Yılların Eskitemediği Aşklar ve Ünlülerin Beynimize Kazınmış Birliktelikleri – 4

0
Advertisement

Yılların eskitemediği ve kısa sürse bile aklımıza kazınmış birlikteliklerin bulunduğu serimizin dördüncü kısmı. Saman alevi gibi olsa da bazıları unutulmuyor

1. MURAT DALKILIÇ – HANDE ERÇEL – 3 YIL

“Vaaay” diyoruz, “vay ki ne vay”! Son zamanların en “hot” çiftiyle karşınızdayız. Murat Dalkılıç, 2 yıl evli kaldığı Merve Boluğur’dan boşandıktan sadece 4 ay gibi kısa bir süre sonra Hande Erçel’le görüşmeye başlamıştı. Herkes gelip geçici bir heves olduğunu düşünürken onlar bir ayrılarak bir barışarak hem gündemde hem de birlikte kalmayı başardılar. Birlikteliklerinde 3 yılı deviren çiftin son zamanlarda çok daha iyi anlaştıklarını fark edenler onların artık evliliğe hazır olduğu yorumlarını yapıyorlar. Bizce bu ikili de efsane çift aday adayı olarak listemizde olmayı hak ediyor.

2. ZIYNET SALİ – ERKAN ERZURUMLU – 3 YIL

Ziynet Sali’nin 2018’de ani bir şekilde kendinden 10 yaş genç olan Erkan Erzurumlu’yla evlenmesi gündeme bomba gibi düşmüştü. O zamana kadar ilişkilerinden haberi bile olmayan magazin basını bile şoktaydı. Sonradan öğrendik ki çiftimiz zaten 2 yıldır berabermiş ve evlenmeyi de çok istiyorlarmış. Ziynet Sali’nin memleketi olan Kıbrıs Girne’de evlenen çiftin düğününe aile dostları ve sanat camiasından 150 kişi katıldı. Son günlerde yine sıkı sık Kıbrıs’a gitmeye başlayan çiftin şimdiki hedefi başka. Ziynet Sali tüp bebek tedavisine başladıklarını ve yakın zamanda müjdeli haberleri paylaşmak istediğini söyledi. Haydi bakalım bebek haberlerini bekliyoruz bu ilginç çiftten.

3. MESUT ÖZİL – AMİNE GÜLŞE – 3 YIL

Ünlü futbolcumuz ve milletçe gurur kaynağımız Mesut Özil’in, “hayatımın aşkı” diye hitap ettiği eşi Amine Gülşe’yle görücü usulü tanıştırıldığını anlatarak başlayalım. Sene 2017, Mesut Özil’in annesi fotoğrafını gördüğü müstakbel gelinini pek bir beğeniyor ve bir yemek organize edip oğluyla tanıştırıveriyor. Ondan sonrası da çorap söküğü gibi geliyor zaten. 2019’da tüm spor camiasının ve devletin en üst kademelerinin katıldığı dev bir düğünle evlenen çiftimizin 30 Mart 2020’de Eda adında bir kız bebekleri oldu. Hızla aile hayatına geçiş yapan genç çiftimizin bir ömür birlikte kalmasını dileriz.

4. CAN BONOMO – ÖYKÜ KARAYEL – 3 YIL

“Hiç bitmeyen bir vals” diye yazmıştı Can Bonomo. Öykü Karayel’le dans ettikleri bir fotoğrafın altına yazmıştı. 2017 yılıydı, yeni çıkmaya başlamışlardı. Hafif çekingenlik olsa da çoktan uyumu yakalamışlardı. Çok klişe olsa da söylemek zorunda hissediyoruz, gerçekten birbirlerine çok yakışan bir çift oldular. Ama daha da önemlisi, birbirlerini öyle güzel seviyorlar ki en mutsuz insanı bile gülümsetirler, o derece. 2018’de evlenen çiftin düğünlerindeki mutlulukları sadece o güne özel değildi tabii ki. Aradan 2 yıl geçmesine rağmen birbirlerine bakışları aynı olan bu güzel çiftin bir ömür birlikte olacağına adımızı basarız. Neden mi bu kadar eminiz? Çünkü görüyoruz, hem dibine kadar seviyorlar hem de çok eğleniyorlar!

5. ERKAN KOLÇAK KÖSTENGİL – CANSU TOSUN – 4 YIL

Fenomen olan “Çukur” dizisinin önce en kızdığımız, sonra en üzüldüğümüz ve nihayetinde en sevdiğimiz karakteri “Vartolu Saadettin”i canlandıran Erkan Kolçak Köstengil ve güzeller güzeli Cansu Tosun harika bir çift oldular. Familya adlı dizide aşık bir çifti canlandırırken gerçekten aşık olan çift, “biz birbirimizi arıyormuşuz” diyor. 2 yıl sevgili kaldıktan sonra 2018 yılında Olimpos’ta tatlı bir törenle evlendiler. Düğünde kimler yoktu kimler. Gökçe Bahadır’dan Ceyda Düvenci’ye, Bülent Şakrak’tan Şebnem Bozoklu’ya kadar çiftin en yakın arkadaşları da bu mutlu günü paylaştılar. Şimdilerdeyse Erkan Kolçak Köstengil heyecanla gün sayıyor zira ilk bebekleri yolda!

