Ziraat Mühendisliği Programları Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Ziraat Mühendisliği Programları taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Ziraat Mühendisliği Programları olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Ziraat Mühendisliği Programları Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Ziraat Mühendisliği Programları bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Ziraat Mühendisliği Programları okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Ziraat Mühendisliği Programları taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Ziraat Mühendisliği Programları hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (Bilecik) (Devlet) – Ziraat Mühendisliği Programları (Örgün) – SAY – 41 – 261,05496 – 377.053
  • Adıyaman Üniversitesi (Adıyaman) (Devlet) – Ziraat Mühendisliği Programları (Örgün) – SAY – 31 – 259,67018 – 382.599

Ziraat Mühendisliği Programları

60%
60%
Awesome

Ziraat Mühendisliği ülkemizde farklı bölümlere ayrılmış ve bölümleri bitiren öğrencilere Mühendislik ünvanı verilmektedir. Başlıca dallarını sayacak olur isek, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Peyzaj Mimarlığı, Tarım Ekonomisi, Tarım Makinaları, Tarımsal Biyoteknoloji, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Zootekni bölümleri olarak alt bölümlere ayrılmaktadır.

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    6

Leave A Reply