Yiyecek İçecekler İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

0

Rüyada yemek yemek, sebze, meyve, yemek görmek ne anlama gelir? Yiyecek içecekler ile ilgili rüyalar, anlamları, açıklamaları.

Sofra

Advertisement

Yiyecek İçecekler İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

Yemek, hayatın mutluluk veren hazlarından biri olur da rüyalarımıza konu olmaz mı? En nadide yiyeceklerle donatılmış sofralardan, en leziz içkilere kadar rüyalarımızın bu lezzetli konukları aslında neler diyor?

Çay: Çay hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Çay, saatleriyle gündelik hayatın vazgeçilmez molaları ancak rüyalarda bambaşka anlamları yükleniyor. Rüyada çay demlediğinizi görmek, düşüncesiz eylemlerinizden dolayı suçlanacağınız ve pişmanlık duyacağınız anlamına gelir. Çay dökmekse ev içinde karmaşa ve kedere işarettir.

Havuç: Rüyada havuç görmek mutlu ve sağlıklı bir ömür sürmek anlamına gelir. Genç bir kadının rüyasında havuç yemesi, onun erken evleneceğini ve birkaç kuvvetli çocuk dünyaya getireceğini ifade eder.

Elma: İnsanların çoğu için rüyada elma görmek son derece iyidir. Yeşil dalda kırmızı elma görmek, tıpkı bahar gibi son derece olumlu şeyler yaşanacağını işaret eder. Çürüksüz, eziksiz olmadığı müddetçe bir elma yemekse o kadar iyi sayılmaz. Her alanda sorunlar yaşanabilir.

Advertisement

Limon: C vitamini deposu ve pek çok yiyeceğin lezzetinin tamamlayıcısı limonu rüyada görmek çok iyi yorumlanmaz. Limonu bulan ve koparan kişi hasta olacak demektir. Limon kabuğu yeşil ise hastalık önemsizdir. Küfe ya da sandıkta limon bulaşıcı hastalıktır. Limon çiçeği ise var olan dertlerin en kısa zamanda geçeceğine işarettir. Çiçek açmış limon ağacı, yeni ve iyi bir sevgili, evliler içinse huzur ve mutluluk demektir.

Lokanta: Çevre ilişkisi, iş, fırsat olarak yorumlanır. Temiz, hoş bir lokantada yemek yediğini gören kimse istediği gibi bir iş sahibi olur. Kalabalık bir lokantada yemek yiyen kimse ise istediği işe sahip olabilmek için birçok kişiyle yarışmak zorunda kalır. Masaya temiz bir örtü konmuş ise, işle ilgili iyi bir gelişme olacağının ve bu sayede birçok karışık durumun yoluna gireceğinin habercisidir. Eğer bir lokantada çalıştığınızı görüyorsanız, akıllıca davranışlar sayesinde işleri yolunda gidecek ve başkalarının da kazançlı çıkmasını sağlayacak çözümler bulunacak demektir. Bu rüya elinize geçecek bir miktar paranın hayır işlerinde kullanılacağına da işarettir. Lokanta rüyalarında masaya ve yemeklere dikkat ederek bunlara bağlı yorumlar yapmak da doğru bir yaklaşım olacaktır.

Meyve: Rüyada bir meyvenin dalında olgunlaştığını görmek genellikle müreffeh bir geleceğe işarettir. Ham meyve sonuçsuz çabalan veya aceleye getirilmiş işleri ifade eder. Meyve almak veya satmak çok iş demektir, ama işlerin getirisi çok olmayacaktır.

Patates: Rüyada patates görmek genellikle iyi olaylan da beraberinde getirir. Patates ekmek, dileklerin gerçekleşmesidir. Onları kazıp çıkarmak başarı, yemekse ciddi kazanç demektir. Patates pişirmek iyi bir iş; çürüyüşünü görmekse sevincin kaybolması ve geleceğin kararması anlamına gelir.

Pazaryeri: Pazaryerinde olduğunuzu görmek, bütün uğraşlarınızda çokça hareket ve etkinliğe işarettir. Ancak pazaryeri boşsa ve faaliyet yoksa kişinin sıkıntı ve karamsarlık yaşayacağı anlamına gelir.

Sarımsak: Rüyada sarımsak tarlasından geçişinizi görmek, yoksulluktan refaha yükseleceğiniz anlamına gelir. Genç bir kadın içinse bu, iş kaygısıyla evlenmek anlamına gelir. Rüyada sarımsak yemek de hayatta makul bir yaklaşım benimseyeceğinize işarettir.

Advertisement

Sebze: Rüyada sebze yediğini görmek, garip bir talihliliğin işareti. Bozulmuş ve çürümüş sebzeler keder getirir. Genç bir kadının rüyada yemeğe sebze hazırlayışını görmesi, arzuladığı erkeği kırgınlık sonucu kaybedeceği, fakat iyi ve sadık bir koca kazanacağı anlamına gelir.

Susuzluk: Kişinin rüyada susuz olduğunu görmesi, erişemeyeceği şeyleri arzuladığı anlamına gelir. Ancak, susuzluk hoş içeceklerle giderilirse dilekler yerine gelecek demektir.

Yemek pişirmek: Yemek pişirmek çok hoş bir görevi üstleneceğinize işarettir. Yakın gelecekte sizi birçok arkadaşınız ziyaret edecek anlamına da gelir. Eğer anlaşmazlık ve neşe eksikliği varsa düş kırıklığı yaratacak olaylar beklenebilir.

Yemek masası: Rüyada yemek masası görürseniz, küçük meselelerin önemli işlerinize ve iş ilişkilerinize karışacağına göz yumacaksınız demektir.


Leave A Reply