Yıllar Geçtikçe Güzelleşen Kusursuz Yaşlanan Ünlüler Galerisi

0
Advertisement

Sizlere özellikle kadın takipçilerimize ilham verecek yaşlandıkça güzelleşen kusursuz yaşlanan ünlüler galerisi ilk sayfasına hoş geldiniz.

1. NEBAHAT ÇEHRE – 76 YAŞINDA

Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Firdevs Yöreoğlu karakteriyle herkesi büyülemişti Nebahat Çehre. Aslında hırslarına yenik düşen bir kadını canlandırıyordu ve entrikalarla dolu hayatıyla itici olması gerekiyordu. Ama Firdevs Hanım öyle güzel giyiniyordu ki hayran olmamak mümkün değildi. Dizinin üzerinden yıllar geçse de Nebahat Çehre hala bıraktığımız gibi. 76 yaşında olduğunu söylemesek tahmin edemezsiniz çünkü adeta sekerek yürüyen çok enerjik bir yapıya sahip. Yılların etkilerini de mini operasyonlarla gizlemeyi başaran Nebahat Çehre’nin hala kusursuz bir güzelliğe sahip olduğunu sadece biz söylemiyoruz. Yapılan tüm “en güzel yaşlananlar” anketlerinde, istisnasız 1 numara hep o!

2. DEMET AKBAĞ – 61 YAŞINDA

Konservatuarı bitirdikten sonra Dormen Tiyatrosu’ndan Devekuşu Kabare’ye kadar tiyatronun en önemli sahnelerinde yer alan Demet Akbağ’ın başarısının sırrı deneyimi. Kadın komedyen olarak Türkiye’nin en iyi ismi olması ise en büyük gurur kaynağımız. Komiklik uğruna kendini çirkinleştirmekten hiç kaçınmayan usta oyuncunun aslında çok güzel yüz hatları var ve vücut ölçüleri de genç kızlara taş çıkartacak cinsten. Sokakta karşılaşsanız sanki gişe rekorları kıran filmlerde oynayan o değilmiş gibi sıcacık davranır size. İşte bu güzel yürekli kadın yılların etkilerine meydan okuyan bir görünüme sahip. Evet birazcık derinleşti yüzündeki çizgiler ama yaşıtlarıyla kıyasladığınızda kusursuz yaşlandığını görebilirsiniz.

3. HÜLYA AVŞAR – 56 YAŞINDA

Masmavi boncuk gözleriyle hala herkesi büyülemeye devam eden Hülya Avşar yaşlanmamanın formülü bulmuş gibi görünüyor. Her yıl bir önceki yıla göre daha da güzel ve taze görünmeyi nasıl başarıyor diye araştırdığımızda, işin formülünün bol bol spor olduğunu bulduk. Bir de neşe tabii. Hülya Avşar gülmeyi çok seviyor ve herkese tavsiye ediyor. Cildinin parlak görünümünü ise her akşam derinlemesine temizlemeye borçlu. Yüz egzersizlerinin de önemini her fırsatta vurguluyor. Bir de tabii hücre yenileyici vitaminler aldığını duyduk. Çok kuru olan cildini çiçek sular gibi sürekli nemlendirmesi gerektiğinin bilincinde ve gün boyu bol bol kremleniyor.

4. SIBEL CAN – 50 YAŞINDA

Sibel Can’ın yaşlanması imkânsız çünkü fazla kiloları sayesinde cildi hep gergin duruyor. Aslında çok Yugoslav göçmeni bir aileden geldiği için çok açık renk bir tene sahip. Bu da cildinin çok ince olmasına neden oluyor. İnce ciltler de çabuk su kaybedip kırışmaya meyilli. Ancak Sibel Can’ın fazlalıkları o ince deriyi doldurup canlı gözükmesini sağlıyor. Belki de bu yüzden herkes incelmenin peşindeyken Sibel Can hala balık etli kalmayı sürdürüyordur ne dersiniz? Zaten o fazla kilolar ona çok yakışıyor ve incecik olması da ciddi bir hayran kitlesini kaybetmesine neden olur gibi. 17 yaşından beri assolist olmanın sorumluluğunu taşıyan fıkır fıkır Sibel Can’ı daha çok uzun yıllar görüntüsünden bir şey kaybetmeden sahnelerde göreceğiz gibi.

5. SEDA SAYAN – 57 YAŞINDA

Seda Sayan’ın gerçek adının Aysel Gürsaçer olduğunu biliyor muydunuz? Balmumu görünümüne çok erken yaşta geçiş yapan Seda Sayan’ın doğum yılı 1962. Düğünlerde şarkı söyleyerek başladığı kariyerinde assolistliğe ulaşması çok sürmedi. Şarkıcılığından çok televizyon programı sunuculuğuyla ön plana çıkan güzel sanatçı genelde Sabahların Sultanı olarak anılıyor. Nedense o güzelim yüzüyle fazla oynayan Seda Sayan çok donuk bir ifadeye sahip artık. Elmas gibi parlayan gözleri ve sapsarı saçlarıyla zaten müthiş etkileyici bir görünümü varken, yüzünün neredeyse tamamına dolgu yaptırarak zamanı dondurdu. Ama dondurduğu tek şey cildinin sarkması değildi, maalesef yüzündeki tüm duygu ifadelerini de dondurmuş oldu. Pek ekranda gördüğünüzde nasıl mı duruyor? Tabii ki kusursuz duruyor.

