Yaz Tatilini Anlatan Yaz Tatili Hakkında Güzel Bir Kompozisyon / Yazı

15

Yaz tatili hakkında kompozisyon. Yaz tatili ile ilgili yazı / kompozisyon örneği. Yaz tatillerinin ne kadar da keyifli olduğunu bize anlatan yazımız.

Deniz ve Tatil

Advertisement

Yaz tatilleri hemen hemen her öğrenci için güzel anılar ile dolu günlerdir. Yaz tatillerinde güzel günler geçirmek için zengin ve ya fakir olmaya gerek yoktur. Her iki durumda da güzel günler geçirilebilir.

Yaz tatilimde ben genellikle kitap okumayı tercih ederim. Evimizin yakınında yer alan ve yazın genelde kupkuru olan dere boyunca yürüyüp garip enteresan şeyler bulmayı aramayı severim. Ayrıca akşamları çizgi romanlar okuduktan sonra arkadaşlarım ile bisiklet ile turlamayı ve mümkünse evimizin yakınlarında yer alan piknik alanlarında yeşilliklerin içerisinde zaman geçirmeyi de severim.

Bazı arkadaşlarım yaz tatili boyunca ya babasının yanında ya da başkalarının yanında çalışırlar. Çoğu zaman onlar için üzülsem de yaptıkları işlerin onların boyunu aşmayan işler olduğunu bildiğim için onları iş çıkışı zamanlarında görmek dahi bana yeterli gelir çoğu zaman.

Aslında yaz tatilleri bizlerin kendimizi tanıyabilmemiz için bir fırsat. Ben kendimde çoğu zaman bir hikaye yazıcılığı yeteneği görürüm. Kısa hikayeler öyküler yazmaya çalışır hemen hemen hiçbirinin sonunu getiremesem de bir gün mutlaka bir şeyler yazacağımı bilir ve bunun heyecanı ile o günleri bekler dururum.

Advertisement

Yaz tatilinin bitişi beni hiçbir zaman mutsuz etmedi. Serin sonbahar geceleri ve ya soğuk kış gecelerinde ders çalışmanın ve ertesi günün sabahı okula gitmenin keyfi beni her zaman çekmiştir. İyi ki varsın okul…

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


15 yorum

    • KANATSIZ MELEK ADLI KISININ YORUMUNA ITAFEN:

      Cok merak ettim, sözcük kabarcigi nedir???? O Sözcük dagarcigi olmasin? :-))))))
      NOT: Bilgisayarimin klavyesi Türkce yazima uygun olmadigi icin bazi sesler farkli harflerle yaziliyor maalesef. Türkce bilmedigimden degil!!! 😉

Leave A Reply