar için, tam olarak belirtilen tam zamanlı kullanım için kullanın. Bu ilacı çok erken durdurmak, enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir.

Göz damlası uygulamak için önce ellerinizi yıkayın. Kontaminasyonu önlemek için damlalığın ucunun herhangi bir yüzeye temas etmesine izin vermeyin.

Başınızı geriye doğru eğin, yukarıya bakın ve bir kese yapmak için alt göz kapağını aşağı çekin. Damlalığı doğrudan gözün üzerine yerleştirin ve öngörülen damla sayısını damlatın. Aşağı doğru bakın ve gözünüzü 1-2 dakika boyunca yavaşça kapatın. Bir parmağınızı burnun yakınındaki gözün köşesine yerleştirin ve hafif bir baskı uygulayın. Bu, ilacın gözden uzaklaşmasını önleyecektir. Göz kırpmamaya ve gözü ovmamaya çalışın. Damlalığı durulamayın.

Başka tür göz damlası kullanıyorsanız, diğer ilaçları uygulamadan önce en az beş dakika bekleyin.

Bu ilacı kullanırken kontakt lens takmayın. Kontakt lensleri üreticinin talimatlarına göre sterilize edin ve kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Durumunuz 7 gün içinde düzelmezse doktorunuzu bilgilendirin.

Yan etkiler

Bulanık görme, sulu gözler, göz ağrısı / kuruluk / kızarıklık / kaşıntı oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, doktorunuzu bilgilendirin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın, çünkü size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi yan etkileriniz varsa hemen doktorunuza bildirin: gözün şişmesi.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın: döküntü, kaşıntı / şişme (özellikle yüz / dil / boğazda), baş dönmesi, nefes darlığı.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Önlemler

Bu ilacı kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya kinolon antibiyotiklere (siprofloksasin gibi); veya başka alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin, özellikle: kontakt lens kullanımı.

Bu ilacı uyguladıktan sonra görüşünüz geçici olarak bulanık veya kararsız olabilir. Bu tür etkinlikleri güvenli bir şekilde yapabileceğinizden emin oluncaya kadar araba kullanmayın, makine kullanmayın veya net görüş gerektiren herhangi bir etkinlik yapmayın.

Bu ilacın uzun süreli veya tekrarlanan sürelerde kullanılması, ikincil bir enfeksiyona neden olabilir.

Bu ilaç sadece hamilelik sırasında açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.

Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Etkileşimler

İlaç etkileşimleri ilaçlarınızın çalışma şeklini değiştirebilir veya ciddi yan etki riskinizi artırabilir. Bu yazı olası tüm ilaç etkileşimlerini içermemektedir. Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun (reçeteli / reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) ve doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın. Doktorunuzun onayı olmadan herhangi bir ilacın dozunu başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.


Leave A Reply