Yılların Eskitemediği Aşklar ve Ünlülerin Beynimize Kazınmış Birliktelikleri – 3

0
Advertisement

Yılların eskitemediği ve kısa sürse bile aklımıza kazınmış birlikteliklerin bulunduğu serimizin üçüncü kısmı. Saman alevi gibi olsa da bazıları unutulmuyor

1. TARKAN – PINAR DİLEK – 9 YIL

Mega starımız Tarkan’ın evlendiği mega yengemiz Pınar Dilek birlikte mega efsane bir çift oluşturuyorlar. Hikâye çok heyecanlı çünkü Tarkan bir hayranıyla evlendi. Evet bu siz de olabilirdiniz, ama Tarkan onu seçti. Almanya’da verdiği bir konserde kuliste tanışıp fotoğraf çektirdiği Pınar Dilek’le önce arkadaş oldular sonra da 5 sene boyunca sevgili oldular. Tabii bu ilişkiyi o kadar gizli saklı yaşadılar ki, biz dünyalılar anca evlendikleri zaman öğrenebildik böyle bir ilişkinin varlığını. 2016’da Tarabya’daki evinde mütevazi bir nikahla evlenen mega çiftimiz daha sonra Köln’de düğün de yaptı. 2018’in Temmuz ayında bir de minik kızları Liya doğdu, tam oldu, oh.

2. EDA – METİN ÖZÜLKÜ – 32 YIL

Evlendikleri yıl 1988 olan bu müzikal çiftimizin 32 yıl sonra hala evli olduklarını, hala mutlu olduklarını ve hala birlikte şarkı söylediklerini söyleyerek başlayalım. Klişe soru sorulduğunda, bu işin sırrı mırrı olmadığını söylüyorlar. Üniversite yıllarından beri birlikte oldukları için birbirlerini eğiterek büyüdüklerini, ikisi de müzisyen olduğu için albüm yapım süreçlerinde bazen çok tartıştıklarını da anlatıyorlar. Onları efsane çift yapan da bu samimiyetleri zaten. Çocuk sahibi olmak için çeşitli tedavi yöntemleri deneyen çiftin hayallerinin gerçekleşmesi tam 15 yıl sürdü ve nihayet 2004 yılında ikizlerini kucaklarına alabildiler. Oğulları Volkan ve Baran şu anda 16 yaşında iki delikanlı ve babalarına olan benzerlikleri çok tatlı.

3. FAZIL SAY – ECE DAĞISTAN – 4 YIL

Fazıl Say bizim gurur kaynağımız. Sadece dünyaca ünlü bir piyanist olduğu için değil bu gururumuz. Asıl olayın klasik bir eseri mükemmel bir şekilde çalmak değil, ona kendi yorumunu ve duygunu katarak çalmak olduğunu öğrettiği için gurur duyuyoruz. Doğanın katliamına sessiz kalmak yerine ona bir senfoni bestelemesini seviyoruz. Adam duygusal bir deha daha ne diyelim. Bu nadir insanla müziği, aşkı ve hayatı paylaşma şansına sahip olan Ece Dağıstan’ı kıskanmayalım da ne yapalım. Ece Dağıstan da piyano çalıyor, konserler veriyor. İki müzisyen birlikte dünyayı geziyorlar. Ocak 2019’da evlenmeden önce üç yıl boyunca flört eden çiftimizi müzikal efsane çiftimiz ilan ediyoruz.

4. Ayşe Arman – Ömer Dormen – 16 Yıl

Ayşe Arman’ın köşe yazılarını ve kitaplarını siz de yıllardır takip edenlerdenseniz, Ömer Dormen’le yuva kurma yolculuğuna şahit olmuşsunuzdur. İlk flört evrelerinden başlayarak her aşamayı okuyucularıyla paylaşan Ayşe Arman’ın kalemi çok iyidir, fark etmeden bir solukta okursunuz hikayelerini ve aklınızda kalır tasvirleri. Ömer Dormen’i de Ayşe Arman aracılığıyla tanıdık bu sayede. Nasıl birlikte yaşamaya başladılar, nasıl bir dönem Dubai’ye yerleştiler, kayınvalidesi Betül Mardin’le ilk tanışma ve sonrası nasıldı, kızları Arya’nın dünyaya gelme ve büyüme süreci nasıl geçti, kedilerinin tüylerine yapışan kahverengi şeyler neydi gibi sorularımızın hepsinin yanıtını bulduğumuz yazıları sayesinde bu efsane çifti izlemek her zaman çok keyifli.

5. NESLİHAN ATAGÜL – KADİR DOĞULU – 7 YIL

2013 yılında çekilmeye başlayan Fatih Harbiye dizisinde tanıştılar. Kadir Doğulu onu ilk gördüğünde vuruldu. Neslihan Atagül öyle masum, öyle güzel bakıyordu ki, çekip bitirmişti Kadir Doğulu’yu. İkisi de aynı şeyi söylüyor, birbirlerine baktıklarında kıvılcımlar çıktığını görmüşler. Aşklarını doya doya yaşıyorlar birkaç yıl. Kadir Doğulu hep şımartan taraf oluyor bu süreçte. Evlenme teklifi de ayrı bir efsane. Neslihan’ı evine çağırıyor, bahçede tüm arkadaşlarının arasında teklif ediyor. Müthiş eğlenceli bir düğün yapıyorlar 2016’da. O günden sonra şımartmaya başlayan Neslihan oluyor. Kadir Doğulu bu evliliğin getirdiği huzuru bilseymiş yıllar önce evlenirmiş Neslihan’la. Bu çifte en masalsı çift demeyelim de ne diyelim?

