Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Kusursuz Yaşlanan Ünlüler Galerisi – 4

0
Advertisement

Sizlere özellikle kadın takipçilerimize ilham verecek yaşlandıkça güzelleşen kusursuz yaşlanan ünlüler galerisi dördüncü sayfasına hoş geldiniz.

31. SUZAN AVCI – 83 YAŞINDA

Suzan Avcı

1937’de Bursa’da doğdu, genç yaşta babasını kaybetti ve İstanbul’a taşındılar. Bir derginin yarışmasıyla filmde oynama ödülü kazanan Suzan Avcı’ya annesi henüz 13 yaşında olduğu için engel olur. 15 yaşındayken tanıştığı Alp Akşiray ile evlenmek için yaşını büyütür. Sonra ver elini özgürlük. Dergi yarışmalarına katılmaya devam eder ve nihayet sinemaya giriş yapar. Çok çarpıcı bir güzelliğe sahip olduğu için masum esas kız yerine onun yoluna taş koyan kötü vamp kadın rollerine uygun bulunan Suzan Avcı bu yüzden Yeşilçam’ın gelmiş geçmiş en güzel kötü kadını olarak tanınır. 83 yaşına gelmesine rağmen o vamp kadın imajından bir nebze eksilmeyen Suzan Avcı’ya saygılarımızı gönderiyoruz.

32. NEŞE KARABÖCEK – 73 YAŞINDA

Neşe Karaböcek

Asıl adı Neş’ecan Göktürk, onu tanıdığımız Karaböcek adını ise İsmet İnönü’den almış. O zaman daha 5 yaşındaymış ve Karaböcek adlı bir çocuk piyesinde oynuyormuş, İsmet İnönü de bayılmış yumurcağa, “Adı Karaböcek olsun” demiş. Kariyerine tiyatroyla başlamış olsa da şarkıcılık en sevdiği meslek olan
Neşe Karaböcek’in en tanınan şarkısı “Artık Sevmeyeceğim”. Bu damar şarkıdan da anlaşılacağı gibi kendisi gerçekten de “Arabeskin Anası”. 73 yaşında olmasına rağmen inanılmaz derecede dinç görünen Neşe Karaböcek özel etkinliklerde şarkı söylemeye devam ediyor. Biraz gerdirme, biraz enjeksiyon olan yüzünde en önemli detay bakışlarındaki alevli enerji bizce.

Advertisement

33. SEVDA AKTOLGA – 63 YAŞINDA

Sevda Aktolga

Onu en çok 1977 yılında çekilen ve serinin en eğlenceli filmlerinden olan “Hababam Sınıfı Tatilde” filminden tanıyoruz. Daha sonraki yıllarda pek çok film ve televizyon dizisinde rol alan Sevda Aktolga’nın aslında Diş Hekimliği mezunu olduğunu da belirtelim. 2012 yılında artık tamamen emekliye ayrılan Sevda Aktolga’nın çok güzel yaş aldığını görüp de mutlu olmamak mutlu değil. Artık deniz kenarında sakin bir kasabada huzurlu bir hayat süren Sevda Aktolga’yı ekranlarda görmeyi çok özlüyoruz. Ancak hayat tarzı seçiminin de yaşlanmanın etkilerini geciktirdiğini fark ediyor ve bu doğru kararından ötürü kendisine “bravo doğru seçim” diyoruz.

34. HÜLYA GÜLŞEN IRMAK – 55 YAŞINDA

Hülya Gülşen Irmak

Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanıyıp bayıldığımız Hülya Gülşen Irmak tam bir Ankaralı tiyatrocu. 16 yaş sınırı olan Ankara Devlet Konservatuarı’na 13 yaşında özel bir sınavla girmiş. Üstün çalışkanlığıyla bir taraftan da liseyi bitirmiş. Özel tiyatrolardan sonra soluğu Devlet Tiyatroları’nda almış ve hiç bırakmamış. Televizyon dünyasına diziler aracılığıyla giriş yapsa da asıl aşkı olan tiyatro sahnelerinden hiç kopmayan Hülya Gülşen Irmak’ın 55 yaşında olduğunu söylesek de inanmanız zor farkındayız. Minyon tipi, içi gülen gözleri ve hiç estetik görmemiş cildinin güzelliğiyle genç kız gibi görünüyor. Bu üstün zekalı ve başarılı tiyatrocuyu daha çok uzun yıllar izlemeye devam edeceğimize ve onun hiç yaşlanmayacağına eminiz.

Advertisement

35. JÜLIDE ATEŞ – 49 YAŞINDA

Jülide Ateş

1990 yılında Türkiye Güzeli seçildi. Herkes onun mankenlik veya oyunculuk yapmasını beklerken, o haber spikerliğini seçti. Boğaziçi Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştu, oyunculuk ona uygun değildi, ciddi bir kızdı. 1992’de Star Haber’le başlayan televizyonculuk serüveni daha sonra birçok önemli haber kanalında yaptığı programlarla devam etti. 2000 yılında Türk Dil Kurumu ona “Onur Ödülü” verdi. Bir süre uzak kaldığı ekranlara “40” programıyla dönüş yapan Jülide Ateş’in güzelliği yıkılıyor! Bugün güzellik yarışmasına girse yine kazanır. Bir insan hiç mi çökmez? 50 yaşına girmesine şunun şurasında bir yıl kalmış ama görüntüsü 30’luk birçok insana bin basar. Ve evet, teknik destek almış o çehre.

