Yılbaşı Yastığı Nasıl Yapılır?

0

Evde kolayca yapabileceğiniz yılbaşı yastığı modelleri, yılbaşı yastığı yapımının adım adım resimli anlatımı. Yılbaşı yastığı nasıl yapılır?

Yılbaşı Yastığı Nasıl Yapılır?

Evinizin yılbaşı dekorasyonuna katkıda bulunabilmek için evde kolaylıkla yapabileceğiniz yılbaşı yastığı modellerini araştırdık. Seçtiğimiz üç model için çok fazla dikiş bilmenize gerek olmamakla birlikte çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Advertisement

1- PONPON YILBAŞI AĞACI SÜSLEMELİ YASTIK

Bu yastığı yapmak için gerekli olacak malzemeler, 1 adet beyaz yastık kılıfı, yeşil yün, makas, ağacın gövdesini yapmak için kahverengi kurdele veya kumaş parçası ve silikon tabancası. Bu yastığı yaparken ponponları hazırlamak biraz zamanınızı alabilir. Ancak 27 adet aynı boyda küçük ponpon hazırladıktan sonra onları bir ağaç şekli verecek şekilde yastık kılıfının üzerine silikon tabancası ile yapıştırın. Altına da kahverengi kurdeleyi ağacın gövdesi olacak şekilde yapıştırınca işlem tamam.2- ÇELENK YASTIK

Bu yastık modeli için yaprak şeklinde kesilmiş keçelere ihtiyacınız olacak. Yeşil veya diğer renkleri deneyebilirsiniz. Bu yaprakların ortasından makine ile resimdeki gibi geçin. Yastık kılıfının tam ortasına bir tabak yerleştirip, kurşun kalemle çelengin yerleşeceği yuvarlağı belirleyin. Yaprakların uçlarındaki makine iplerini geriye doğru kıvırarak yapıştırın. Yine bu yaprakları çelenk şeklini alacak şekilde yastık kılıfının üstündeki dairenin çevresine dizin. Bunları aynı şekilde silikon tabancası ile sabitleyin. Renkli düğmeler ile süsleyin. Düğmeleri dikmek yerine yapıştırabilirsiniz.
3- KIRMIZI AĞAÇ YASTIK

Bu yastık modeli için de aynı boyda kesilmiş yuvarlak kırmızı keçelere ihtiyacınız olacak. Yuvarlakların uçlarına yapıştırıcı sürerek resimdeki gibi kıvırın.Kuruduktan sonra ağaç şeklini vererek düz beyaz yastık kılıfına monte edilmeleri gerekiyor. Kıvrımın iç kısmından iple dikerek sabitleyebileceğiniz gibi yapıştıra da bilirsiniz. Ağacın gövdesi için dikdörtgen şeklinde kahverengi keçe kullanın.

Advertisement

DAHA FAZLA YILBAŞI YASTIĞI FİKRİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ


Leave A Reply