Advertisement

6. NERGIS KUMBASAR – 56 YAŞINDA

Güzel ve muzip Nergis Kumbasar’ın yuvayı Amerika’da okuduğunu, zarafetinin de gittiği mankenlik okulundan geldiğini iletelim önce. Sahip olduğu güzellikle mankenlik ve oyunculuk yapması neredeyse kaçınılmaz olan Ankaralı oyuncu bir dönem Mehmet Ali Erbil’le evli kalmış ve bu evliliğinden Yasmin adında bir kızı olmuştu. 1963 doğumlu olan oyuncuyu en son Kiralık Aşk adlı dizide izlemiş ve muhteşem görünümüne hayran kalmıştık. O da bu ilgiyi görmüş ve Nergis Zamanı adını verdiği bir televizyon programında tüm güzellik sırlarını izleyicileriyle paylaşmıştı. Biz bunlar arasından en çok cilt sıkılaştırıcı maskeyi ve porselen maskeyi beğendik, size de tavsiye ederiz.

7. DERYA BAYKAL – 63 YAŞINDA

Tiyatro kökenli olduğu oturup kalkmasından bellidir Derya Baykal’ın. Bu alanda pek çok ödüle de layık görülmüştür. Uzun bir süre Ferhan Şensoy’la evli kalmıştır, onunla da birçok oyunda birlikte rol almıştır. Ama çoğu insan Derya Baykal’ı yaptığı televizyon programıyla tanır. Martha Stewart’ın yerli şubesi gibi ilginç örgü modelleri, yemek tarifleri ve her türlü el hünerlerinin paylaşıldığı programı çok tutmuştur. Yine aynı programda genç kalmanın formülü için yüzlerce uzmanı konuk etmiştir. Cilt bakım kremlerinden özel beslenme tavsiyelerine kadar birçok tavsiyeyi paylaşmış ve bunları kendisinin de uyguladığını söylemiştir. Bizce yaşını göstermemesinin arkasından en önemli sır, hayattan keyif almasıdır. Bu da onu kusursuz yaşlananlarda ilk sıraya oturtmaktadır.

8. AYDAN ŞENER – 57 YAŞINDA

Bir kadın 80li yıllarda olduğundan daha güzel ve daha çekici görünebilir mi? Eğer bu Aydan Şener’se evet, tabii ki görünebilir! 1963 Kilis doğumlu Aydan Şener 60’a merdiven dayamasına rağmen kelimenin tam anlamıyla kusursuz görünüyor. 1981 yılında Türkiye güzeli seçildikten sonra bir dönem mankenlik yapan ve en nihayetinde oyunculuğa geçiş yapan Aydan Şener’in ününün yayılması 1986 yılında çekilen Çalıkuşu dizisiyle olmuştur. Daha sonra birçok tiyatro oyununda da rol alan güzel oyuncu en son 2016 yılında çekilen “Kalbimdeki Deniz” dizisiyle hayranlarıyla buluşmuştu. Güzelliği hala baki olan Aydan Şener’in botoks ve dolgu mucizesinden faydalandığını görüyoruz. Ama o kadar ölçülü yaptırmış ki, harika olmuş!

9. AYŞEGÜL ALDINÇ – 63 YAŞINDA

Öff diyoruz! 63 yaşında biz de böyle görünelim ne olur lütfen! Bu nasıl bir taş olma halidir, bu nasıl bir hissettiği yaşı dış görünümüne yansıtmaktır sayın seyirciler! Ayşegül Aldinç o kadar kusursuz görünüyor ki kıskanıyor muyuz yoksa hayran mı kalıyoruz anlayamıyoruz. Yaptırdığı tüm estetikler, tüm cilt altı enjeksiyonlar helal olsun. Her tarafından güzellik fışkıran ünlü spikerimizin on parmağında on marifet olduğunu da ekleyelim. Müzik, resim, şarkıcılık, spikerlik, oyunculuk ve şarkıcılık alanlarının hepsinde profesyonel anlamda deneyimi olan Ayşegül Aldinç’in aslında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik Bölümü’nden mezun olduğunu da ekleyelim.

10. ÇİĞDEM TUNÇ – 57 YAŞINDA

Müthiş bir fizik, harika bir diksiyon, cezbeden bir duruş…işte Çiğdem Tunç! 1964 İstanbul doğumlu Çiğdem Tunç Üsküdar Amerikanlı kızlardan. Üniversitedeyse Radyo Televizyon bölümünden mezun olmuş. Yıllarca da bale eğitimi almış ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde profesyonel balerin olarak yer almış. Pek çok yeteneği tek vücutta toplayan Çiğdem Tunç oyunculuk alanında da çok yetenekli olunca o müzikal senin bu tiyatro oyunu benim tadında hemen her tür görsel sanat dalında faaliyet göstermiş. Şu anda 57 yaşında olan Çiğdem Tunç’un yaşını hiç göstermediğini söylememize gerek yok herhalde. Balerinlik sayesinde dinamik bir duruşa sahip olan güzel sunucunun yüzüne bir iki küçük müdahale yaptırdığı belli ama bizce çok yakışmış.

Sonraki

Advertisement


Leave A Reply