36. BÜLENT ERSOY – 68 YAŞINDA

Bülent Ersoy

Bülent Ersoy’un 68 yaşındaki haliyle 48 yaşındaki halini karşılaştırsak, arada hiçbir fark bulamayız. Ultra süper divamız estetik cerrahinin tüm nimetlerinden yararlandığı gibi, kozmetik ürünlerin de her çeşidini kullanarak kusursuz görünmenin kitabını yazacak kıvamda çünkü. Kostümleriyle uyumlu makyajlarını bilmeyenimiz yok. Tam bir sanat eseri gibi boyadığı yüzü bazen klasik dönemi temsil ederken, bazen de neon renklerle post-modern akımlara selam çakıyor. Enerji anlamında ise 4 saati bulan sahne performansları ne kadar zinde olduğunu anlatmaya yetiyor. Türk Sanat Müziğinin her makamını bilen ve mükemmel şekilde icra eden Bülent Ersoy’un yaşlanmayla ilgili hep söylediği gibi “o yaşsız bir kadın”.

Advertisement

37. AJDA PEKKAN – 74 YAŞINDA

Ajda pekkan

Ajda Pekkan ve yaşlanmak aynı cümle içinde kullanılamayacak kadar birbirlerine aykırı şeyler. 20’li yaşlarında estetik ameliyatla tanışan Süperstarımız bugüne kadar kaç kez estetik amaçlarla neşter altına yattı biliyor musunuz? En son saydığımızda 20’yi aşmıştı. Burun ameliyatları gibi klişe müdahaleler dışında diz kapaklarını gerdirmek, diş kaplamalarını daha genç gösteren dişlerle değiştirmek gibi ilginç operasyonlar da geçiren Ajda Pekkan’ın kaşlarını ve yüzünü de birkaç kez gerdirdiğini hatırlatalım. Peki tüm bunlara harcadığı paraya ve çektiği acılara değdi mi? Tabii ki değdi! Sahneye çıktığında nasıl da parıldıyor görmüyor musunuz? 74 yaşında siz nasıl olacaksınız bilmiyoruz ama, bir Ajda olmayacağınıza bahse gireriz.

38. BURÇIN ORHON – 58 YAŞINDA

Burçin orhon

Bambi lakaplı Burçin Orhon konservatuarda modern dans eğitimi aldı. Sonra da oryantal oldu. Modern dansı oryantal figürlere katınca ortaya daha önce hiç görülmemiş bir koreografi çıktı ve çok popüler oldu. Sonra 1995’te Süheyl Uygur’la evlendi ve sahnelere veda etti. Ancak danstan hiç kopmadı. Dans okulları kurdu, dersler verdi ve özel etkinliklerde boy göstermeye devam etti. Son yıllarda Kuşadası’na yerleşen Burçin Orhon sık sık o bölgedeki kaplıcalarda detoks programları uygulayarak güzelliğini ve gençliğini korumaya devam ediyor. Bizce bu yaşta hala bu kadar güzel olmasının arkasında çok mutlu bir evliliği olması var. Süheyl Uygur’un ona olan aşkı yıllardır çoğalarak devam ediyor ve bu da Bambimize çok yarıyor.

Advertisement

39. AYTEN GÖKÇER – 80 YAŞINDA

Ayten Gökçer

Zarif olduğu için mi bale eğitimi aldı, yoksa bale eğitimi aldığı için mi bu kadar zarif bilemiyoruz. Ancak 1950’lerde konservatuar eğitimi alan Ayten Gökçer’in bir kuğuyu andıran duruşunun eşi benzeri olmadığını söyleyebiliriz. Devlet Tiyatroları kadrosunda olan Ayten Gökçer sinema filmlerinde oynasa da gönlü hep tiyatroda olanlardan. Yaşlanmakla ilgili olarak kadınların çok gençken “kaz” gibi her numarayı yuttuklarını, biraz akıllanınca “naz” yapmayı öğrendiklerini, orta yaşa vardıklarında “kurnaz”laştıklarını ve en nihayetinde “enkaz” olduklarını söyleyen Ayten Gökçer’in 80 yaşında olmasına rağmen enkaz olmakla uzaktan yakından alakası olmadığını da söyleyelim. Hala çok güzel, hala çok zarif bizce.

40. ITIR ESEN – 64 YAŞINDA

Itır Esen

64 yaşında bile kıvılcımlar saçan gözlerle bakan Itır Esen 1956 İstanbul doğumlu. Babası ünlü seslendirme ustası Hayri Esen. 1975 yılında TRT kanalında yayınlanacak olan Aşk-ı Memnu dizisi için önce Bihter rolü teklif ediliyor, sonra masum bakışları ona Nihal rolünü getiriyor ve tüm Türkiye onu öyle tanıyor. Daha sonra oynadığı çoğu Yeşilçam filminde o gözler yüzünden hep masum ve mahzun kızları canlandırıyor. Sonra evlenip sinemadan uzaklaşıyor ve 20 yıl hiçbir projede yer almıyor. 2000’lerin başında tekrar dizi ve filmlerde rol almaya başlıyor ve hala da devam ediyor. Güzelliğine olgunluğun da eklenmesiyle kusursuz bir görünüme kavuşan Itır Esen’in aynı adı taşıyan yeğeni de yeni yetme dizi oyuncularımızdan bu arada.

Advertisement

Önceki

Sonraki


Leave A Reply