Kandil Sözleri

0
Advertisement

Kandil sözleri. Mübarek kandil gecelerinde ister sosyal mecra üzerinden dilerseniz de SMS olarak gönderebileceğiniz tüm kandiller için var olan kandil sözleri / mesajları.

Kandil Mesajları

Yaradana olan borçlarımızdan, bu dünyada yaptıklarımız sebebi ile oluşan ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu mübarek gece de dua edelim.. Allah(c.c) affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller gök yüzüne kalkıp, yürekler bir olup beraber çarpınca bu gece, gözler sevinç yaşları ile dolacak.. Kandiliniz mübarek ola , dualarınız kabul ola!

Bu mutlu gece tüm inananlar için bir beraat gecesidir. Hep beraber dua edelim…. İnananların, iyi insanların yürekleri hep bir atsın bu gece ve tüm günahlarımız affolsun. Herkese hayırlı kandiller…

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi. Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi… Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Bu gece bundan sonra pespese gelecek bir dizi kandillerin; Mirac ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi’nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili’nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller..

Advertisement

Bu gece Cenab-ı Hak?ın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bagıslayarak kurtulus beratı verdigi bir gecedir. Hepimiz icin hayırlı olsun!

Bu gece kulun yalvarıs ve yakarıslarını Yüce Mevla’ya sunacagı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayırlı olsun!

Bu gece peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa S.A.V ‘in dünyaya sereflendirdigi gecedir. O peygamber ki insanların sapıklıkta sınır tanımadıgı, cehalette en üst seviyelere ulastıgı, küfür ve sirkin kölesi oldugu bir zamanda dünyaya seref vermis ve dünyaya ilahi bir nur, rahmani bir sifa olmustur.. Dularımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun, kandiliniz mübarek olsun..

Bu gecenin feyzi üzerinize rahmeti gecmisinize bereketi evinize nuru ahiretinize sıcaklıgı yuvanıza dolsun kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti gecmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklıgı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti gecmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklıgı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Advertisement

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya ac, bugün günahlardan olabildigince kac, bugün en gizli incilerini onun icin sac. cünkü bugün Mirac kandili, kandilin mübarek olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha cok acın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreginiz cossun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bugün Peygamber efendimizin dogdugu gündür. Peygamber efendimiz yılında rebiül evvel ayının gecesi dogmustur. Her yıl bu günde müslümanlar peygamberimizin dünyaya gelisini dualarla anarlar. Bu gece eller semaya kalkar, yürekler yaratana onun icin acılır. Kandiliniz mübarek olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar kücük, sevinclerimiz Nisan yagmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Mirac kandiliniz mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruc, geceleri ibadetle geciren kimse gibidir.

Ellerin duaya uzandıgı, sinelerin dostlara acıldıgı, gözlerin masumiyet aradıgı bu mubarek günde tum dualarınız kabul olması dilegiyle iyi kandiller. Ne zaman ki iyiki’lerimiz keske’lerimizden önde gider; O zaman hayatı yasarız. Oysa cogumuzu hayat yasıyor. İyiki’lerle dolu bir yasam dilegiyle iyi kandiller.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldigi bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin mevlaya yöneldigi bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

En ısıltılı bakısların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukarın avuclarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yasayacagı nice mutlu kandillere.

Fani Dünyanın padisahı degilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla aglar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

Advertisement

Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir gecede dogsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir geceye dogsun ki duaların kabul kandilin mubarek olsun. Bir damla umut serpilsin yüregine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gercekleri bulsun, bütün duaların kabul, kandilin mubarek olsun.

ALLAH’ın daveti üzerine peygamberiz bir gece melekler tarafından mekkeden kudüse götürülmüstür. Burada cebrail ile birlikte bütün gökleri asarak ”sidretül münteha” denilen makama yükselmis ve ALLAH ile görüsmüstür. Bu yolculugun Mekke?den Kudüs?e kadar olan bölümüne isra Kudüs’ten ALLAH ile görüsmesine kadar ise Mirac denir. Bu görüsmede pegamber efendimize ümmet’i icin vakit namaz ve Mirac hediye edilmistir. Hayırlı Kandiller!

