Yılbaşı İçin Mini Kekler Tarifi

0
Advertisement

Yılbaşı sofralarımızı renklendirmek ve özellikle miniklerin hem gözüne hem de midesine hitap edecek mini keklerin hazırlanışı. Mini kek Tarifleri.

Yılbaşı Kek

Yılbaşı İçin Mini Kekler Tarifi

Malzemeler:
1 adet pastaban
Krem Şanti
Gıda boyası ve ya çilek şurubu
Bitter Çikolata
Pasta Süsü

Yapılışı:

İki kat halinde hazır olarak marketlerde satılan pastabanların sadece bir katını masada önümüze serelim. Küçük kurabiye kalıpları ile istediğimiz şekillleri verecek şekilde pastabandan şekilli parçaları ayırın. Biz yılbaşı gecesine hazırlandığımız için yuvarlak, küçük adam ve çam ağacı kalıplarını kullandık.

Advertisement

Şekilli pastabanların üzerine spatula yardımı ile krem şantiyi sürün. Daha sonra çilek şurubu ile bir miktar krem şantiyi küçük bir kapta karıştırın. Bu şekilde kırmızı renkli bir krem şanti elde edeceğiz. Kırmızı renkli krem şanti ile aşağıdaki resimler de gördüğünüz üzere yuvarlak şekilli pastabanlara şapka yapalım. Adam şekilli pastabanlara ise ki kendilerini kardan adam olarak kabul edeceğiz kırmızı atkılar yapın. Krem şantiyi küçük pastabanlara sürerken şeklin bozulmaması için kürdanlar ve kulak temizleme çubukları kullanabilirsiniz.

Benmari usulü eritilmiş olan bitter çikolatalar ile göz ağız ve ya burun yapın. Kardan adamın ise palto düğmelerini yapabilirsiniz.

Aslında bu işlemleri yaparken herşey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Siz neyi nasıl isterseniz yine o şekilde yapabilirsiniz.

Advertisement

Afiyet olsun…

Yılbaşı Kek Yılbaşı Kek


Leave A Reply