Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Kusursuz Yaşlanan Ünlüler Galerisi 6

0
Advertisement

Sizlere özellikle kadın takipçilerimize ilham verecek yaşlandıkça güzelleşen kusursuz yaşlanan ünlüler galerisi altıncı sayfasına hoş geldiniz

51. FILIZ AKIN – 77 YAŞINDA

Filiz Akın 1960’larda popüler olan bir derginin yarışmasında birinci olduktan sonra “Akasyalar Açarken” filmde oynamasını isteyenlerin tüm tekliflerini geri çevirmiş. Aylar geçmiş, en sonunda ünlü yönetmen Memduh Ün kapısına kadar gelince ikna olmuş. Kötü bir dünya sandığı sinema dünyasının güzelliğini Memduh Ün sayesinde keşfetmiş ve hayatının merkezi haline gelmiş. Zaten sonrasını biliyorsunuz. Yeşilçam’ın efsane oyuncularından biri oldu. 1994’te evlendiği Sönmez Köksal’ın Paris Büyükelçiliğine atanmasıyla 4 yıl Paris’te sefire olarak bulunan güzel oyuncu Fransızları zarafetiyle çok etkilemişti. 77 yaşına gelen Filiz Akın’ın hala çevresindeki herkesi güzelliğiyle etkilemeye devam ediyor. Yaşını kendine yakıştırması yıllarını Paris’te geçirmesinin sonucu bizce.

52. MÜJDE AR – 66 YAŞINDA

Aysel Gürel’in kızı Müjde Ar da çok güzel yaşlananlardan. 1970’lerden beri tiyatro ve sinemada yer alan usta oyuncunun 1975 tarihinde yönetmen Halit Refiğ tarafından çekilen Aşk- Memnu dizisinde “Bihter” rolünü oynadığını biliyor muydunuz? O rol sayesinde ünü bütün ülkeye yayılmış ve ondan sonra sinema filmleri için teklifler almaya başlamış. Annesinden gelen cesaret genleriyle pek çok oyuncunun zorlanacağı rolleri ustalıkla canlandıran Müjde Ar’ın kült performanslarından biri “Teyzem” filmindekidir. Sinemada kadının yerini alıp bambaşka bir yere koyarak tarihe adını yazdırdı. Misyonunu tamamladıktan sonra da 2005 yılında evlendiği Ercan Karakaş’la huzurlu aile hayatına geçiş yaptı. Bugün 66 yaşında olan Müjde Ar o kadar güzel görünüyor ki, zamanın durdurdu herhalde diyoruz.

53. HÜLYA KOÇYIĞIT – 73 YAŞINDA

1947 doğumlu olan Hülya Koçyiğit Ankara Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi almış sonra da İstanbul Şehir Tiyatroları’nda girmiş, derken Ankara Devlet Konservatuarı’nın tiyatro bölümüne gitmiş. Ses dergisinin yarışmasını kazanıp sinemaya geçiş yapmış. Şansına ilk oynadığı film Türk Sinemasının tarihinde aldığı ilk büyük ödül olan Altın Ayı’yı kazanmış. Bu şans da kariyeri boyunca onu takip etmiş ve birçok yerli ve yabancı ödülü toplamış. Karakter rollerinin üstesinden başarıyla gelen Hülya Koçyiğit güzel yüzünün ötesine geçebilmiş ve büyük fark yaratmıştır. Güzelliği ise 73 yaşında olmasına rağmen hala onunla. Gerçi cildini bol bol estetikle taze tutmaya çalıştığı aşikar ama sonuç hiç de fena değil.

54. FATMA GIRIK – 77 YAŞINDA

Kara kaşlarının altından zehir gibi bakan mavi gözleriyle Fatma Girik çok karakteristik bir güzelliğe sahiptir. 1960 yılında oynadığı “Ölüm Peşimizde” filmiyle adını duyurmuştur. Bu film sayesinde 57 yıl yol arkadaşlığı yapacağı ünlü yönetmen Memduh Ün’le tanışır ve aşkları başlar. 200’e yakın filmde rol alan Fatma Girik onlarca ödüle layık görülmüştür. “Toprak Ana” filmindeki performansı hemen her kesim tarafından çok beğenilmiştir. Bir dönem belediye başkanlığı da yapan Fatma Girik’in hayata karşı duruşu bakışları gibi hep sert oldu. Artık 77 yaşına gelen Fatma Girik’in yaşlanmanın etkilerine karşı deri altı dolgu yaptırdığını özellikle alın bölgesinde bariz bir şekilde görmek mümkün. Sonuç mu? Tabii ki mükemmel!

55. GÜLŞEN BUBIKOĞLU – 65 YAŞINDA

SES mecmuasının yarışmasına girdiğinde sene 1973’tü. O yıl hem sinemaya başladığı yıl hem de 46 yıldır mutlu bir evlilik sürdürdüğü eşi Türker İnanoğlu’yla tanıştığı yıldı aynı zamanda. 1974’te gizlice evlendikten sonra ünlü yapımcının film şirketinin çektiği filmlerin çoğunda başrol oynadı. Muhteşem hacimli saçları, kocaman yuvarlak gözleriyle çok farklı bir güzelliğe sahipti. Komedi rollerinde de karakter rollerinde de kendini seyirciye beğendirdi. Şu aralar Kaliforniya’da yaşayan kızı ve damadı Cüneyt Özdemir’in yanında olan Gülşen Bubikoğlu’nun yaşına oranla kusursuz bir görünüme sahip olduğunu görmek hepimizi mest ediyor. Kaşlar biraz fazlaca yukarı çekilmiş olsa da genel görünüm çok başarılı.

