WordPress Bloglarınız için 3 Gerekli Eklenti

0
Advertisement

Dünya üzerindeki neredeyse sitelerin %75’i wordpress tabanlı. WordPress tabanlı web siteleri için olmazsa olmaz 3 plugin.

Wordpress Logo

Kaynak : pixabay.com

WordPress Bloglarınız için 3 Gerekli Eklenti

WordPress gün geçtikçe gelişen ve kendini yenileyen bir içerik yönetim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Keza, Google da öyle. WordPress kodlaması, gün geçtikçe Google yeniliklerine uygun bir şekilde yeniden düzenlenirken, içerisinde geliştiricilerin yaptığı eklentiler de; eklenti kütüphanesi sayesinde gün geçtikçe büyüyor. Ancak, çoğu eklenti tabiri caiz ise “trash” eklentiler kategorisine aldığımız, işe yaramayan eklentilerden oluşuyor. Bugün, sizlerle WordPress Bloglarınız için 3 Gerekli Eklenti sunacak ve gücünüze güç katacağız.

Yoast Seo

Bir webmaster adayısınız, ancak SEO’ya nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz; yine de yazılarınız SEO değerlerine uygun bir şekilde yazılsın ve Google, sitenizi sevsin istiyorsunuz. O halde çözüm, Yoast Seo eklentisinden geçiyor. Son güncelleme ile birlikte gücüne güç katan Yoast, artık webmaster adayları için güçlü ipuçları içeriyor ve bu adayların, seo uyumlu yazılar yazmasına; yardımcı oluyor. Hemen hemen herkesin kullanabileceği bu SEO eklentisi ile, Google’a yazılarınızı sevdirebilmeniz mümkün. WordPress Bloglarınız için 3 Gerekli Eklenti kapsamında ise, yüklenebilecek eklentiler arasında; en iyisi.

Wordpress YOAST Plugin "Cornerstone Article" Kavramı Nedir?

Kaynak : Pixabay.com

Sabai Discuss Plugin

Sabai Discuss Plugin, blogunuzun yorum bölümünü güzelleştirmek için yapılmış bir eklenti. WordPress blogunuzda, soru – cevap şeklinde yorumlaşmalar istiyorsanız; bu eklenti tam size göre. “Benim sitem yorum almıyor ki, ne işime yarayacak” demeyin; neden yorum almadığını bi’ sorgulayın; belki de o iletişim formu çok fazla şey istiyordur? Yorum kısmını güncel tutmak adına harika bir eklenti olan, bu wordpress eklentisini; indirip kullanmanız blogunuz ve sizin için pratik bir yarar sağlayacaktır.

Jetpack WordPress Plugin

Jetpack, WordPress blogunuz içerisindeki pek çok işi halletmeye yönelik hazırlanmış; pratik, çok amaçlı bir eklenti. Güvenlik tarafında sizin için çalışan ve hem belli başlı captcha formları ile, admin panelini koruyan hem de botlardan sitenizi uzak tutan; trafik kısmında sitenizi daha hızlı açmak adına yollar üreten; görsel alanında ise, görsellerin daha hızlı bir şekilde görüntülenmesi gibi pek çok işlevi bulunan bu eklenti, daha sayamayacağımız pek çok özelliğe sahip. WordPress eklenti kütüphanesinden ücretsiz bir biçimde indirebileceğiniz bu araç sayesinde, oldukça hızlı ve güvenli bir web sitesi için ilk adımınızı atmış olacaksınız.

Advertisement

Leave A Reply