Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Kusursuz Yaşlanan Ünlüler Galerisi – 3

0
Advertisement

Sizlere özellikle kadın takipçilerimize ilham verecek yaşlandıkça güzelleşen kusursuz yaşlanan ünlüler galerisi üçüncü sayfasına hoş geldiniz.

21. GÖNÜL YAZAR – 84 YAŞINDA

Adı üstünde o tam bir “Taş Bebek”. Taş Bebekler nasıl yıpranıp eskimezse, Gönül Yazar da asla yaşlanmıyor. Yaşının konuşulmasına bile tahammül etmeyen Gönül Yazar hissettiği yaşta yaşayanlardan. İşte bu sayede de hücreleri yaşlanma belirtileri göstermiyor. Şu sıralar kendinden tam 32 yaş küçük olan yönetmen Rüzgar Mağden ile aşk yaşayan Gönül Yazar, hiçbir kırışık kreminin aşk kadar gençleştiremeyeceğini savunuyor. Bizce çok da haklı. Sevgilisiyle küsüp barışmalar sayesinde kendini çok genç hissettiğini söyleyen Gönül Yazar geçtiğimiz Ocak ayında özel bir etkinlikte birçok eski sanatçıyla birlikte sahne aldı ve en sevilen şarkılarını seslendirdi.

22. YASEMIN YALÇIN – 61 YAŞINDA

1959 Malatya doğumlu olan Yasemin Yalçın tam bir “mektepli” tiyatrocu. İstanbul Belediye Konservatuarı’nı bitiren oyuncu Kenter Tiyatrosu’nda da çalıştı. Tüm Türkiye tarafından tanınması özel televizyon kanallarının ardı ardına kurulmaya başladığı 90’lı yıllara rastladı. “Yasemince” adını verdiği bir program kısa sürede bağımlılık yarattı. Programda kısa skeçler yapan komedyenin hayat verdiği karakterler arasında en sükse yapanlar “Sürahi Hanım, Kakılmış ve Alican”dı. Sayısız ödüle layık görülen Yasemin Yalçın son yıllarda bazı sağlık sorunları atlatmış olsa da görüntüsünde en ufak bir yaşlanma ibaresi görmek mümkün değil. O içinden gelen güzel enerji sayesinde ancak makyajla yaşlandırılabilir bizce.

23. OYA BAŞAR – 64 YAŞINDA

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol almaya başladığında sadece 8 yaşındaydı. Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Devekuşu Kabare gibi önemli sahnelerde iyice deneyim kazandıktan sonra eşi Levent Kırca ile bir tiyatro kurdular. Sonra da nesilden nesle aktarılacak o kült televizyon programını yarattılar: “Olacak O Kadar”. 1986 yılında ilk kez yayınlandıktan sonra yıllarca kitleleri televizyona çeken program sayesinde bu tatlı oyuncuyu tanımayan kalmadı. Siyah saçları, beyaz teni ve masmavi gözleriyle hem güzel hem komik bir oyuncu olan Oya Başar 64 yaşına gelmesine rağmen yüzünden zamanın izlerini görmek mümkün değil. Yaşlanma karşıtı estetik mucizelerinden yararlandığını görsek de “Olacak O kadar” demeden duramıyoruz.

24. EMEL SAYIN – 74 YAŞINDA

Emel Sayın’ı yakın zamanda gördüyseniz 74 yaşında olduğuna inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Zümrüt rengi gözleri olan sarışın güzeli taş çatlasa 50li yaşlarda gibi duruyor. Sivas doğumlu sanatçı yıllarca çok önemli müzisyenlerden şan dersleri almış, sonra da bir yarışmada “Ses Kraliçesi” seçilmiş. Ankara Radyosu’nun sınavlarını kazanıp yıllarca orada görev aldıktan sonra İstanbul’a geçiş yapan Emel Sayın 70li yıllarda billur sesiyle büyük bir hayran kitlesine kavuştu. Aradan geçen yıllarda popülaritesinden de güzelliğinden de hiçbir şey kaybetmeyen Emel Sayın’ın ballı yoğurtlu maskeler, bol su, düzenli yürüyüş ve erken yatıp erken kalkma formülü çok işe yarıyor belli.

25. SEYYAL TANER – 67 YAŞINDA

Çılgın şarkıcı ve oyuncu Seyyal Taner 1962’de Şanlıurfa’da dünyaya geldi. Pop müziğin popüler olduğu yıllarda rock müziğe ağırlık vererek farkını ortaya koydu. Koreografileri, kostümleri ve beklenmeyen anlarda yaptığı çıkışlarla şaşırtmayı çok seven Seyyal Taner asiliğiyle ünlü oldu. Deli dolu ve girişken karakteri sayesinde 1968’de İspanya’da bir filmde oynayan Seyyal Taner Türk Sineması’nda da pek çok filmde rol aldı. Sahnedeki duruşuna dair en iyi yorumu Haldun Dormen yapmış ve onun için “sahnelerin panteri” demiştir. Seyyal Taner bu mükemmel benzetmenin hakkını hala veriyor. Kusursuzluğu bırakın yaşlanma duygusuna bile prim vermiyor ve bizce de farkını ortaya koyuyor.

