Yunanistan Resimleri ve Yunanistan Hakkında Kısa Bilgiler

0

Sınır komuşumuz güzel tatil ülkesi Yunanistan resimleri. Ege bölgesinden bir fotoğraf deseniz inanacağımız bir çok fotoğrafın olduğuna da şahit olacaksanız.

Resmi olarak Yunanistan Cumhuriyeti, Yunanistan, Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Başkenti Atina’dır.

Advertisement

Arnavutluk, Kuzey Makedonya ve Bulgaristan’ı kuzey, Türkiye ise doğuyla sınırlar. Ege Denizi, anakara Yunanistan’ın doğusu ve güneyinde, İyon Denizi ise Batı’dadır. Her ikisi de Doğu Akdeniz’in bir parçasıdır ve birçok adaya sahiptir. Ülkenin% 80’i dağlıktır ve Olimpos Dağı en yüksek zirveye ulaşır.

Eski Yunanistan, demokrasi, felsefe, fen ve matematik, drama ve tiyatro ve Olimpiyat Oyunları’nı yarattı.

Yunanistan, parlamentoda daha fazla sandalyeye sahip olan parti liderinin Başbakan olduğu bir meclis cumhuriyetidir. Ülkenin bir Cumhurbaşkanı var, ancak yetkileri törensel. Devlet başkanı, hükümet başkanı değil, Kings ve Queens’in anayasal monarşilerde nasıl işlediği gibi ve halk tarafından değil de Parlamento tarafından seçiliyor. Ekonomisi, Balkanlar’daki en yüksek oran olmasına rağmen, Yunanistan hükümetinin borç krizi nedeniyle maddi sıkıntısı çekiyor.

Yunanistan’da konuşulan resmi dil, nüfusun% 99’u tarafından konuşulan Yunanca’dır ve nüfusun% 90’ı Hıristiyan Ortodoks olarak tanımlanmaktadır. Birçok Yunanlı, okullarda öğretilen İngilizce, Fransızca ve Almanca’yı da anlar. Yunanistan, Birleşmiş Milletlerin kurucu üyesiydi, 1952’de NATO’ya katıldı, 1981’de Avrupa Birliği’ne üye oldu ve 2001’de Avro’yu kabul etti. Büyük turizm endüstrisi, güçlü denizcilik sektörü ve jeostratejik önemi nedeniyle Orta güç olarak isimlendiriliyor.

Advertisement
Yunanistan Resimleri

Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan Yunanistan


Leave A Reply