Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Kusursuz Yaşlanan Ünlüler Galerisi – 5

0
Advertisement

Sizlere özellikle kadın takipçilerimize ilham verecek yaşlandıkça güzelleşen kusursuz yaşlanan ünlüler galerisi beşinci sayfasına hoş geldiniz.

41. LALE BELKIS – 82 YAŞINDA

Lale Belkıs

Türk Sinemasının sarışın kötü kadını Lale Belkıs 1938 İstanbul doğumlu. 1953 yılında mankenlik yaparak girdiği ışıltılı gösteri dünyasında kısa sürede tiyatroya geçiş yaptı. 1967 yılında şarkı söylemeye başladı ve takip eden yıllarda müziğe ağırlık verdi. 2011 yılına kadar da albüm çıkarmaya devam etti. 82 yaşına gelip de elini ayağını müzik piyasasından çekti sananlara da bir haberimiz var, Lale Belkıs hala buralarda. Şahkan ile yaptığı “Hayat Zor” adlı düet Ocak 2020’de yayınlandı. “Hayat Zor Gözlerini İzle / Aynadan geçerken yara alacaksın” diye başlayan nakaratı söyleyen Lale Belkıs’ın sesi tüylerinizi diken diken edecek bir etkiye sahip. Hem görsel hem ses anlamında yansıttığı kusursuzluğu coşkuyla alkışlıyoruz.

42. SEMIHA YANKI – 62 YAŞINDA

Semiha Yankı

Sirk gösterileri yapan ailesiyle gazinolarda büyüyen Semiha Yankı o zamanlar bir gün ülkesini Eurovision yarışmasından temsil edeceğini hayal bile edemezdi herhalde. 1958 İstanbul doğumlu şarkıcı çok küçük yaşta müziğe yönelmiş. Yarışma üzerine yarışma kazanıp nihayet Stockholm’deki Eurovision yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiş ancak politik nedenlerle o yıl ülkemiz sadece Monako’dan aldığı 3 puanla sonuncu olmuştur. O yıllardaki görünümüyle şimdiki halini karşılaştırdığımızda ise inanılmaz güzel bir dönüşüme tanık oluyoruz. Plastik cerrahinin ve makyajın nimetlerinden sonuna kadar faydalanan Semiha Yankı kusursuz bir güzelliğe bürünmüş durumda. Sanırız biz yaşlanacağız ama o hep çıtır kalacak.

Advertisement

43. ZEYNEP DEĞIRMENCIOĞLU – 66 YAŞINDA

Zeynep Değirmencioğlu

Çocukken oynamaya başladığı Ayşecik rolü yüzünden çocukluğunu yaşayamayan Zeynep Değirmencioğlu, 50’ye yakın film çektikten sonra 20li yaşlarında evlenerek sinemaya veda etti. Artık nasıl bıkmışsa, bir daha asla ekranlara dönüş yapmadı. Ailesiyle lokanta açtılar, kendisi emlak ofisi kurdu, ama setlere adımını atmadı. Nedeni sorulduğunda aile hayatını tercih ettiğini, filmleri çok zor şartlarda çektiği için de bir daha dönmeyi düşünmediğini anlattı. Gerçekten de çatıda çekilen bir sahnede babası kenara yatıp beklemiş, kızı düşerse yakalayabilmek için! Zeynep Değirmencioğlu’nun çocukluk ve ergenliğini tanıyanlar onun 66 yaşındaki halini görünce tanımakta zorluk çekebilirler. Görünüşü farklı olsa da gayet kusursuz ve dinç görünüyor.

44. FULDEN URAS – 52 YAŞINDA

Fulden Uras

Hep güzelliğiyle ön planda olan Fulden Uras 52 yaşına gelene kadar neleri aştı bir bilseniz. 80li yıllarda cesur pozlarla sergilediği güzelliğiyle şöhrete kavuşan Fulden Uras birçok sinema filminde oynadı. Sonra 1991’de gazinolarda assolist olarak şarkı söylemeye başladı. Ancak 2000’li yılların başından beri sağlık sorunları peşini bırakmadı. Bir sürü ameliyat geçirmek zorunda kalan Fulden Uras sağlığına kavuştuğundan beri güzellik kavramının önemini yitirdiğini söylüyor. Onun için en önemli şey ağrı çekmemek artık. Tüm yaşadıklarına rağmen hala çok güzel görünen ünlü şarkıcı bir de Kelebek hastalığı olan çocuklar için dernek kurdu. Tedavi malzemesine ihtiyacı olan çocuklar için farkındalık ve bağış kampanyalarını aktif bir şekilde yürüten bu güzel yürekli kadını saygıyla selamlıyoruz.

Advertisement

45. SEDEN GÜREL – 55 YAŞINDA

Seden Gürel

Minyon tipli insanlarda yaşlanmanın etkilerini görmek daha zor oluyor. Kemik yapıları daha ince diye olsa gerek diye düşünüyoruz. Seden Gürel de onu ilk tanıdığımız halinden çok farklı değil. Yüzü biraz da olgunlaşmış duruyor o kadar. Ne bir sarkma ne bir buruşma ne de derin çizgiler. Tabii hayat tarzının da çok büyük etkisi var. Huzurlu aile yaşantısı sayesinde hala çıtır görünüyor bizce. Konser vermiyor, özel etkinliklerde sahne almıyor. Yani geç saatlerde kulislerde olmasına gerek kalmadı. Bu arada boşandığı için de artık Seden Kutlubay soyadını kullanıyor. 90lı yılların abajur şapkalı imajını unutamadığımız güzel sesli şarkıcı uzun zamandır sahne hayatından uzakta aile saadeti yaşıyor.

