Sevgililer Günü Yazıları, Mesajları, Kart Notları ile Sevgililer Günü Tarihçesi

1
Advertisement

Sevgililer Günü Nedir? Ne zaman ve neden kutlanır? Sevgililer Gününün tarihçesi, sevgi yazıları, sevgililer günü mesajları, hakkında bilgi, yazıları.

Sevgililer Günü Yazıları, Mesajları, Kart Notları ile Sevgililer Günü Tarihçesi

Sevgililer Günü her yıl Şubat ayının 14’ünde kutlanan özel bir gündür. Bu gün aşıkların birbirlerine sevgilerin göstermek için çeşitli hediyeler, çiçekler, sevgi sözcükleri ve kartlarla kutladıkları, bir birlerine ne kadar özel olduklarını hissettirdikleri güzel bir gelenektir.

Sevgililer gününün sembolleri arasında güller, kalp figürleri ve Aşk Tanrısı Eros’un okları bulunur. Dünyada Valentines Day diye bilinen gün Hristiyan azizlerin adlarını taşır. 14. yüzyılda İngiltere’de kutlanmaya başlayan gün, Amerika’ya taşmış, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra da Amerikan askerlerince Avrupa’ya getirilmiş ve bugüne değin bu gelenek devam etmiştir.

Valentine 3. yüzyılda İtalya’da yaşayan ve evlenmelerine izin verilmeyen çiftlerin nikahlarını kıyan bir pisikoposdu. Bu çiftlerin evlilik izninin verilmeme sebebi ailelerin karşı çıkması idi. Valentine kendi bahçesinden evlendrdiği çiftleri çiçekler koparır verirdi. Bu sebepten Sevgililer Gününde çiçek önemlidir. Ancak Valentine’nın bu davranışı yönetim tarafından hoş karşılanmadı ve 14 Şubat 269 yılında Valentine idam edildi. Şehit Valentine aşıkların koruyucu azizi haline geldi.

19. yüzyılda, Sevgililer Kartları çok popüler oldu. Sevgiyi mesajlar ve notlar ile bu kartlar üzerinde ifade etmek hala süren bir gelenektir.

Advertisement

Sevgililer Günü Yazıları, Mesajları, Kart Notları ile Sevgililer Günü Tarihçesi

Sevgililer Gününde Sevgililer Günü Kartınıza yazabileceğiniz güzel mesaj örnekleri:

Sevgililer Günü kartınıza yazabileceğiniz bazı güzel mesaj örnekleri:

 1. “Seninle geçirdiğim her an, bir ömre bedel. Sevgililer Günü’nde seni düşünüyor ve seni seviyorum.”
 2. “Kalbim seninle atıyor, hayatım seninle anlam buluyor. Sevgililer Günü’n kutlu olsun, aşkım.”
 3. “Sevgililer Günü, seninle geçirdiğim günleri daha da özel kılıyor. Seninle olmak, benim için bir ayrıcalık. Seni seviyorum.”
 4. “Gökyüzündeki yıldızlar kadar parlak, denizdeki kum kadar yumuşak; seninle dolu bir Sevgililer Günü geçirmek dileğiyle.”
 5. “Seninle geçirdiğim her an, bir ömre bedel. Sevgililer Günü’n kutlu olsun, aşkım. Seni seviyorum.”
 6. “Aşkımızın her anı, bir ömre bedel. Sevgililer Günü’nde sadece seninle olmak istiyorum. Seni çok seviyorum.”
 7. “Gönlümde biricik yerin her daim özel. Sevgililer Günü’n kutlu olsun, aşkım.”
 8. “Aşkınla dolu, mutlu bir Sevgililer Günü geçirmemiz dileğiyle. Seni seviyorum.”
 9. “Seninle geçirdiğim her an, bir hazine gibi değerli. Sevgililer Günü’n kutlu olsun, bir tanem.”
 10. “Gönlümün tek sahibi, Sevgililer Günü’n kutlu olsun. Seni seviyorum.”

Bu mesajları kullanabilir veya onlardan ilham alarak kendi duygularınızı ifade edebilirsiniz. Unutmayın, en önemli şey samimiyet ve kalpten gelendir.

Sevgililer Günü Yazıları, Mesajları, Kart Notları ile Sevgililer Günü Tarihçesi

Uzun Sevgililer Günü Mesajları

Sevgililer Günü’nde kelimelerin yetersiz kaldığı bir anı yaşamak benim için bir ayrıcalık. Bugün, kalbimdeki sevgiyi ve sana duyduğum derin hisleri ifade etmek istiyorum. Her anımız, birbirimize olan bağımızı güçlendirdi ve hayatımıza kattığın anlamı daha da derinleştirdi.

Seninle geçirdiğim her gün, bir hazine gibi değerli. İlk buluşmamızdan beri birlikte yaşadığımız güzellikleri hatırlıyorum; gülüşün, dokunuşun ve o özel anlarımız. Birlikte güldük, birlikte ağladık, zorlukları birlikte aştık ve her bir anı paylaşmanın değerini keşfettik.

Advertisement

Seninle geçen zaman, birbirimize olan sevgimizi ve bağımızı güçlendirdi. Her zorlukta, birbirimize destek olduk ve bu birlikteliğin gücüyle hayatın bize sunduğu her şeyin üstesinden geldik. Seninle birlikte olmak, hayatımın en değerli hazinesi.

Sevgililer Günü, sadece romantik bir gün değil, aynı zamanda seni daha çok düşündüğüm ve sana olan sevgimin daha da derinleştiği bir gün. Sana olan sevgim, zamanla büyüdü ve hiç solmadı. Her gün, seninle geçirdiğim anları ve seninle olmanın getirdiği mutluluğu düşünüyorum.

Sevgililer Günü Yazıları, Mesajları, Kart Notları ile Sevgililer Günü Tarihçesi

Bu özel günü seninle geçirmek benim için bir onur. Seninle olan birlikteliğimiz, hayatımın en güzel hediyesi. Seninle birlikte geçirdiğim her anı ve seninle yaşadığım her duyguyu sevgililer gününde bir kez daha kutlamak istiyorum.

Seninle geçirdiğim her Sevgililer Günü, benim için unutulmaz bir anı olacak. Seni seviyorum ve bu sevgim her geçen gün daha da güçleniyor. Seninle olan birlikteliğimizde geçirdiğim her an, hayatımın en değerli anı. Sevgililer Günü’n kutlu olsun, aşkım!


1 Yorum

 1. Biliyorsun ki sevgilim her gök kuşağının bittiği yerde bir hazine saklıymış. Eskiler bize böyle söylediler. Geçen gün bir gökkuşağı yakaladım ve takip ettim gökkuşağı sende bitti… O zaman daha da iyi anladım ki sen benim en değerli hazinemsin… Seni çok seviyorum… Sevgililer günümüz kutlu olsun! MURAT KARA

Leave A Reply