Advertisement

6. GÜLSE BİRSEL – MURAT BİRSEL – 21 YIL

En yazan çizen efsane çiftimiz Gülse Birsel ve Murat Birsel’den başkası olamazdı. Murat Birsel İzmir Karşıyaka doğumlu. Saint Joseph, 9 Eylül Üniversitesi derken Amerika’dan da master diplomasını almış ve gazeteciliğe bir başlamış pir başlamış. Yazılı basında köşe yazarlığının yanı sıra birçok televizyon kanalında haber ağırlıklı programlar sunmuş. Daha önce bir de evlilik yapan Murat Birsel’in Gülse Birsel’den 11 yaş daha büyük olduğunu da ekleyelim. 1999 yılında evlenen çiftimiz özel hayatlarını gözlerden uzak yaşamayı tercih ediyor. Gülse Birsel işi gereği ne kadar ön planda olursa olsun, eşiyle birlikte görüntü vermeme konusunda çok başarılı. Tercih onların, ne diyelim.

7. DOĞA RUTKAY – KERİMCAN KAMAL – 6 YIL

Kerimcan Kamal ve Doğa Rutkay çiftini küllerinden doğan efsane çift ilan ediyoruz. Niye mi? Çünkü tanıştıklarında Kerimcan Kamal kül olmuş bir hayata sahipti. Yönetim kurulu başkanı olduğu televizyon kanalı kapanmış, tüm borçlar ona kalmıştı. Üstelik ona karşı birçok dava açılmıştı ve işsiz kalmıştı. Televizyonların karizmatik adamı gerçekten de kötü günler geçiriyordu. İşte o dönem yolları Doğa Rutkay’la kesişti ve her şey anlam kazandı. Aşk sayesinde gücünü topladı ve hayata sıfırdan başladı. Çiftimiz 2014’te evlendi, 2018’de ikiz bebekleri dünyaya geldi bir de işlettikleri kafeleri var. Kitaplar yazan, projeler üreten çiftin birlikte yarattıkları harika bir dünyaları var!

8. ERCAN KESAL – NAZAL KESAL – 15 YIL

Çukur dizisiyle şöhreti geniş kitlelere yayılan Ercan Kesal’ın asıl mesleğinin doktorluk olduğunu biliyor muydunuz? Anadolu’da yıllarca sağlık ocaklarında hekimlik yapmış, sonra bir gün Nuri Bilge Ceylan’ın Uzak filminde rol alıyor, derken yine aynı yönetmenle ortaklaşa yazdığı bir senaryoyla uluslararası bir ödül alıyor. Anlayacağınız Ercan Kesal’ın yapamadığı şey yok gibi görünüyor. Kendinden 10 yaş küçük olan oyuncu Nazal Kesal’le 2005 yılından beri evliler. Nazan hanım ilk tanıştıklarında “işte çocuğumun babası” demiş ve her şey böyle başlamış. İki usta oyuncunun Poyraz adında bir oğlu var. Neden mi efsaneler? Çünkü iki sert mizaçlı oyuncu bir araya geldiğinde sevgi pıtırcığı oluyorlar da ondan!

9. ENGİN HEPİLERİ – BEYZA ŞEKERCİ – 5 YIL

2015’te evlendiklerinden beri bırak azalmayı, deli gibi çoğalan bir aşkla devam eden ilişkilerini izlerken gülümsememek mümkün değil. Filmi biraz daha geriye saralım, nasıl tanıştıklarına bakalım. İntikam dizisi vardı hatırlar mısınız? Tiyatro kökenli Engin Hepileri’nin bir anda çok tanınmasını sağlamıştı o dizi. İşte o dizideki sevgilisini de Beyza Şekerci canlandırıyordu. Engin Hepileri o sırada evliydi ama hemen boşandı. Hayatının aşkını bulmuştu işte. 2018’de oğulları Can’ı da kucaklarına alarak mutluluklarını çoğaltan çiftin aşk kokan fotoğraflarını az kıskanmıyor değiliz. Bu nedenle onlara en aşık efsane çift unvanını veriyoruz.

10. ERTAN SABAN – EBRU ÖZKAN – 4 YIL

Ertan Saban ve Ebru Özkan çiftinin gündeme gelen en son magazin haberlerinden sonra onlara en efsane olayla anılan çift desek fena olmaz bizce. Hatırlarsanız çiftimiz 2016 yılında muhteşem bir düğünle evlenmişti. Bu evlilikten bir de çocukları oldu, çekirdek aile şeklinde mutlu mesut yaşıyorlardı. Efsane olayımıza gelirsek, magazin kameramanlarının karşısında kamp kurup çekim yaptıkları bir gece Ertan Sabah arkadaşlarıyla bir mekânda görüntülenmişti. Yanındaki hanımla samimi tavırları abartılmış ve iş “karısına bunu nasıl yapar” tepkilerine kadar varmıştı. Ebru Özkan tuttu kocasının elinden geçti kameraların karşısına “biz anlamadık ne oldu” dedi. Medeni çiftimiz birbirine güveniyor, samimi olunan hanım da aile dostu ve mutlu bir haberi kutluyorlar, olan biten bundan ibaret.

Advertisement


Leave A Reply