46. AYLIN LIVANELI – 54 YAŞINDA

Aylin Livaneli

Zülfü Livaneli ve Ülker Livaneli’nin kızı olarak doğma şansına erişen Aylin Livaneli 1966 Ankara doğumlu. İlkokulu Stockholm’de, liseyi Paris’te, üniversiteyi de New York’ta okuduktan sonra Londra’ya yerleşen Aylin Livaneli tam bir dünya vatandaşı. 90’lı yıllarda Türkiye’de pop müzik sektörüne yeni isimler giriş yaparken, Aylin Livaneli de şarkıcılık yeteneğini sergiledi, ama bir farkla. Herkes Türkçe Pop albümleri çıkarırken o İngilizce Pop albümü çıkardı, çok da tuttu. Sonra müziği bıraktı, kitap yazdı. Şimdilerde 54 yaşında olmasına rağmen hiç yaşını göstermeyen Aylin Livaneli arada hala babasının konserlerinde sahneye çıkıp bir iki şarkı söyleyerek eski günlerini hatırlatıyor.

Advertisement

47. DENIZ ARCAK – 51 YAŞINDA

Deniz Arcak

Ankaralı olan Deniz Arcak liseyi TED Ankara Koleji’nde okudu. Üniversite yıllarında şan dersleri almaya başladı. Bir yandan da gece kulüplerinde sahneye çıkmaya başladı. Yeteneklerinin sınırı olmadığı için tiyatro oyunculuğu da yaptı. 90’lı yılların başında çıkardığı albümlerle ciddi bir hayran kitlersine kavuşan Deniz Arcak daha sonra uzun bir süre sahnelere ara vererek hayranlarını korkuttu. Neyse ki 2010’dan beri albüm çıkarmaya ve sahne almaya devam ediyor da o güzel sesinden mahrum kalmıyoruz. Yaşlanmak mı? O bölüme henüz geçiş yapmamış durumda. Hatta o eski gençlik günlerinden bin kat daha güzel görünüyor. Kusursuz olma gibi bir derdi yok.

48. DEMET SAĞIROĞLU – 53 YAŞINDA

Demet Sağıroğlu

“Kınalı Bebek” ve “Arnavut Kaldırımı” şarkılarıyla hafızalara kazınan Demet Sağıroğlu’nun 1994 yılında çıkardığı albümün aranjörlüğünü çok genç yaşta kaybettiğimiz Uzay Hepari yapmıştı. Albümün prodüktörü de Şehrazat olunca tadından yenmez bir albüm olmuştu. Arnavut Kaldırımı şarkısı için çekilen klip MCM müzik kanalında en iyi üçüncü klip olunca çok gurur duyulmuştu. Demet Sağıroğlu’nun sesinin tınısı öyle her yerde duyabileceğiniz seslerden değil, eğer hiç dinlemediyseniz şiddetle tavsiye ederiz. Geçtiğimiz yıllarda New York’a yerleşen ve orada özel konserlerde sahne alan Demet Sağıroğlu’nun en son çıkardığı albümün fotoğraf çekimlerini görünce yaşlanma olayının kendisine hiç uğramadığını fark ediyoruz.

Advertisement

49. SIBEL TURNAGÖL – 52 YAŞINDA

Sibel Turnagöl

Daha sadece 16 yaşındayken manken olan Sibel Turnagöl’ün Mankenler Kraliçesi seçilmesine kimse şaşırmamıştı. İnce uzun fiziğine güzel yüzü eklenince şöhret olması an meselesiydi çünkü. 1986’da ilk kez bir sinema filminde oynadığında başrolü paylaştığı kişi Kadir İnanır’dı. Ondan sonra da aldı yürüdü zaten. Filmler, dizilerin aranılan ismi oldu. Televizyon programlarında uzun süre sunuculuk yaptı. Şarkılar söyleyip albümler çıkardı konserler yaptı. Bir dönem Kerem Alışık’la evli kaldı, ondan Sadri adını verdiği bir oğlu oldu. Şimdilerde kendi adını verdiği bir moda evinin sahibi. Yaşlanma konusunda kozmetik sektörüne oldukça yatırım yaptığı belli. Sonuç kusursuz ama biraz yapay duruyor deyip bırakalım.

50. TÜRKAN ŞORAY – 74 YAŞINDA

Türkan Şoray

Dünyanın en çok başrolde film yapan kadını o. Türk sinemasının tek Sultanı. 1960’lı yıllarda girdiği sinema dünyasında hala çok ağır bir yere sahip. Sadece oyunculuk değil, yönetmenlik ve yapımcılık da yapan sanatçının en beğenilen yanı gözleridir. Ona o güzel gözlerle oyunculuk yapmayı tavsiye eden de öğreten de ünlü yönetmen Ömer Lütfi Akad’dır. Sinemaya adını altın harflerle yazdırdıktan sonra oynadığı “İkinci Bahar” ve “Tatlı Hayat” dizileriyle de çok beğenilen Türkan Şoray gerçekten çok güzel yaşlanıyor. Evet estetik destek alıyor ama ölçülü yaptırdığı müdahaleler sayesinde görüntüsü yapay olmaktan çok uzak. 74 yaşında bile o gözlerle her şeyi anlatabiliyor.

Advertisement

Önceki

Sonraki


Leave A Reply