Yenidoğan İkizleri Gören Anneye Doktoru “Üzgünüm” Dedi ve Aile Şok…

0
Advertisement

“Üzgünüm” ifadesi , özellikle de doğumdan hemen sonra doktor tarafından kullanılması korkunç anlamlar taşıyabilir.

İşte bu tam olarak Julie’nin ikiz bebeklerini dünyaya getirdikten sonra deneyimlediği şeydi. Doğumdan sonra doktordan duyduğu ilk cümle “üzgünüm…” oldu.

Julie ve eşi Dan ABD’nin Idaho eyaletinde beş yıldır birlikte olan bir çiftti.3 yaşında bir oğulları vardı ama aileyi büyütmek istiyorlardı. Sonra Julie, ikizlere hamile kaldı ve bebekleri dünyaya getirdi. Ancak hemen sonrasında doktorun verdiği haberle aklı fena halde karıştı…

Julie ve Dan, yeni bebek sahibi olma yaşını geçmek üzerelerdi.

Julie 45 yaşındaydı ve önceki evliliğinden üç çocuğu vardı. Dan (46) ile birlikte Andy isminde bir erkek dünyaya getirmişlerdi ancak bir kız kardeşi olsun istiyorlardı. Ancak işler pek de umdukları gibi gitmedi…

Doktor randevularında, aileyi genişletme hayallerinin hala hayata geçirilebilir olup olmadığını danıştılar ve doktor riskli olmakla birlikte bunun hala mümkün olduğunu anlattı.

Doktor onlara daha ileriki yaşlarda Down sendromlu bir bebeğe sahip olma olasılığının daha  yüksek olduğundan bahsetti. Birkaç görüşmeden sonra çift bunu denemeye karar verdi. Dünyadaki en eşsiz ikizlere sahip olacaklarını henüz bilmiyorlardı.

Advertisement
Doktorun neden “Üzgünüm” dediği ortaya çıkınca Julie’nin aslında canı sıkıldı.

İkizlerde görülen özelliğe tüm ikizler içinde yalnızca milyonda bir oranda rastlanmıştı. İkiz bebek sahibi olma ihtimalinin 100’de 1 olduğu düşünüldüğünde aslında Julie imkansızı yaşıyordu…

Doktor doğumda, her iki bebeğin de Down sendromuyla doğabileceğini söuledi. Julie ve Dan’in ne yapacakları hakkında hiçbir fikirleri yoktu ve farklı senaryolar düşünmeye başladılar. Neticede çalışmaları takip ederek sosyal medyanın da yardımıyla ikizleri büyütmeye karar verdiler.

Julie kısa bir an bebekleri evlatlık vermeyi düşündü fakat bu, kocasının özel ihtiyaçları olan çocuklara bakamayacağından korktuğu içindi. Bebeklerini birlikte büyütmeye karar verdikten sonra Julie bu kararından asla pişman olmadı. Charlie ve Milo ismindeki ikizler o andan itibaren sosyal medyayı resmen salladılar.

Julie, başlangıçta oldukça tedirgindi çünkü özel bakıma muhtaç çocukların ihtiyaçlarını özellikle de yaşını göz önüne aldığında karşılayacağından emin olamıyordu. Şimdi geriye dönüp baktığında ise aslında tüm bu korkunun Down sendromlu insanlar hakkında o sırada hiçbir şey bilmemesinden kaynaklandığını anlıyor. Artık ikizlere sahip olmak piyangonun ona vurmuş olması gibi hissettiriyor!

İki neşeli kardeş internette oldukça popüler oldular.

Julie, diğer ailelerin kendi deneyimlerinden faydalanabilmesi için hayatlarının tüm iyi ve kötü taraflarını takipçileriyle paylaşıyor. Julie için bu, bir topluluk oluşturduktan sonra onlarla hayatı kutlamak anlamına geliyor.

Ne olursa olsun, aileler çocuklarını sevmeli. Bu nedenle çift korkularının onları ele geçirmesine izin vermedi. İkizler aile içinde büyük neşe kaynağı oldular. Delirmekten çok hoşlanıyorlar ancak Julie yine de endişeli…

Advertisement

İkizleri tanıyan herkes onlara hemen aşık oluyor ancak Julie, çocuklar büyüdükçe insanların onlara karşı davranışlarının nasıl olacağı hakkında endişe taşıyor. En büyük korkusu da dalga geçmeleri veya onları reddetmeleri.

“Doktorun neden ‘Üzgünüm’ dediğini gerçekten bilmiyorum. İkizleri dünyadaki başka hiçbir şeye değişmem. Bizi güldürüyorlar ve onlarla hayat daha keyifli,” diyor Julie. Aşağıda hemen ailenin tamamına ait çok güzel bir kare paylaşıyoruz!


Leave A Reply