Advertisement

26. FÜSUN ÖNAL – 73 YAŞINDA

Klasik piyano çalan, caz söyleyen, İngilizceyi sular seller gibi konuşan, konserler veren, tiyatro oyunculuğu yapan sanatçı Füsun Önal’ın yeteneklerinin sınırı yok. 80’li yıllardan beri çılgın sahne şovlarıyla kendini herkese sevdiren sanatçı ilk solo konser veren kadın şarkıcı olma unvanına da sahip.
O herkesin çok bildiği “Senden Başka” şarkısı ve daha niceleri Füsun Önal’ın bize kazandırdığı klasik şarkılar arasındadır. Sarı kıvırcık saçlarının çevrelediği güzel yüzünde yaşlanmanın etkilerini bulmanız zor. 73 yaşındaki deli dolu şarkıcı her türlü enjeksiyonu usturuplu bir şekilde yaptırmış ve oldukça kusursuz görünüyor. Enerjisinden de hiçbir şey kaybetmediğini görmek harika!

27. NURHAN DAMCIOĞLU – 79 YAŞINDA

Türkiye’de kaç kişiye “kantocu” diyebiliriz emin değiliz. Ama kantocu dediğimizde birçok kişinin ilk aklına gelen kişinin Nurhan Damcıoğlu’nun geleceğine eminiz. Hareket ettikçe binlerce püskülün sallandığı ışıltılı kostümleri, “ayyyy” diye en tiz notadan çıkan sesi ve o unutulmaz “Yangın Var” şarkısıyla yaptığı sahne şovu en sevdiğimiz klasiklerdendir. Nurhan Damcıoğlu ilk kez kanto söylemeye ve dans etmeye 1969 yılında başlamış ve ondan sonra da hiç bırakmamış. Şu anda 79 yaşında olan Nurhan Damcıoğlu resmen yıllara meydan okuyor. Sadece görüntüsünün kusursuz olmasından bahsetmiyoruz. “Hala kanto yapıyor ve enerjisiyle birçok genci sollar geçer, o derece!” diyoruz.

28. SUNA YILDIZOĞLU – 65 YAŞINDA

İngiltere’de Sonia Eddy adıyla doğdu, sonra aşık olup Türkiye’ye geldi. Kayhan Yıldızoğlu’yla evlendi, adını da değiştirdi ve Suna Yıldızoğlu oldu. Türkçe de öğrendi. Sonra başladı şarkılar söylemeye, filmlerde oynamaya. Sarışın mavi gözlü yabancı geline herkes bayıldı. Aksanlı konuşması, bazı kelimeleri komik söylemesi onu herkesin sevgilisi haline getirdi. 2000li yıllara kadar sinema, televizyon, müzikal gibi birçok projede yer alan Suna Yıldızoğlu ailesine vakit ayırmak için sektörden uzaklaştı. Son yıllarda güzeller güzeli kızı Yasemin Allen’i de dizilerde görmeye başladık. Suna Yıldızoğlu ise çok güzel yaş alıyor. Alnına ve dudaklarına yaptırdığı dolguları görsek de görmemiş gibi yapalım.

29. AKREP NALAN – 66 YAŞINDA

Ankara doğumlu Akrep Nalan’ın asıl adı Füsun Nalan Açın. Eğitimini bitirdikten sonra bir fabrikada yaklaşık 10 sene boyunca muhasebeci olarak çalışıyor. Arada tiyatro çalışmaları yapıyor, birkaç müzikal de rol alıyor. Derken para kazanmak için gece kulüplerinde barmaid olarak çalışıyor ve bir gün kendini sahnede şarkı söylerken buluyor. Nihayet 1991 yılında ilk albümünü çıkarıyor ve herkesin diline dolanan o ünlü “Halikarnas” şarkısını söylüyor. Ondan sonra adını herkes duyuyor. Akrep lakabı ise tamamen tesadüf olarak ona yapışıyor. At yarışı oynarken “Akrep” adında bir ata oynuyor ve at birinci oluyor, arkadaşları da ona bu adı takıyorlar. Aradan yıllar geçse de adı hala Akrep Nalan olarak anılan sanatçının yıllar geçse de görünümünün de sesinin de hiç değişmediğini söylesek yeridir.

30. NİL BURAK – 72 YAŞINDA

Kıbrıslı Nil Burak’ın şöhret olmaya giden yolu çok uzundu. İlkokul yıllarında koroda şarkı söylemeye başladığında bir gün sahnelere çıkacağına emindi tabii. Kıbrıs Amerikan Kız Koleji’ni bitirip İngiltere’ye dil kursuna gitti ve orada bir lokantada sahneye çıkmaya başladı. Derken tatil için İstanbul’a gitti, sene 1975’ti. Bir akşam arkadaşlarıyla gece kulübüne gitti ve isteklerine kırmayıp sahneye çıkıp bir şarkı söyledi. O gece keşfedildi ve kendini Maksim Gazinosu’nda assolistler arasında buldu. O günden beri de sahnelerden inmedi. Ciddiyiz, hala düzenli olarak sahne alıyor. 72 mi? İnanmazsınız, o kadar fıstık gibi ki! Bu nasıl yaşlanmamak dersiniz yani.

Önceki

Advertisement

Sonraki


Leave A Reply