Yılların Eskitemediği Aşklar ve Ünlülerin Beynimize Kazınmış Birliktelikleri, 7

0
Advertisement

Yılların eskitemediği ve kısa sürse bile aklımıza kazınmış birlikteliklerin bulunduğu serimizin yedinci kısmı. Saman alevi gibi olsa da bazıları unutulmuyor

1. ARZUM ONAN – MEHMET ASLANTUĞ – 27 YIL

1996’ta evlenen çiftimiz hala mutlu bir evlilik sürdürerek efsane olmanın kelime anlamını dolduruyor. Arzum Onan 1993’te hem Türkiye Güzeli hem de Avrupa Güzeli seçildiğinde hepimiz ağzımız açık bu nasıl bir güzellik diye bakakalmıştık. Mehmet Aslantuğ bu nadide güzelliği kaçırmadı. Bir projede birlikte rol almak için Arzum Onan’ı aradı ve bu sayede tanıştılar. Tanıştıktan sadece iki gün sonra Arzum Onan’a evlenme teklif eden Mehmet Aslantuğ için Arzum Onan’ın kendisinden 12 yaş küçük olmasının hiçbir önemi yoktu. Bir de oğulları olan çift son 24 yıl içinde her şeye birlikte göğüs gerdiler ve eskisinden daha da güçlü bir sevgileri var.

2. HAZAL KAYA – ALİ ATAY – 6 YIL

Baştan söyleyelim, en “harbi” efsane çiftimiz olur kendileri, ona göre. Leyla ile Mecnun’un İsmail Abi’si Serkan Keskin ile kanka olan bu sayede ekibin içine sızan Hazal Kaya’yla Ali Atay’ın aşkı öyle alıştığınız cinsten değil. Süper açılarla çekilmiş sadece mutlu anlarla bezeli değil onların ilişkisi. Oldukları gibiler, hem de her zaman. İşte o yüzden de “harbi” olma konusunda kimse onlarla yarışamaz. Biz onların aşkına da bayılıyoruz oyunculuk yeteneklerine de. Ev hallerinin de bol kedili köpekli olması inanılmaz tatlıyken şimdi bir de bebekleri Fiko eklenince tadından yenmez bir aile oldular. Keyifle izlemeye devam bu harika çifti.

3. SAFİYE SOYMAN – FAİK ÖZTÜRK – 20 YIL

Safiye Soyman ve Faiz Öztürk çiftinin efsane olmasının nedeni doğal komiklikleri. 20 seneyi aşan birlikteliklerinden önce ikisinin de hayatı çok zordu. Safiye Soyman 13 yaşında tanımadığı biriyle evlendirilmişti. Gizlice okuyup liseyi bitirdikten sonra müzik dersleri aldı ve Maksim’de sahne almayı başardı. Faik Öztürk tuvalet temizleyerek başladığı ticaret hayatında zorlu yıllar geçirdikten sonra başarıyı yakaladı. İkili tanıştıktan sonra hayatları değişti. Birlikte o kadar eğlencelilerdi ki, programlar, turneler peşlerini bırakmadı. Faik Öztürk yokluk çektiği günlerde durumunu düzeltirse renkli giyineceğine, hep neşeli olacağına söz vermiş. İşte o pür neşeli haller, o cıvıl cıvıl kıyafetler hep ondan. Safiye ve Faik çiftini çok seviyoruz, sevgilerimizi gönderiyoruz.

4. ORHAN GENCEBAY – SEVIM EMRE – 40 YIL

Orhan Gencebay ve Sevim Emre 40 yılı aşan bir süredir aynı cümlede anılan bir tuhaf efsane çift. Tuhaflıkları kural tanımama hallerinden geliyor. Orhan Gencebay kâğıt üzerinde başka biriyle evli çünkü. Tanıştıklarında Sevim Emre Türkiye Güzeli seçilmiş, sahnelere çıkan bir assolist. Orhan Baba aşkları başlayınca diyor ki, “bir evde iki ünlü sanatçı olmaz. Ya sahneler ya ben”. Sevim Hanım aşkı seçiyor ve hiç pişman olmuyor. Kadının adamın bir adım gerisinde olmasının mutluluğu getirdiğini savunuyor. “Son söz her zaman Orhan Bey’in” diyor, o oturmadan sofraya oturmuyor. İşte böyle diye diye 40 yıldır kopmuyorlar birbirlerinden.

5. BEREN SAAT – KENAN DOĞULU – 8 YIL

Tam buhranlı bir aşk hikayesi onlarınki. Yaşadıkları yoğun duygulara kapılıp birçok mutlular, bir çok üzgünler. İkisi de çok sanatçı ruha sahip olduğu için mi durum böyle yoksa çok aşık oldukları için mi emin olamıyoruz. Ama bu bir sıcak bir soğuk hallerinin onları tam anlamıyla efsane bir çift yaptığı kesin. 2012 yılında yılbaşı davetinde tanışıyorlar, sonra Kenan Doğulu tam altı kez yüzük veriyor Beren Saat’e. Kah sinemada, kah plajda evlenme teklif ediyor. Her seferinde “Evet” diyor kızımız. Sonra da 2014’te Malibu’da kumların üzerinde evleniveriyorlar. O gün bugündür birbirlerine yüzlerce şiir yazan çift, geçtiğimiz yıl aylarca küs kalarak hepimizi korkuttu. Neyse ki barıştılar da rahatladık.

Advertisement

6. BERGÜZAR KOREL – HALİT ERGENÇ – 11 YIL

2006 yılında “Binbir Gece” dizisinde oynamaya başladıklarında ikisinin de hayatında başkaları vardı. Birbirlerine de hiç başka gözle bakmamışlardı. Ama işte hayat. Başlarına bir işler geldi, onlar da değiştiler, dönüştüler ve geçtikleri zorluklardan sonra birbirlerini gördüler. 2009’da evlendiler, 2010’da ilk çocuklarını kucaklarına aldılar. “Vatanım Sensin” dizisinde tekrar birlikte başrol oynadılar ve reyting rekorları kırdılar. Birkaç ay önce ikinci bebek de geldi ve mutlulukları biraz daha perçinlendi. Peki bu çift niye efsane derseniz cevabımız şu olur: “Acımasız hayatın, kemiği olmayan dillerin yıllardır yıpratma girişimlerine rağmen sevginin her zaman galip geldiğini yıllardır kanıtlıyorlar”.


Leave A Reply