Yapay Çiçeklerin Seçimi ve Temizliği

0

Evinizde veya iş yerinizin dekorasyonunda yapay, yapma çiçek kullanacaksanız seçerken, temizlerken ve bakarken dikkat etmeniz gerekenler.

Yapay Çiçeklerin Seçimi ve Temizliği

Yapay Çiçeklerin Seçimi ve Temizliği

Yapay çiçekler, özel olarak hazırlanmış saksılara dizayn edilebileceği gibi dekoratif sepet veya otelin sabit ya sabit hazırlanmış yerlere de yerleştirilebilir. Büyük boyuttaki ağaç halindeki olanların yapraklan özel kumaştan yapay olarak, gövdeleri ise, doğal ağaçtan yapılmıştır. Büyük boydakiler geniş salonlu evlerde, lobileri bulunan iş yerlerinde saksılara yerleştirilmiş, kısa boylu olanlar katlarda merdiven başlarında v.b. yerlerde, vazoya yerleştirilmiş olanlar da banyolar da kullanılabilir. Çiçeğin seçimi ve satın alınmasında kullanılacak yer gözönünde bulundurularak yapılmalıdır.

Bakımı ve Özelliği: Yapay çiçekler, sudan etkilenmeyen güneşten solmayan, içinde yapay madde bulunan özel kumaşlardan yapılmıştır. Renk şekil ve genel görünüm bakımından doğal çiçekler çok iyi taklit edilmiştir. Elle dokunulmadıkça doğal çiçekten ayırt etmek çoğu zaman mümkün değildir.

Yapay çiçekler, ne şekilde olursa olsun tozlanıp kirlendiğinde yerinden çıkanlıp ılık deterjanlı suda yıkanmak suretiyle temizlenir, kuruduktan sonra tekrar yerine yerleştirilir. Eyer, çiçeğin ayakta durmasını sağlayacak şekilde saksı veya çiçeklik içine çeşitli dekoratif gereçler konmuşsa (çakıl, taş, kum, yosun, mermer parçaları v.b.) bunlar da yıkanıp temizlenmeli ve çiçeğin düzenlenmesi yapılarak eski güzelliğine kavuşturulmalıdır.


Leave A Reply