Bir Büyüğümüze Yazılmış Mektup Örneği

0
Advertisement

Bir büyüğümüze yazılmış olan mektup örneği. Eskiler yani büyüklerimiz mektup almayı severler. Aşağıda da dedesine mektup yazmış bir kişinin örnek mektubu yer almaktadır.

Kıymetli Dedeciğim,

Size uzun zamandır yazamadım. Bilmiyorum bunu nasıl yorumlayacaksınız. Fakat hoşgörünüze dayanarak kendimde size yaklaşmak cesaretini buluyorum. İşte şimdi, yazılarımla yanınızda, çok yakınınızdayım.

Bu yıl son sınıf olduğum için, derslerime daha çok çalışmam gerekiyor. İşlerimi günü gününe yapmaya kararlı ve azimliyim. Kendimi, canlı ve neşeli hissetmekte ayrıca bana mutluluk veriyor.

Siz nasılsınız? Geçen yılki hastalığınız beni çok üzmüştü. Sizi, ak pak saçlarınız, bembeyaz yüzünüz, gülen dudaklarınız, yumuşak ellerinizle köşenizde görür gibi oluyorum. Son mektubunuzdaki yazılarınızla bana, önümüzdeki günler için, azim ve cesaret veriyorsunuz. Daima sizin olumlu tavsiyelerinizi kendime rehber alıyor, adımlarımı ona göre atıyorum.

Büyüklerimin daima benim iyi bir insan, vatana ve ulusa yararlı bir varlık olmamı istediklerini biliyorum. Çalışıyorum, çalışacağım. Artık çocukluk günlerimi geride bıraktım. Olaylarla daha yakından ilgilenen, heyecanlı bir gençlik yaşantısı içinde bulunuyorum; Yurt gerçeklerini görebilen, dünya olaylarına yakın bir ilgi duyan kişiyim ben artık. Yakında bir üniversite öğrencisi olarak, amaçlarıma ulaşmak, hayallerimi gerçekleştirmek en büyük idealimdir.

Advertisement

Sağlık dolu günler dileyerek saygıyla ellerinizden öperim.

Kızınız
Lale DAĞLI


Leave A Reply