Yılların Eskitemediği Aşklar ve Ünlülerin Beynimize Kazınmış Birliktelikleri

0
Advertisement

Yılların eskitemediği ve kısa sürse bile aklımıza kazınmış birlikteliklerin bulunduğu serimizin birinci kısmı. Saman alevi gibi olsa da bazıları unutulmuyor

1. FAHRİYE EVCEN – BURAK ÖZÇİVİT – 5 YIL

“Çalıkuşu” dizisinde tanışan bu çiftin efsaneliği Türkiye’nin en güzel çifti olmalarından geliyor bizce. İlk tanıştıkları dizide sadece arkadaş olan Fahriye ve Burak çiftinin aşkı 2015 yılında çektikleri “Aşk Sana Benzer” filminin setinde başladı. Burak Özçivit aşkın bu dünyanın dışından gelen bir şey olduğunu ve aşkı yazıya dökmeyi sevdiğini söylerken, Fahriye Evcen de aşkın kesinlikle ilham veren bir hal olduğuna katılıyor. Her ikisi için de ilişkinin temelindeki saygı ve güven olması önem taşıyor ve bu sayede huzurlu ve neşeli olabildiklerinin altını çiziyorlar. 2017 yılında Sait Haim Paşa Yalısı’nda muhteşem bir düğünle evlenen çift geçtiğimiz aylarda aşkların ilk meyvesini kucaklarına aldı. Oğulları Karan’ın ne kadar yakışıklı olacağını daha şimdiden görebiliyoruz.

2. GUPSE ÖZAY – BARIŞ ARDUÇ – 6 YIL

Komedi filmlerinde onu ilk tanıdığımız haliyle bize göre gayet çirkindi Gupse Özay. Canlandırdığı karakterler için aşırı kilo alabilen, makyaj teknikleriyle itici olmayı başarabilen usta oyuncunun aslında ne kadar güzel bir kadın olduğunu anlamamız çok uzun sürdü. Bu kadının ne kadar akıllı ve ne kadar çekici olduğunu ne zaman mı anladık? Barış Arduç’la birlikte olduklarını öğrendiğimizde. Ya işte böyle sığlıklar yapıyoruz hepimiz. Kadının güzelliğini onunla birlikte olan adama göre belirliyoruz, ayıp bize ayıp. 2014’ten beri gayet de mutlu bir şekilde devam eden ilişkileri hepimize ders olsun, hatta nasipse bizim de böyle karşılıklı saygı ve sevgiyle dolu ilişkilerimiz olsun, dağılabilirsiniz.

3. KENAN İMİRZALİOĞLU – SİNEM KOBAL – 4 YIL

Kenan İmirzalioğlu’na Sinem Kobal’ı sorduklarında ruh eşini bulduğunu söylüyor. Sinem Kobal’a sorduğunuzda Kenan İmirzalioğlu’nun hem ruhuna hem kalbine dokunduğunu, gerçek ruh eşi olduğunu hissettiğini söylüyor. Çift 2016’da Cunda Adası’nda gözlerden uzak bir törenle dünya evine girdi. Zaten ilişkilerini de öyle gözlerden uzak yaşamayı seviyorlar. Kenan İmirzalioğlu’na aşkını nasıl gösterdiğini sorduğunuzda “Onu Sinem biliyor, o yaşıyor bunu” diyor. Sinem Kobal’a sorduğunuzda kelimelere dökemeyeceğim bir durum diyor. Peki evlilik teklifi nasıl oldu diye sorduğumuzda, ikisinin de yanıtı aynı “bize özel”. İşte efsane olmalarının özeti bu, her şeyi sadece kendi aralarında yaşıyorlar.

4. KIVANÇ TATLITUĞ – BAŞAK DİZER – 6 YIL

Bu çifti efsane yapanı en baştan söyleyelim: aşkları. “Kıvanç’ın annesi istemiyor, kabullenmiyor” dediler de dediler, ama çiftimiz ailecek çıkılan tatillerde bunun ne kadar gerçek dışı olduğunu gösterdi. “Araları çok kötü, boşandı boşanacaklar” dediler, yine tutturamadılar. 2014’te flört etmeye başlayan çift 2016’dan beri evli ve çok mutlu. Aşk-ı Memnu dizisindeki başrol oyuncularının stil danışmanlığı yaparken Kıvanç Tatlıtuğ’un hayatına giren Başak Dizer, bu adamın başka hiç kimsede bulamadığı tek şeyi vermiş gibi duruyor, o da aşk tabii ki. Paris’te çok romantik bir törenle evlenen çift her yere el ele kol kola giderek kıskananları çatlatmaya tam gaz devam ediyor.

5. TUBA BÜYÜKÜSTÜN – ONUR SAYLAK – 6 YIL

2011’de Paris’te evlendiklerinde Tuba Büyüküstün’ün siyah kuşaklı gelinliği haftalarca konuşulmuştu. Moda uğruna siyah giymek uğursuzluk getirmez miydi, bizim geleneklerimizde kırmızı kuşak yok muydu diye ne dedikodular yapılmıştı. O zamanlar beline kadar upuzun saçlarıyla gonca gül kadar narin duran güzeller güzeli Tuba Büyüküstün’le yakışıklı Onur Saylak’ı herkes birbirine çok yakıştırıyordu. Çiftin 2012 yılında dünyaya gelen ikiz kızları Maya ve Toprak da bu çiftin tatlılığını zirveye taşımıştı. Siyah kuşağın uğursuzluğu mudur bilinmez, 2017 yılında tek celsede boşanıverdiler. Biz şok! Neyse ki çocukları uğruna hala bir araya gelebilecek kadar medeniler. Boşanma sebeplerini ise hala öğrenemedik.

