Yumurtalı Ekmek Kızartması Tarifi (Sütsüz)

0
Sponsorlu Reklamlar

Bayat ekmekleri değerlendirebileceğiniz yumurtalı ekmek kızartması nasıl yapılır? Sütsüz yumurtalı ekmek kızartması için malzemeler ve yapılışı.

Yumurtalı Ekmek Kızartması Tarifi (Sütsüz)

Malzemeler:

Yumurta
Bayat ekmek

Yumurtalı Ekmek Tarifi:

Dünyanın en kolay kahvaltılıklarından olan yumurtalı ekmek çok kolay olmasının yanında oldukça lezzetli, doyurucu ve bereketli bir yiyecektir. Bereketlidir çünkü elde kalan bayat ekmekleri atılmaktan kurtarır.

Bizler elimizde kalan hamburger ekmeklerini, kumru ekmeklerini dahi kullanıyoruz. Önce elimizde kalan bayat ekmekleri dilimliyoruz. Bir tabağın içerisine elimizdeki ekmeğin miktarına göre en azından 3 adet yumurtayı kırıp karıştırıyoruz. Daha sonra ekmekleri yumurtaya bulayıp az yağlanmış sıcak tava içerisine atıyoruz

Tavada ekmekleri ters yüz edin ve çok fazla bekletmeyin. Çünkü fazla beklerse ekmeğin üstü hemen yanar. Pişirme işlemi bittikten sonra hemen kahvaltı soframıza alıp afiyetle tüketiyoruz. Ben üzerine çilek reçeli ve ya labne peyniri ile tüketmeyi daha çok seviyorum ama genelde tavadan çıktığı gibi sade bir şekilde tüketilmeyi daha çok seviyor insanlar.

NOT: Şirketimiz sihirliyemektarifleri.com adlı siteyi satın almıştır.

Sütsüz Yumurtalı Ekmek Kızartması

87%
87%
Lezzetli

Bayat ekmekleri değerlendirmek için lezzetli bir yol. Yumurtalı ekmek yapmak. Afiyet olsun.

 • Lezzet
  9
 • Yapım Kolaylığı
  8,5
 • Ekonomiklik
  9,5
 • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
  0

Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?