Yengeç Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Yengeç Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Yengeç burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Yengeç burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

YENGEÇ İLE KOÇ

Ateş ve su grupları genelde birbiriyle anlaşamaz. Su ateşi söndürür ama suyu bir kapta ateşe koyarsan da bu sefer su buharlaşır. Yani her iki taraf da karşı tarafın kimliğini ve kişiliğini değiştirmek için çok uğraşabilir. Uzun ilişkiler için genellikle zor bir beraberlik sayılır. Yengeçler Ay tarafından yönetilirler. Kaprisli, empatik, duygusal ve ağzı sıkı olurlar. Şimdiden ziyade geçmişte yaşamaya meyillidirler. Hareketli ve içgüdüsel davranan Koç ise, rahat ve bencil tavırlarıyla farkına varmadan çok kolay bir şekilde Yengeç burcunun kalbini kırabilir. İlişkinin ilk yıllarında meydana gelmiş anlaşmazlık ve çatışmaları asla unutmazlar. Koç için önemsiz sayılan bir söz, bir ima Yengeç için yüreğe saplanan bir ok olabilir. Bir tarafın istediği duygusallık ve anlayışken, diğer tarafın istediği sosyallik ve harekettir. Bu anlaşmazlık yatak odasına taşınabilir. Yengeç ekstra sevgi, ilgi ve romantizm isterken, Koç yatak anlarını hızlı ve çabuk geçebilir. Eğer bu ikili ilişkilerini yürütmek isterse, romantizme, anlayışa ve cinsel yaşama daha önem vermeleri yerinde olacaktır.

YENGEÇ İLE BOĞA

Toprak grubunda olan Boğa ile, su grubundan Yengeç genelde iyi anlaşır. Su, toprağı besler. Yengeç burcunun duygusallığı, empatik ve şefkatli yapısı, daha somut ve dünyevi işler peşinde koşan Boğa’yı yumuşatabilir ve besleyebilir. Boğa burcu Yengeç’ten karşı tarafın istek ve beklentilerini önemsemeyi ve daha duygusal olmayı öğrenirken, sulu Yengeç burcu da, Boğa burcundan olaylara daha mantıklı ve kararlı yönden bakmayı öğrenmelidir. Yengeç sıcak ve güzel bir yuvadan ve yoğun duygulardan hoşlanır. Tam da Boğa’nın istediği şey budur. Sıcak bir ev ve onu kurmanın sorumluluğu. Burada tek problem, duygusallığı bazen gereksiz yönlendirme olarak kullanan Yengeç’in, Boğa’nın inadına denk gelmesi olabilir. Hele ki Boğa, Yengeç’in timsah gözyaşlarını anlarsa, onu kanırtmak için elinden geleni yapabilir. Burada Boğa’nın da unutmaması gereken şey, Yengeç daima duygusal tatmin peşindedir. Bir kez duygusal olarak mutsuz oldu mu, kendine sığınacak yeni bir yer arar.

YENGEÇ İLE İKİZLER

Akıl gezegeni Merkür, duygu ve hislerin ışığı Ay ile uyum sağlamakta zorlanır. Bir taraf oldukça duygusal, diğer taraf bir o kadar mantıklı ve nedenseldir, ikizler değişkenliğe her an hazırken, Yengeç gerçek bir tutucu ile birlikte olmaktan hoşlanır. Yengeç burcu için evi, ailesi, yuvası önceliklidir, diğer insanların ne yaptığıyla, kimlerle beraber olduğuyla fazla ilgilenmez. Ne yazık ki ikizler burcu ise tam tersi şekilde hareket eder. Sadece yakınındakilerin değil, diğer insanların da nelerle uğraştığını merak eder. Yengeç, İkizler’i çok fazla kısıtlamazsa, birbirlerinden çok şey öğrenebilirler. Diğer yandan Yengeç’in huysuzluğu, ikizler’i idare edebilmek için çok fazla gelebilir. Bu beraberlikten olumlu sonuç alabilmek için kadının ikizler, erkeğin Yengeç olması daha uygundur, ikizler burcu Yengeç’e gerektiği yerlerde mantığını devreye koymasını öğretirken, Yengeç’te İkizlere duygusallık aşılayabilir. Her iki taraf öğrenmeye hevesliyse biraz zorlanarak da olsa bir yol bulabilirler.

