Yay Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0
Advertisement

Yay burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Yay burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Yay Burcu İçin Beslenme

Yay burcundakilerin öncelikle kendileri için ideal bir formun nasıl olduğuna karar vermeleri gereklidir. Böylece idealleşmek için uygun bir beslenme düzenine geçebilirler ama sağlık açısından ele aldığımızda yağ ve kırmızı et bu burç için sakıncalıdır.

Onlar için uygun besinler özellikle bol lif içerenlerdir. Böylece bağırsak sistemleri de dengeli çalışır. Lif alımı için sebzeleri tercih etmeleri daha iyi olur. Vitamin ve mineral açısından da vücutlarına gerekeni vermiş olurlar.

Vitamin ve mineralleri pişirirken yok etmemek için buharda pişmiş sebzeleri tercih etmeliler. Enerjilerini korumak içinse yumurta, süt, peynir, yağı alınmış et uygun miktarlarda tüketilmelidir. Ayrıca çikolata, şekerleme gibi işlenmiş şeker içeren besinler kilo almaya sebep olabilir. Bolca çiğ sebze, yeşil biber, patates, incir, kuru erik, çilek, elma, armut ve taneli tahılları yemeniz önerilir.

Advertisement

Yay Burcu İçin 2 Günlük Diyet

1. GÜN:

Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak ılık limonlu su, omlet; 1 yumurta 2 kaşık sütle çırpılıp yağsız tavada kızartılır. Yanında 1 tatlı kaşığı bal, 2 dilim diyet ekmek, şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 tane havuç.

Advertisement

Öğlen: Izgara et, 1 porsiyon buharda pişirilmiş sebze.

Arada: 2 galeta, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir

Akşam: Haşlanmış tavuk, mısırlı yeşil salata.

Arada: 1 porsiyon meyve.

Advertisement

2. GÜN:

Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak limonlu su, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir, 1 domates, 1 salatalık şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 porsiyon meyve salatası.

Öğlen: 1 haşlanmış yumurtayla yapılmış mantarlı omlet, domates salatası.

Advertisement

Arada: 2 tane meyve.

Akşam: Fırında pişmiş balık, 1 tane haşlanmış patates.

Arada: 1 tane meyve.

Advertisement

Leave A Reply