Rüyada Bit Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Bitlenmek Nedir?

0
Advertisement

Rüyada bit görmek ne anlama gelir? Rüyada bitlendiğini görmek, bit ayıklamak, bit yüzünden kaşınmak ne demektir? Bit rüyalarının tabirleri.

Rüyada Bit Görmek

Rüyada Bit Görmek

Genel olarak, böceklerle ilgili rüyalar pek hoş değildir ve genellikle böcek fobisi olan (entomofobi) insanlar tarafından görülürler. Çünkü rüyalarımız korku ve endişelerimizin bir yansımasıdır. Bununla birlikte, eğer böceklerle ilgili bir fobimiz yoksa ve rüyamızda bit gördüysek, bu rüya bize çok değerli bilgiler sunabileceği için dikkate almamız gereken bir anlama sahiptir.

Bitlerle ilgili rüyalar, çevremizdeki, yaşamımızda çok sinir bozucu bir endişe ile ilişkilidir. Genellikle, ortadan kaldırılması veya değiştirilmesi zor olan durumlardır bunlar. Ya onlarla yüzleşemiyoruzdur ya da sadece bize bağlı değillerdir. Belki de bizi endişelendiren sinir bozucu olan durum veya kişiler, kurtulma çabalarımıza rağmen, bize parazit gibi yapışmışlardır.

Genel bir kural olarak, bitler, çevremizdeki yakın insanları işaret eder. Bu nedenle endişelerimiz bu insanlarla ilgili olabilir. Yakınımızdaki kimseleri de rüyamızda görürsek ve kişi sevdiğimiz birisi ise o kişi ile ilgili endişeler yaşamaya delalet eder. Eğer rüyamızda gördüğümüz kişi sinirimizi bozan bir insansa, bu rüya, bu kişi ile ilgili sıkıntılarımızın bir yansıması olabilir. Yada yakın zamanda bu insanla ilgili daha fazla sıkıntı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

bit

Kaynak: upload.wikimedia.org

Rüyada Bitlendiğini Görmek

Eğer rüyanızda bitler saçınıza yerleşir ve sizi kaşındırırsa, bu, yakın çevrenizde bir kişiyle ilgili bazı sorunların sizi çok fazla endişelendirmesi anlamına gelir. Bu sorunlar aklınızdan çıkmıyordur, adeta bir bit gibi kafanıza yapışmış, kafanızı karıştırıyordur. Kaşınıyorsunuz yani huzursuzluk yaşıyorsunuz.

Advertisement

Kendisini bitlenmiş olarak görmek bazı durumlarda da kişinin güvensizliğini gösterir, çünkü size ihanet etmesi veya sizi rahatsız etmesi, sizi eleştirmesi veya arkanızdan iş çevirmesi olasılığı olan bir kişinin varlığına işarettir. Bu nedenle etrafınızdaki kişilerin şüpheli davranışlarına karşı uyanık olmalısınız.

Rüyada Büyük Bit Görmek

Rüyada ortaya çıkan bitlerin büyüklüğü doğrudan karşılaştığımız endişenin büyüklüğü ile ilgilidir. Bitler büyüdükçe, soruna atıfta bulunduğunuz endişe artar. Öte yandan, rüyalarınızda alışılmadık derecede büyük bir bit görülmesi durumunda, çevrenizde kendinizden daha üstün olan birine, eşiniz, patronunuz ya da yakın bir arkadaşınıza karşı aşağılık hissi duyduğunuz anlamına gelebilir.

Rüyada bitlerin kafanızda görünmemesi, başka bir kişininki de olması mümkündür. Bu durumda, yorum değişebilir:

Rüyada Bir Başkasının Başında Bit Görmek

Bitleri rüyada sadece diğer kişinin kafasında görürsek, onu rahatsız eden bir tür endişe ya da problemi olduğu ve daha fazla dikkat ve özveride bulunmamız gerektiği anlamındadır. Çünkü sorunun bizi bir şekilde etkilemesi muhtemeldir, ya da üstesinden gelmek için karşımızdaki kişinin yardımımıza ihtiyacı vardır. Eğer rüyada karşımızdakinin bitlerini temizlersek, bu o kişiye yardımda bulunacağımız anlamına gelir.

bit temizlemek

Rüyada Bit Öldürmek

Rüyada kendimizin yada bir başkasının bitlerini öldürmek iyiye işarettir. Eğer rüyanızda kafanızdaki bitlerden kurtulmayı başarırsanız, endişelerinizle ve güvensizliklerinizle yüzleşecek ve kısa zamanda onlardan kurtulacaksınız anlamına gelir. Veya çevrenizde sizi rahatsız eden sırnaşık birisi varsa ondan da kurtulursunuz.

Advertisement

Bitleri öldürmek, şüphelerinizi çözmek için kendinizin bir çözüm bulabildiğinizi gösterir.

Rüyada Bit Şampuanı Görmek

Rüyada bit şampuanı görmek yada almak, karşınıza çıkan her türlü zorluğu yenebilecek güçte bir insan olduğunuzu gösterir. Siz sorunlar karşısında oturup şikayet etmek yerine çözüm arayan ve bulan bir insansınız. Aynı şekilde hayatınızda ters giden bir şeyler varsa bunlara da yakın zamanda çözüm bulacaksınız.


Leave A Reply