YENGEÇ İLE YENGEÇ

Bu ikili, mükemmel bir çift olurlar, çünkü her biri diğerinin arzularını, isteklerini ve ihtiyaçlarını çok kolay anlayacaktır. Empati ve duygusallığın yüksek olması, birbirlerini çabuk keşfetmelerine ve ilişkilerini uzun yıllar götürmelerine neden olacaktır. Bu çift, ilişkilerinde her türlü fırtınayı atlatacak uyuma ve yeteneğe sahiptir. Kıskanç ve sahiplenici Yengeç, karşı tarafın da kendisine tutkuyla ve sahiplenerek yaklaşmasını ister, bu yüzden birbirlerini kolay anlarlar ve kıskançlığı çok da önemli bir mesele haline getirmezler. Buradaki tek sorun bir tarafın diğer tarafa kendisini teslim etmesi olabilir. Belirli zaman periyotlarında, yöneten ve idare eden kişinin değişmesi, ilişkilerini daha uzun soluklu kılacaktır. Maddi konularda bir tarafın ayakları yere sağlam basmalıdır, yoksa aşırı duygusallıkla maddi konularda kafalarına göre para harcama istekleri yoğun olabilir. Bir de ayın hareketleriyle duygu iniş çıkışları her ay muhakkak karşılaşılacak sorunlar arasında yer alabilir, özellikle dolunay zamanları.

Advertisement

YENGEÇ İLE ASLAN

Biri su, diğeri ateş elementinden olan iki kişi, genelde birbirini anlamakta zorlanır. Bu bir anlamda ‘ne seninle, ne sensiz’ bir ilişkidir. Çünkü Yengeç’in yöneticisi Ay, Aslan’ın yöneticisi Güneş’in ışınlarından gücünü alır. Genelde sanatsal Yengeç burcu, Aslan’ın hızlı, aktif ve dominant enerjisinden kolay etkilenir. Aslan’ın karşı taraf üzerinde bıraktığı izlenim, onu etkiler. Aslan’da fazlasıyla duygusal olan bu insanın, herkesi düşünme ve herkesle empati kurma yeteneğinden etkilenmiştir. Yine de Aslan burcu topluluğa hitap etmeyi sever ve etrafında insanlar olmasına bayılır. Her zaman için önceliğini ailesinden yana kullanacak olan Yengeç ise, Aslan’ın bu sosyalleşme ihtiyacını anlamakta zorlanacaktır. Ne zaman ki Aslan’ın bir tek kendisine ait olmasını isteyecek, kapris yapacak, kıskançlık gösterecek, o zaman huysuzluklar her iki taraf için de kaçınılmaz olacaktır. Bu ikilinin birbirleriyle uzun yıllar ilişkide olması için Aslan burcu belirli fedakarlıklarda bulunmayı göz önünde bulundurmalıdır.

YENGEÇ İLE BAŞAK

Biri su, diğeri toprak olan bu ikili birbirlerini besler ve kişilik alışverişlerini ölçülü tutarlarsa ayrılmaz ve çok uzun yıllar bir arada olabilecek bir ikili olabilir. Gezegen uyumu açısından bakarsak da Başak burcu mantıklı, pratik ve duygusallığını çok gösteremeyen bir burçtur. Merkür tarafından yönetilir, akıl her zaman için öndedir. Yengeç insanı ise her konuda duygusal kararlar verir, o ayın yönetimi altındadır. Eğer her iki taraf yeri geldiğinde hem duygusallığı hem de pratik davranmayı başarırsa, gayet uyumlu bir birliktelik oluşabilir. Eleştirilmeye gelemeyen ve her olayı kişisel algılayan Yengeç, Başak’ın mükemmeliyetçi tarzına ilk başlarda uyum sağlamakta zorlanır. Başak burcu ne yaparsa yapsın eleştirmekten kendini alıkoyamaz. İşte bu noktada yanlış bir harekede bir kez Yengeç’in kalbini kırdıysa, o sert kabuğun altına inip, her şeyi yeni baştan inşa etmek pek mümkün olmayabilir. Her iki tarafın evini sevmesi, etrafını düşünmesi ilişkinin pozitif ve tutunulacak konusu olabilir.

