Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Kusursuz Yaşlanan Ünlüler Galerisi – 2

0
Advertisement

Sizlere özellikle kadın takipçilerimize ilham verecek yaşlandıkça güzelleşen kusursuz yaşlanan ünlüler galerisi ikinci sayfasına hoş geldiniz.

11. ZERRİN TEKİNDOR – 55 YAŞINDA

“O badem gözleri çevreleyen kalem olmasa nasıl görünürdü acaba?” diye düşünmeden edemediğimiz Zerrin Tekindor da kusursuz yaşlanan ünlülerden. Tabii ki o çizgisiz alın, o parlak ve gergin cilt için bazı uzman dokunuşlarından destek alınmış ve sonuçları çok başarılı olmuş. Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Matmazel karakterini asla unutamadığımız gibi kült dizi Kuzey Güney’de canlandırdığı Cemre’nin annesi karakterini de ayrı bir seviyoruz. O kadar başarılı bir oyuncu ki, onu değil hayat verdiği karakteri izliyoruz. Bir dönem Çetin Tekindor’la evli kalan ve bu evlilikten Hira Tekindor adında bir oğlu olan güzel oyuncu şu sıralar sık sık Londra’da yaşayan oğlunun yanına gidip geliyor.

12. HÜMEYRA – 72 YAŞINDA

Bu yıl final yapan “Kadın” dizisinde izlediğimiz Hümeyra yaşlanmanın çok yakıştığı bir isim. Kusursuz yaşlanma kavramına bambaşka bir açıdan bakmamızı sağlıyor çünkü o yılların tüm izlerini gururla taşıyor. Alnındaki çizgiler, göz altındaki çökmeler, dudaklarının üstündeki buruşmalar ve gözlerini çevreleyen kaz ayakları. Bunları gizlemek için servet harcamak yerine, kendine yakıştırmayı başaran usta oyuncu ve şarkıcıyı ayakta alkışlıyoruz. Tüm bu izlere rağmen yine de olduğundan daha genç görünüyorsa bunda içinden fışkıran o yaşam enerjisinin etkisi çok büyük. Şarkı söylerken bizi bizden alan Hümeyra’nın aynı zamanda hem söz yazarı hem de besteci olarak sürekli sanat ürettiğini de hatırlatalım.

13. YILDIZ TİLBE – 54 YAŞINDA

Yıldız Tilbe bizce bu çağın ilerisinde bir filozof bu yüzden de söylemlerine çoğunlukla gülüp geçiyor insanlar. İzmirli sanatçının büyük çıkışı “Delikanlım” şarkısıyla 1994 yılında olmuştu. Hayatının ünlü olana kadar geçen kısmı çok ilgin. Genç yaşından beri yıllarca gece kulüplerinde şarkıcılık yapan Yıldız Tilbe’nin o herkesten farklı olan ses rengi kulaktan kulağa yayılmış Sezen Aksu’ya kadar ulaşmış. Sezen Aksu da gidip dinlemiş ve bu muhteşem sesi alıp İstanbul’a kendi evine taşımış. Vokalisti olarak birlikte bir süre şarkılar söylemişler. Sonra da kendi kanatlarıyla uçmasını sağlamış. İşte o gün bugündür de Yıldız Tilbe kendi adıyla tanınıyor. Geçen yıllar içinde görüntüsünde hiçbir değişiklik olmadı desek yeridir. Çılgın kıyafetleri hariç tabii.

14. NİLÜFER – 65 YAŞINDA

Nilüfer’in ses tonunu bir öğrenen bir daha unutamaz, nerede duysa tanır. Öyle farklı bir ses rengi vardır. Pop müzikte 1970’lerden beri önemli bir yere sahip olan Nilüfer’in adının herkes tarafından duyulmasını sağlayan 1973’te çıkardığı “Dünya Dönüyor” şarkısıydı. 80li yıllarda müzik birliği yaptığı Kayahan ile birlikte 2000lerin başına kadar birçok güzel proje gerçekleştirdiler. “Geceler” şarkısı bu birlikteliğin en başarılı meyvelerindendi. Nilüfer’in hit şarkılarını saymaya kalksak ayrı bir liste yapmamız gerekir. 65 yaşına gelen ünlü şarkıcımızın kusursuz yaşlandığını görmek çok keyif veriyor. Abartıya kaçmadan yaptırdığı birkaç dokunuş sayesinde oldukça yalın ve yumuşak bir görünüme sahip olan Nilüfer’in sevgiyle selamlıyoruz.