Advertisement

6. ŞEBNEM BOZOKLU – KANAT ATKAYA – 3 YIL

Aslında başlıktaki gibi tam olarak 2 yıl değil de takriben 25 yıla dayanıyor bu aşk hikayesi. Gerçi tek taraflı ve platonik olarak 25 yıl. Şebnem Bozoklu ortaokuldayken platonik bir aşk yaşıyor ondan 10 yaş büyük olan Kanat Atkaya’ya karşı. Ama yıllarca hiç karşılaşmıyorlar. 2018’de bir tanışıyorlar, ipler kopuyor. Sonra bir gün ailelerini ve arkadaşlarını yemeğe çağırıyorlar. Yemek sırasında kapı çalıp nikah memuru geliyor, hop damatlık gelinlik giyiveriyorlar ve ağzı açık kalan herkesin önünde evleniveriyorlar 2018 yılında. Sırf bu evlilik olayı bile efsane olmaya yeter bizce. Anneler “hadi evlenin artık” diye baskı yaparken kendilerini telaşsız nikahın ortasında bulunca ne hissetmişlerdir çok merak ediyoruz!

7. YAŞAR – MERVE OĞUZ – 14 YIL

Bu aşk hikayesini kaleme alırken arka planda Yaşar’ın meşhur “Kuşlar” şarkısını çalıyoruz. Okurken de deneyin, çok keyif alacağınızı garanti ederiz. Çiftimiz Yaşar’ın “Yalnızlık Dört Bin Perde” şiir kitabının imza gününde, 2006 yılında tanışıyor. Sonra birçok kez karşılaşmaya devam ediyorlar. En sonunda bakıyorlar kader onlara bir şeyler anlatmaya çalışıyor, “e evlenelim bari” diyorlar. Yok o kadar hızlı demiyorlar tabii, önce bir flört ve birbirini tanıma evresi, sonra klasik nişan ve düğün törenleri yapılıyor. 2011’de evlenen çiftin 2012’de oğulları Kerem dünyaya geldi. Sakin ve gösterişten uzak aile hayatlarıyla her ünlüye örnek olması gerektiğini düşünüyoruz. Merve Hanım’ın psikolog olduğunu da ekleyelim de ailede dengeyi çaktırmadan kim sağlıyor anlayın.

8. NİLÜFER AÇIKALIN – ORHAN OĞUZ – 22 YIL

Nilüfer Açıkalın hem oyuncu hem yazar. İlk eşi oyuncu Peter Açıkalın’dan 7 yıl süren evliliğin sonunda boşandıktan sonra bir daha hiç evlenmedi. Ama ünlü yönetmen Orhan Oğuz’la tam 22 sene süren çok uzun soluklu bir aşk yaşadı. İkilinin ilişkisi gerçekten efsane gibiydi. Eğer Nilüfer Açıkalın sevgilisinin yönetmenliğini yapacağı bir filmde oynayacaksa aylarca evlerini ayırırlardı mesela, o kadar disiplinliydiler. Bir de Nilüfer Açıkalın, Orhan Oğuz’un oğlu Tunç’a çok küçük yaşlarından beri gerçek bir anne gibi bakmış. Öyle ki Tunç ona anne diyormuş. Daha da güzeli, 2011’de Nilüfer Açıkalın Tunç’u evlat edinmiş. Her ne kadar sonradan Orhan Oğuz’la yollarını ayırsalar da, bu efsane çiftten geriye çok güzel bir anne-oğul kaldı.

9. CAN YAMAN – DEMET ÖZDEMİR – 51 BÖLÜM

Sürpriiiz! Giriş paragrafında size bir sürprizimiz olacağını söylemiştik. İşte tüm gerçek hayattaki efsane çiftlere inat, bizim gönüllerimizin efsane çifti “Can Divit ve Sanem Aydın”. Evet farkındayız, bunlar hayali karakterler. Ama bizce dizi tarihin gelmiş geçmiş en şahane çiftiydi. Biz onların aşık olmasına bayıldık. O bir türlü itiraf edilemeyen duygularını, yanlış anlaşmalar yüzünden uzayıp giden küslük hallerini izlemelere doyamadık. Birbirlerine sıcak savaş, soğuk savaş ve stratejik savaş ilan etmelerini heyecanla izledik ve o savaşların sonunda hep sevginin kazanmasına resmen bittik. Dizi dışındaki dünyada çok iyi dost olan ikilinin oyunculukları o kadar iyiydi ki biz gerçekten inanmıştık o aşka. Sizce de enerjileri müthiş değil miydi?

10. MÜJDE AR – ERCAN KARAKAŞ – 15 YIL

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Müjde Ar ile sevgilisi Ercan Karakaş 2005 yılında Paris’te evlendiler. Nikah töreninde Müjde Ar’ın o zaman hala hayatta olan annesi Aysel Gürel de vardı, hey gidi günler. Ercan Karakaş’ın bir dönem Kültür ve Turizm Bakanı olduğunu da hatırlatalım. Biri ünlü bir star, diğeri eskiden gayet forslu bir devlet adamı olsa da kendilerine “biz halk çocuğuyuz” diyen çift efsane olmasın da kim olsun? Sahip oldukları ayrıcalıkları birilerinin gözüne sokmak yerine toplu taşımayı severek kullanan, olması gerektiği gibi olan insanlar onlar. Genelde ağırbaşlı bir çizgileri olsa da Müjde Ar’ın arada sınırları aşan yorumlar yaptığını hınzır bir gülümsemeyle izliyoruz 😊

Advertisement


Leave A Reply