Yılların Eskitemediği Aşklar ve Ünlülerin Beynimize Kazınmış Birliktelikleri, 6

0
Advertisement

Yılların eskitemediği ve kısa sürse bile aklımıza kazınmış birlikteliklerin bulunduğu serimizin altıncı kısmı. Saman alevi gibi olsa da bazıları unutulmuyor

1. PELİN KARAHAN – BEDRİ GÜNTAY – 6 YIL

Ünlü gençlik dizisi “Kavak Yelleri” sayesinde tanıdığımız Pelin Karahan daha sonra yine epik bir dönem dizisi olan “Muhteşem Yüzyıl” kadrosuna dahil olmuştu ve hayran kitlesi katlanarak artmıştı. Tam şöhretinin doruğundayken işadamı Bedri Güntay’la tanıştı ve hayatı tamamen değişti. 2014 yılında Adile Sultan Yalısı’nda çok eğlenceli bir konseptle evlenen çiftimizin iki de oğlu var. Mutlu bir aile hayatına sahip olduklarını sosyal medyada paylaştıkları karelerle göstermeyi seven çiftimize göre evlilik veya çocuk aşkı bitirmiyormuş. Onun yerine aşk ve sevgi sürekli dönüşüyormuş. Saygı ve güven değişmediği sürece, aşkın dönüşmesi de mutluluğu daim kılıyormuş. Formülü bulduk denemek serbest!

2. PINAR ALTUĞ – YAĞMUR ATACAN – 14 YIL

Türkiye bu aşk hikayesini ilk duyduğunda şok üstüne şok yaşadı. Magazin haberlerini aştı, köşe yazarlarına ulaştı olay. Sosyolojik açıdan ele almalar, psikolojik olarak derinlerine inmeler, “cık cık cık”layanlar, “bravo alkış” diyenler. Bütün bunlar olduğunda Pınar Altuğ 34 yaşındaydı, Yağmur Atacan ise 25 yaşındaydı. Aralarındaki yaş farkı neredeyse 10 yıldı. “Kesinlikle yürümez bu evlilik” diyen teyzelere inat hala evli olan çift tam bir tatlı efsane oldu. Kızları Su 11 yaşına geldi bile. Üç kişilik çekirdek aileye dönüşen bu aşk hikayesinin bir ömür boyu süreceğini görebiliyoruz, “helal be, kim tutar sizi” diyoruz.

3. ASLI ENVER – MURAT BOZ – 4 YIL

“Kardeşim Benim” filminin setinde tanıştıklarında Aslı Enver de Murat Boz da uzun süreli ilişkilerinden yeni çıkmışlardı. Yeni bir ilişkiyi hiç düşünmediklerinden olsa gerek, gayet kanka modunda takıldılar çekimler boyunca. Ne olduysa filmin galası için Amsterdam’a gittiklerinde oldu ve aşkları başladı. Ama filme gölge etmemek için bir süre gizlemek zorunda kaldılar. Yani biz diyelim 2015’in sonu, siz deyin 2016’ın başından beri bir birlikteler bir ayrılar. En son geçtiğimiz Ekim ayında yine ayrıldılar, ama daha sadece birkaç ay olduğu için kesin bir ayrılık diyemiyoruz. Çiftimiz efsaneleştiren de bu özellikleri zaten. Ne birbirleriyle olabiliyorlar ne de ayrı!

4. LEVENT KIRCA – OYA BAŞAR – 20 YIL

Olacak O Kadar adlı efsane programı izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz diyerek başlayalım. 80ler ve 90ların efsane skeçlerini barındıran bu televizyon programının lokomotifi Levent Kırca gibi görünse de, her başarılı erkekte olduğu gibi onun da yanında o zamanki eşi Oya Başar vardı. Bu ikilinin birlikte rol aldıkları sayısız skeç ve tiyatro oyununu izleyenler bilir, inanılmaz bir uyum içinde oynarlardı. Onların karı koca olduklarını unutur öyle izlerdiniz. 1985’te evlenen çift, bir kez boşanıp tekrar evlendi ve 2005’te son kez boşandı ama dostluklarını korudu. Levent Kırca 2015’te aramızdan ayrıldığında Oya Başar bir yanının eksildiğini söyleyerek hepimizin içini titretmiştir.

5. NEVRA SEREZLİ – METİN SEREZLİ – 45 YIL

1968 yılında evlenen ünlü tiyatrocular, aldıkları eğitimi ve aile görgüsünü hayat boyu bozmadıkları çizgileriyle göstermiştir. Birbirlerine olan aşkları son ana kadar bitmediği için efsanelerin efsanesidir onların aşk hikayesi. Birçok tiyatro oyununda birlikte rol alan ikilinin sahnedeki enerjilerinin uyumu da ayrı bir efsanedir. Eğer hiç izlemediyseniz, arşivlerden bulup en az birkaç oyun izlemenizi tavsiye ederiz. Birbirlerine Nev ve Met diye hitap eden bu tatlı çiftimizin 45 sene mutlu bir evliliği sürdürebilmesinin sırrı da birlikte eğlenmeyi öncelikleri yapmalarıymış. 2013 yılında Metin Serezli’nin aramızdan ayrılmasıyla derin bir üzüntüye boğulan Nevra Serezli’nin tek tesellisi oğulları Murat ve Selim Serezli.

Advertisement

6. DEMET AKBAĞ – ZAFER ÇİKA – 23 YIL

“Ah be!” dedirtecek cinsten bir sonu var onların aşk hikayesinin. Ta 1995’te tanışmış çiftimiz. 1 sene hiç karşılaşmayıp 1996’ta flört etmeye başlamışlar. Ve Mart 2019’da elim bir trafik kazası Zafer Çika’yı sonsuz yolculuğuna çıkarana kadar da hiç bitmemiş o flört. Efsane çiftler arasında en hüzünlü hikaye onlarındır. Zafer Çika’nın Demet Akbağ’a olan sevgisi, Demet Akbağ’ın ona olan sevgisi…Hiç azalmayan, hep çoğalan bir sevgi. Aşklarının meyvesi olan oğulları Ali Çika da böyle bir ailede büyümenin getirdiği huzurun ve mutluluğun vücut bulmuş hali adeta. Zafer Çika’yı kaybettiklerinden beri ana-oğul teselliyi birbirlerinde buluyorlar. Biz de her ikisine de sevgilerimizi gönderiyoruz.

7. MÜSLÜM GÜRSES – MUHTEREM NUR – 30 YIL

Türkiye’nin en büyük aşk hikayesinin baş kahramanları bu efsane çiftler listesinde olmazsa olmazdı tabii ki. Bir araya geldikleri andan itibaren 30 küsur sene hiç ayrılmayan çift aşkın nasıl yaşanacağını koca bir ülkeye öğretti resmen. Hayatları boyunca hiç değişmeyen sevgileri ve saygıları inanılmazdı. Muhterem Nur’un Müslüm Babamızdan 20 yaş daha büyük olması yüzeysel insanlar tarafından çok eleştirilse de onlar aşkın yaşı olmadığı bir ömür boyunca gösterdiler. Müslüm Gürses 2013 yılında aramızdan ayrıldığından beri yasını tutan Muhterem Nur Mart 2020’de hayata gözlerini yumdu ve vasiyeti üzerine hayatının aşkının üzerine gömüldü. Yine birlikte oldukları için hüzünlü bir mutluluk yaşıyoruz.


Leave A Reply