Zebra Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Zebra Boyama Etkinliği Çalışması

0
Advertisement

Okul öncesi çocuklar için sevimli uzun boylu hayvanlar olan zebraları boyama etkinlikleri. Zebra, hayvan boyama sayfaları.

Zebra Boyama Sayfaları

Tıpkı insanların kendi benzersiz parmak izi modellerine sahip olması gibi, her zebra da kendine özgü farklı çizgiler desenine sahiptir. Zebralar sürüler halinde yaşar. Bir sürü içinde zebralar daha küçük aile gruplarında bir arada kalma eğilimindedir. Aileler genellikle bir erkek, birkaç kadın ve gençlerinden oluşur.

Zebra Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Bir zebra otlarken, daha keskin ön dişlerini çimleri ısırmak için kullanır ve daha sonra daha zayıf arka dişlerini ezmek ve öğütmek için kullanır. Bir zebranın dişleri tüm ömrü boyunca büyümeye devam eder, çünkü sürekli otlamak ve çiğnemek onları yıpratır.

Zebra Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Zebralar taze ot ve su bulmak için sürekli hareket halindedir. Bazen daha iyi beslenme alanlarına göç ederken büyük binlerce sürü halinde toplanırlar. Genellikle antilop gibi diğer otlayıcılar ve tarayıcılarla karışık sürülerde seyahat ederler.

Zebra Boyama Sayfaları

Advertisement

Kaynak: pixabay.com

Zebralar birbirlerini tımar eder. Birbirine yakın duran iki zebra görürseniz ve birbirlerini ısırıyorlarmış gibi görünürseniz endişelenmeyin. Tımar ederken birbirlerinden gevşek tüyleri çekiyorlar. Tımar etmek de bir zebra için iyi hissettirir – kaşıntının giderilmesi gibidir.

Zebra Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Atlarla yakından akraba olan zebraların kalın gövdeleri, ince bacakları, püsküllü bir kuyruğu ve kısa yeleli uzun bir baş ve boynu vardır. Ve en ünlü özellikleri? Elbette parlak siyah-beyaz çizgili tüyleridir! Ne kadar zarif ve huzurlu olsalar da aldanmayın – zebralar da saldırgan hayvanlar olabilir! Aygırlar, ciddi hasara ve hatta bazen öldürecek kadar güçlü olan delici ısırıklara ve güçlü tekmelere sahiptir ve dişiler için savaşır!

Zebra Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Sert dövüş becerileri ve güçlü sosyal bağları, zebraları aslanlar, leoparlar, sırtlanlar ve çitalar gibi avcılardan korumaya yardımcı olur. Tehdit altındayken, bu harika hayvanlar saldırgana dönük bir yarım daire oluşturur ve gerekirse saldırmaya hazırlanır. Ve gruplardan biri yaralanır veya yaralanırsa, diğer zebralar etrafta dolanacak ve aç saldırganı uzaklaştırmaya çalışacaktır. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için!

Advertisement

Zebra Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Zebralar, karınlarını doldurabilecekleri ve susuzluklarını giderebilecekleri yeşil otlakları aramak için binlerce kilometre yol kat ederler! Çizgileri, yırtıcıların ve ısıran böceklerin gözlerini kamaştırmaya ve şaşırtmaya veya hayvanın vücut ısısını kontrol etmeye hizmet ediyor olabilir. Her bireyin çizgileri benzersiz olduğundan, çizgilerinin sosyal bir amacı da olabilir ve zebraların birbirini tanımasına yardımcı olabilir.

Zebra Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Gezegenimiz üç farklı zebra türüne ev sahipliği yapmaktadır: ovalar zebrası, Grevy’nin zebrası ve dağ zebrası, üç türün tümü Afrika’ya özgüdür.

Advertisement

Leave A Reply