Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Zaza Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Zaza Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Zaza Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Zaza Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Zaza Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Zaza Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Zaza Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Bingöl Üniversitesi (Bingöl) (Devlet) – Zaza Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 36 – Dolmadı –
  • Munzur Üniversitesi (Tunceli) (Devlet) – Zaza Dili ve Edebiyatı (Örgün) – SÖZ – 31 – Dolmadı –

Advertisement

Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü

45%
45%
Awesome

Bu bölümlerden mezun olan öğrenciler öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlı'na bağlı okullarda Zazaca seçmeli derslerine girerler. Bunun dışında özel olarak tercümanlık yapabilirler. Mahkemelerde anadilde savunma talepleri olması durumunda görev alabilirler.

  • İş İmkanları
    4
  • Kazanma Zorluğu
    5

Leave A Reply