15. NÜKHET DURU – 66 YAŞINDA

1971’den beri sahnelerde. Her zaman güzeldi, hala güzel. Her zaman komikti, hala komik. Her zaman taş gibiydi, hala taş gibi. Bol bol estetik yaptırdığını da gizlemiyor. Kendisiyle ve yaşıyla esprili bir dille yüzleşen Nükhet Duru’nun son yıllarda çok eğlenceli bir sahne şovu da vardı. “Beni Nükhet Duru Sanıyorlar” adlı bir kabare şovla tüm Türkiye’yi gezen güzel şarkıcının çok uzun soluklu bir kariyeri var. 1974’te yayınladığı ilk 45’lik plaktan beri birçok Altın Plak ödülü kazandı. Güzelliğine eşlik eden gür sesiyle yıllardır sahnelerin ve ekranların aranılan ismi olan Nükhet Duru’nun kusursuz görüntüsüne 10 puanı verdik gitti.

Advertisement

16. CANDAN ERÇETİN – 57 YAŞINDA

Candan Erçetin kadar yetenekli olup da onun kadar candan olan sanatçı azdır. Yıllar önce Beyaz’la yaptıkları ve haftalarca süren şarkılı atışmaları bile onun ne kadar eğlenceli bir insan olduğunu anlatmaya yetiyor. Yetenekleri sonsuz olan bu güzeller güzeli sanatçı mütevaziliğiyle de magazin meraklısı tüm ünlüleri ezer geçer. Albüm tanıtımlarına deli gibi paralar harcamaz ve buna rağmen çok satar. Kıpkırmızı saçları, bembeyaz teni ve masmavi gözleriyle tanıyıp beğendiğimiz şarkıcının görünümünde de hiçbir şey değişmedi. Balkan kökenli bir aileden geldiğinden midir bilinmez, yaş aldığına dair çok fazla iz göremiyoruz yüzünde. Bir müdahaleler yaptırılmış ama o kadar belli belirsiz ki sanki hiç yaşlanmamış gibi duruyor.

17. SERTAB ERENER – 55 YAŞINDA

2015 yılında dudaklarına yeni botoks yaptırmıştı. Saba Tümer’in “Oyuna Geldik” programına konuk olarak katıldı. Formata göre birçok oyun oynanan programda diğer konuklar arasında Gonca Vuslateri ve Gürgen Öz gibi efsane komik isimler vardı. İşte bunu hesaplayamamıştı Sertab Erener. Program boyunca kahkaha üzerine kahkaha patlatan Sertab Erener’in dudaklarının gerginliği yüzünden gülme biçimi çok enteresan bir hale dönüştü, ağzını sadece kocaman açarak gülebiliyordu çünkü. Bu olay yıllarca konuşulsa da Sertab Erener’in kusursuz yaşlanma uğruna botoks yaptırmasını engelleyemedi. Hala düzenli olarak cilt altı dolgularını yaptıran Eurovizyon birincimizin 55 yaşında olduğunu söylemeye bin şahit ister.

18. LEMAN SAM – 69 YAŞINDA

En doğal yoldan yaşlanan sanatçılarımızdan Leman Sam alışagelmiş kalıpların dışında bir sanatçı. Kusursuz yaşlanmak için orasıyla burasıyla uğraşmıyor. Zaten bugüne kadar da hiç uğraşmadı. Saçlarını kınayla boyuyor, yanaklarına ise allık niyetine pancar sürüyor. Evet evet doğru okudunuz, bildiğiniz pancarı alıyor yanağına renk vermesi için sürüyor. Bir de sürme çekti mi tamamdır, sahneye çıkmaya hazır hale geliyor. Hayatı boyunca doğayı modern yaşama tercih ettiğini sık sık tekrarlayan bohem sanatçının 69 yaşında olduğuna inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Doğal gıdalarla beslenip her fırsatta kendini oksijeni bol ortamlara atması sayesinde hücrelerinin genç kalmasını sağlamış diye düşünüyoruz.

19. ZERRİN ÖZER – 63 YAŞINDA

Janis Joplin’e hayran olarak büyüyen Zerrin Özer’in şarkı söyleme tarzı da bundan çok etkilenmiş haliyle. İlkokuldayken komşuları olan İsmet İnönü şarkı söylemesini çok beğenmiş ve gelecek vaat ettiğini söylemiş, çok da haklı çıkmış. 1975’te TRT’nin düzenlediği bir yarımayı kazanıp müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Zerrin Özer üst üste çıkardığı albümlerle başarıdan başarıya koştu. Hala da pek çok özel konser vermeye devam ediyor. İmaj olarak da hiç değişmedi. Dümdüz sarıl saçları ve kakülleriyle hala aynı görünen Zerrin Özer’in bu kadar değişen bir dünyada tek değişmeyen unsur olması hepimizi rahatlatıyor.

Önceki

Sonraki

Advertisement


Leave A Reply