YENGEÇ İLE TERAZİ

Biri su, diğeri hava olan bu ikili, birbirlerini anlamakta zorlanabilirler, uyun içinde hava elementi ancak küçük kabarcıklar halinde görünür, anı hava burcu kendi kişilik özelliklerini suyun içinde çok da gösteremez. Özgürlük seven Terazi için Yengeç uygun bir eş sayılmaz. Sosyalliği seven ve arkadaşlarıyla bir arada bulunmaktan da çekinmeyen Terazi burcu, Yengeç burcu kadar evine düşkün bir burç değildir. Yengeç kıskanç ve sahiplenici bir burç olduğundan, kibar ve uyumlu olan Terazi karşı tarafın neden bu kadar kıskandığını ve o davranışları neden yaptığını anlayamaz. Bu iki sevgili bir kez ciddi anlaşmazlığa düştüler mi uzun süre birbirlerinden uzaklaşabilirler. Terazi’nin özeni ve dikkati sayesinde bir barış devresi yaşanabilir. Her iki taraf da öncü niteliğe sahip olduklarından, biri başlatmak ve adım atmak istediğinde diğerinin onu takip etmesi kolay olmaz zira her iki burç da kendisi başlatan olmak ister. Gezegensel etkilere bakarsak aslında Yengeç in yönetici gezegeni Ay, Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs ile iyi anlaşır. En azından zevkler, alınacak keyif açısından bu birliktelik her iki tarafın da ilgisini çeker ama uzun sürmesi için birbirlerini anlamaya istekli olmalıdır.

YENGEÇ İLE AKREP

Her ikisi de su elementinde olan bu ikili çok iyi anlaşır. Bir taraf öncü, başlatmayı sever, diğer tarafsa o başlatılan şeyi korumak ve sabit bir hale getirmek için elinden geleni yapar. Her iki taraf için de mahremiyet ve gizem önemlidir. Buyurgan ve biraz da duygularını çok fazla hissederek yaşayan Akrep, ağzı sıkı ve evine düşkün Yengeç için iyi bir eş olabilir. Her iki taraf da kıskançtır ama Akrep’in cinselliğe aşırı düşkün olması, Yengeç’in ona olan güvensizliğini tetikleyebilir. Yine de Akrep Yengeç’in huysuzluğunu iyi idare edebilir. Sonuç olarak Yengeç ve Akrep beraberliğinden ideal bir ilişki ortaya çıkabilir. Her şey duygulara hükmettiğinden, ayın hareketleri, iniş çıkışları Yengeç’in hareketlerini ve ilişkiye bakış açısını etkileyebilir. Bu ilişkide genelde bitiren taraf Yengeç burcu olur. Yengeç burcu artık Akrep’le yapamayacağını anladığında, Akrep burcuna fırsat vermeden gidebilir. Bu yüzden Akrep insanı arada Yengeç’in ilişkiye hangi noktadan baktığını kontrol etmelidir. Genelde bu ilişki iyi bir ilişkidir.

YENGEÇ İLE YAY

Biri su, diğeri ateş olan bu ikili birbirlerine aslında fazlasıyla uzaktırlar. Ama ilk bakışta birbirlerinin dikkatini hemen çekebilirler. Yengeç insanının etrafına, ailesine, eşine dostuna olan düşkünlüğü, Yay burcunun asla anlayamayacağı bir durumdur. Aynı durumda bir Yengeç de Yay’ın nasıl bu kadar uzaklara ve değişik ortamlara tutkun olduğunu anlamaz. Bu ikilinin ilişkilerinde ortaya sadece sorunlar çıkacaktır. Ancak ikisinden birinin burcunun temel özelliklerini ve etkilerini ortadan kaldıran bir fedakarlık gösterisi olursa anlaşabilirler. Yengeç’in evi onun kalesidir, fakat Yay için ev sadece bavulunun durduğu yerdir. Yay’ı harekete geçiren yeni insanlar ve yeni yerler, Yengeç burcu için güvensizliğin had safhada olduğu korku filmleri gibidir. Bir de bu ikiliye Yengeç’in huysuzluklarını ve kıskançlığını eklersek, çok uzun soluklu olmadan Yay burcu bu ilişkiden kaçar. Bu ilişkinin olması, her iki tarafın da kendisinden vazgeçmesi halinde olabilir.