Advertisement

6. BELÇİM BİLGİN – YILMAZ ERDOĞAN – 12 YIL

2006’da evlendiler, 12 yıl sonra boşandılar. Aşkları tam bir efsaneydi. İlk tanıştıkları gün söylemiş Yılmaz Erdoğan bir gün evleneceklerini. Gülüp geçmiş Belçim Bilgin. Yıllar sonra evlenme teklif ettikten sonra hatırlatmış o sözlerini Yılmaz Erdoğan ve “ben demiştim” diye de eklemiş. Belçim Bilgin evlendiklerinde çok gençti, sadece 23 yaşındaydı. O dönem Paris’te yaşıyordu ve çok istediği okuluna kaydını yaptırmıştı. Evlenme teklifi gelince hayatının gidişatını belirleyecek seçimi yapmak zorunda kaldı ve aşkı seçti. O dönem verdiği röportajlarda aşklarının ömür boyu sürmesini istediği anlatıyordu. Birbirlerine çok yakışan çift boşandığında hayranlar çok üzüldü ama işte hayat insanları değiştiriyordu. Çiftin hala birbirlerinden sevgiyle söz etmesine bayılıyoruz tabii.

7. CEM YILMAZ – SERENAY SARIKAYA – 6 AY

En yeni efsane çiftimizi heyecanla sunarız efendim: Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya! Aslında hiç beklemiyor değildik böyle bir şeyi. Cem Yılmaz katıldığı bir televizyon programında Serenay Sarıkaya’nın fotoğraflarına bakıp dalıp gittiğini söylediğinde çok da şaka yapar gibi bir hali yoktu. Ama o zamanlar Cem Yılmaz’ın başka bir ilişkisi vardı ve konduramıyorduk. Derken magazin programlarına yurtdışından fotoğraflar düştü, Cem ve Serenay kaçamak bir tatile gitmişlerdi! Ülkeye ayrı ayrı uçaklarla döndüler ama birkaç gün sonra “tamam tamam beraberiz” diye kabullendiler. O noktada tüm sosyal medya bu konuya odaklandı. Yaş farkı, güzellik farkı enine boyuna tartışıldı. Ne dersiniz? Sizce devam eder mi? Evlilik olur mu? Zaman gösterecek.

8. MUSTAFA SANDAL – EMİNA JAHOVİC – 10 YIL

90’lı yılların en karizmatik küçük adamı Mustafa Sandal, Sırp şarkıcı Emina Jahovic’le aşk yaşamaya başladığında herkese kal gelmişti. Bu güzeller güzeli uzun boylu kadın Mustafa Sandal’la birlikte miydi gerçekten yoksa reklam ilişkisi miydi? Evlendiklerinde anlaşıldı gerçek aşk olduğu. Mustafa Sandal’ın Emina için söylediği bir söz vardı “Emina benim için yarışlarımı bitiren varış noktasıdır” diye. Bu söz tüm bekar erkeklerin kulağına küpe oldu. Bu çifti efsane yapan tüm sınırları kaldıran aşklarının güzelliğiydi. Çiftin iki oğlu oldu. 2008’de evlenen çift, 10 yıl sonra 2018’de anlaşmalı olarak boşandığında sonsuz aşka olan inancımızı da bitirdiler, çünkü Emina “aşk bitti” dedi.

9. MAZHAR ALANSON – BİRİCİK SUDEN – 17 YIL

MFÖ grubunun solisti Mazhar Alanson ve yeni eşi Biricik Suden’in efsane çiftlerden olmasının hikayesi çok başka. MFÖ müzik grubundan bağımsız bir şekilde gündeme gelme konusunda çok başarılılar çünkü. Bunu da genelde Biricik Suden’e borçlular. Eşi Mazhar Alanson’a giydirdiği uçuk kaçık kıyafetler sayesinde adından söz ettirmeye başlayan Biricik Hanım Mazhar Bey’den 20 yaş daha küçük. Mazhar Alanson’un 30 yıllık evliliğini bitiren kadın olarak tanıdı onu herkes. 2003’de evlendiklerinden beri de sansasyonel haberlerle gündeme gelmeyi çok seviyor Biricik Suden. Mazhar Alanson’un Biricik Suden uğruna yazdığı “Hep Yaşın 19” adlı şarkıyı bilmeyen yok.

10. TÜRKAN ŞORAY – CİHAN ÜNAL – 4 YIL

Birlikte ilk oynayacakları filmin adı “Seni Seviyorum” olunca, Türkan Sultan çekimler başlamadan önce tanışmak istemiş Cihan Ünal’la. “Duygularını öğreneyim ki duygusal sahnelerde zorlanmayayım” diye düşünmüş ve ilk kez Pera Palas’ta buluşmuşlar. Tabii o dönemde Türkan Şoray’ın adı 20 yıldır yasak aşk yaşadığı Rüçhan Adlı’yla anılıyor. Artık o yüzden midir, yoksa gerçekten aşık olduğu için midir bilinmez, evlenme teklifini Türkan Şoray Cihan Ünal’a yapıyor ve pat diye 1983’te evleniyorlar. 4 yıl evli kalıyorlar, Yağmur diye bir kızları oluyor ve sonra boşanıyorlar. Kısa süre evli kalmalarına rağmen, hayranları onları çok yakıştırdığı için unutulmaz oluyorlar. İşte bu yüzden de hala efsane olarak anılıyorlar.

Advertisement


Leave A Reply