Advertisement

56. PERIHAN SAVAŞ – 63 YAŞINDA

Perihan Savaş’ın tiyatro ve sinema oyunculuğunun yanı sıra İbrahim Tatlıses ve Yılmaz Zafer’le olan evliliklerini de bilmeyen yoktur. Ama onun en iyi bilinen tarafı hiçbir filtre kullanmadan dobra çıkışlarıdır. Yaşlanmakla ilgili olarak söyledikleri herkesin kulağına küpe olacak cinstendir. Bir aktris yaşlandığı zaman emekli olmaya zorlanmak yerine daha çok rol verilmesi gerektiğini savunur. Kendisinin de 40 yaşından sonra daha da güzelleştiğine inanır, çok da haklıdır. Cilt bakımı yaptırmaz, kese yaptırır. Evde maske yapar bol bol nemlendirici sürer. Arada birazcık da botoks yaptırır ve işte bu sayede 63 yaşında bile muazzam güzel görünür.

57. SELDA ALKOR – 77 YAŞINDA

1943 Konya doğumlu olan Selda Akkor da sinemaya dergi yarışmasıyla geçenlerden. 1960’lı yıllarda çok popüler bir olaymış bu. Dönemin popüler mecmuaları bir film için oyuncu gerektiğinde yarışma düzenlermiş ve gelen fotoğraflar arasından birinci seçilen kişilere de ödül olarak filmde oynama şansı verilirmiş. Çoğu kez de bu ödül başrol oynamak olurmuş. Şu anda öyle bir yarışma yapılsa milyonlarca fotoğraf gönderilir herhalde. Selda Alkor da 1965 yılındaki Ses Dergisi yarışmasında birinci olmuş ve “Cumartesi Senin Pazar Benim” adlı filmde başrolü kapmış. O gün bugündür de yüzlerce film ve dizide rol alan Selda Alkor’un güzelliğini bilmeyen yok. Yaptırdığı dolgular sayesinde inanılmaz genç görünen usta oyuncunun 77 yaşında olduğuna inanmakta güçlük çekiyoruz.

58. SERPIL ÇAKMAKLI – 58 YAŞINDA

1980 yıllarındaki ilginç giyim tarzını bilirsiniz. Sanki herkes aerobik yapacakmış gibi giyinirdi. Fosforlu taytlar üzerine ayak bileklerinden dizlere kadar uzanan tozluklar giyilirdi mesela. Bir de herkes tenis oynayacakmış gibi alnı çevreleyen bantlar takılırdı. Saçlar da mutlaka kenarlardan sıkı sıkı çekilir yüksek bir at kuyruğu yapılırdı. İşte o saç stilinin en hakkını veren kişi esmer oyuncu güzelimiz Serpil Çakmaklı’ydı. Saçlarını toplama şeklini görüp de canının acıdığını hissederdiniz, öyle böyle çekmezdi yani. Aradan yıllar geçti moda değişti ve Serpil Çakmaklı da çok güzel ayak uydurdu. Artık dümdüz fön çektirdiği siyah parlak saçları, yaz kış bronz teni ve çizgi barındırmaması için özenle botoks yaptırılmış yüzüyle tam bir 2020’ler kadını. 58 yaşına gelmesine rağmen hala tam bir afet görünümünde.

59. SEVTAP PARMAN – 59 YAŞINDA

“Bayan Popo” 59 yaşına geldi gelmesine de, hiç ama hiç değişmedi. Neşe Erberk Ajans’la birlikte başladığı mankenlik kariyerinde zirveye oturduğu sene 1986’ydı. O sene bir dergiye verdiği pozlar zamanına göre fazla cesurdu. Çok iyi reklam yapmasını sağlayan pozlar sayesinde günlerce herkes sadece onu konuştu. Bu sayede sinemaya geçiş yaptı. Birçok yönetmen onun ününden yararlanıp filmlerde başrol verdi. Ancak Sevtap Parman herkesi oyunculuk yeteneğiyle şaşırttı. “Sis” ve “Mum Kokulu Kadınlar” gibi filmlerde gösterdiği performans bugün bile örnek gösterilecek derecede iyidir. Bu kadar büyük başarılardan sonra hala ekranlarda görmek istesek de beyaz perdeden uzaklaşıp ticarete atılan Sevtap Parman keşke yeni projelerle aramıza dönse.

60. MUAZZEZ ERSOY – 61 YAŞINDA

Gerçek adı Hatice Yıldız Levent olan Muazzez Ersoy 1958’de Edirne’de doğmuş. Erkeksi kalın sesiyle Türk Sanat Müziği’ne yeni bir soluk getirmiştir. 1998 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verilmiştir. Genelde eski şarkıları kendi yorumuyla söylemesiyle tanındığı için ona “Nostalji Kraliçesi” lakabı takılmıştır. 2006 yılında da Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü tarafından “İyi Niyet Elçisi” seçilmiştir. Güzellik ve estetik konularında oldukça sert çıkışlar yapmasıyla bilinir. Dudaklarını şişirenlere “traktör lastiği gibi” benzetmesi yapmıştır. Kendisinin hiç estetik yaptırmadığını, çizgilerini ve mimiklerini sevdiğini söyleyen Muazzez Ersoy’un alnı fazla mı gergin, kaşları çok mu yukarıda yoksa bize mi öyle geliyor?

Advertisement


Leave A Reply