YENGEÇ İLE OĞLAK

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerinden etkilenirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Yengeç ve Oğlak ikilisi geleneksel ve geçmişe yönelik insanlardır. Zamana, dostluğa, aileye ve büyüklere önem verirler. Birbirleriyle fazlasıyla ortak noktada buluşabilirler. Yengeç, Oğlak’ın anlaşılmaz şikayetlerine ve yakınmalarına sempati ve anlayışla yaklaşacaktır. Her ikisi de isteklerine kavuşmakta ağır ağır ve kararlı yürüyen karakter taşırlar. Acele etmezler. Oğlak burcu Yengeç’in rüyalarını gerçekleştirecek kabiliyete sahiptir; bu da Oğlak’ın kendisini başarılı hissetmesine neden olur. Buradaki tek sorun Oğlak burcunun duygularını hep geri plana itmesi olabilir. Yengeç ise aşırı duygusaldır ve karşı taraftan bu sevgi gösterisini her seferinde artan bir şiddetle görmek ister. Bir diğer sorun Yengeç’in kıskançlıkları olabilir. Oğlak kendisini, ayın yumuşak iniş çıkışlarına bırakırsa, işte o zaman bu ilişki en verimli ve en uzun ilişkilerden biri olacaktır.

Advertisement

YENGEÇ İLE KOVA

Biri su, diğeri hava olan bu iki burç birbirleriyle anlaşmakta zorlanır. Kovanın sosyalliği ve hareketliliği, ev yaşamını seven Yengeç için aşın gelebilir. Kova bu dünyadaki her şeyini dış dünyadaki insanlarla, arkadaşlarıyla paylaşmak ister. Oysa Yengeç her tür ilginin kendisinde olmasını bekler ve ister. Karşı tarafı bir şekilde istediği şekle sokamayınca mızmızlanmaları ve duygusal sömürüleri artabilir ama tüm bunlar özgürlüğüne ve bireyselliğine fazlasıyla düşkün olan Kova için çok da üstünde durulmayacak konulardır. Yengeç burcu tutucudur. Geçmişe fazlasıyla bağlıdır, Kova’nın beğenileri ise bunun tersidir. Kova burcu geleceğe yönelik ilerlemeyi kendine felsefe edinmiş bir burçtur. Uranüs’ün sürprizli yapısı ile Ay’ın duyarlılığı ile anlaşamaz. Birinin özveri gösterip kendini değiştirmesi durumunda bu iş yürüyebilir. Bu ikili birbirini görmekte, anlamakta ve duygulan tatmin etmekte fazlasıyla zorlanır.

YENGEÇ İLE BALIK

Bu iki su grubu, burç dünyasında en fazla anlaşabilen bir çifttir. Yengeç burcu duygusal ve hassastır; karşı tarafı düşünür. Balık burcu da ondan farklı değildir. Her iki taraf da birbirlerini ağırlamaktan ve kalplerinde yer açmalarından büyük bir mutluluk duyacaktır. Aşıkların çatışmaları belki sık sık olacaktır fakat bir süre sonra aralarında barış ilan edilecektir. Ev sevgisi, mülkiyetçilik, arkadaş çevresi her ikisinin de ortak mizacıdır. Bunlar birbirlerini tamamlayan bir anlayış ile bu işi yürütebilirler. Yine de Yengeç’in yönetme isteği ve kıskançlığı zaman zaman onları zorlayabilir. Balık burcu değişken yapısıyla her konuda olduğu gibi bu ilişkide de ayak uyduran taraf olacaktır. Ay ve Neptün birlikteliği hem duygusallık hem sanat konusunda bu ikiliyi hep destekleyecektir. Bu ikilinin ilişkisi rüyaların gerçeğe dönüşmesini temsil edebilir. Çok uzun yıllar birliktelikleri sürecektir.


Leave A Reply