Allah’ın askıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, su fakiride an bu gece. Hayırlı kandiller?

Rüzgarın kemanını caldıgı ve yagmur damlalarının percerene vurdugu bir gecede yatagına uzanıp, keske dedigin tüm güzelliklerin sizin olsun.

Semanın kapılarının acılıp rahmetin saganak, saganak yagdıgı bu günde dusen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dilegiyle.

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna degil Allah’a kulsun. Ziynetler icinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananın, mutluluk bekleyenin, bunların tümü senin ve sevdiklerinin olsun.

Size karanfilin sadakatini, sümbülün baglılıgını, meneksenin tevazusunu, lalenin gururunu, leylegın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakısınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız askınız kadar mutlu, askınız Mirac kadar mukaddes, dualarınız istediginiz gibi makbul olsun.

Advertisement

Varlıgı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri cevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Kadir Geceniz mübarek olsun.

Yagmur yüklü bulutlar gibi gelen, etegindeki hayır cevherlerini basımıza bosaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dilegiyle. Nice kandiller.

Yagmurun topraga hayat verdigi gibi dualarında hayat bulacagı bu gecede dua bahcesinde yeseren fidan olmak dilegiyle kandiliniz mübarek olsun.

Yakınlık ne mekanda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktıgında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

Yıpranmıs ve katılasmıs gönülleri rahmet meltemiyle yeserten essiz Peygamberin dogum günü olan mevlit kandilinizi en icten dileklerimle tebrik ederim..

Yükü sevgi özü saygı gücü barıs süsü hosgörü olan mübarek mirac kandilini kutlarım Allah’a emanet olun.

Bir bayram gülüsü savur göklere eski zamanlara, gülücükler getirsin, öyle icten, öyle samimi olsun, gözyaslarını bile tebessume cevirsin.

Avucların acıldıgı, gözlerin yasardıgı, ilahi esintilerin kalplerimizi oksadıgı, bir anın bir asra bedel oldugu bu gecede dualarda birlesmek dilegiyle…

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set cekmisse ne cıkar, dualarda birlesen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set cekmisse ne cıkar, dualarda birlesen gönüller vardır.
Hayırlı kandiller.. Bicarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak icin calısıp, cabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruc tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

Bazen yenik düstük zamana, esiri olduk anlamsız kosturmaların ve fakat adını yüregimize yazdıgımız dostlarımızı hic unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

Advertisement

Beraat kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir sekilde yasamayı nasip etsin. Yükü sevgi özü saygı gücü barıs süsü hosgörü olan mübarek mirac kandilini kutlarım Allah’a emanet olun.

Bes gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez kabul olunur: Recep’in gecesi, saban’ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayramı geceleri.”

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, kanatlarında mutluluk, yüreginde sevgi, tüylerinde nur var. Senin de kalbin nurla dolsun kadir gecen mübarek olsun.

Bicarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak icin calısıp, cabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruc tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

Bilmukabele Kadir gecenizi tebrik eder hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Bin aya bedel bu gecede bütün Müslümanlara ve sizlere hayırlar nasip etsin.!

Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dilegiyle, kandiliniz mübarek olsun..

Bin damla serpilsin yüregine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gercekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Mirac kandilin mübarek olsun…

Binlerce cicek var, gül baska, milyonlarca insan var ama dost baska, milyarlarca gün var ama KANDİLLER baska, REGAİP KANDİLİNİZ mübarek olsun.

Bir avuc alkıs, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj, kapatır tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Mevla cekirdege orman gizlemis, yılanın zehrine derman gizlemis, tahıl tanesine harman gizlemis, mübarek gecelere cennet gizlemis, hayırlı kandiller.

Advertisement

Milyonlarca insan var, ama dost baska. Milyarlarca gün var, ama bugün baska,

Mübarek aylara selam olsun.. Selam olsun ey Regaip..

Allah’ın nimet, rahmet ve magfiretinin müminlere bol bol ihsan edildigi gece manasına gelen Regaib Kandili’nde, bir yıllık yasantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düsünecek ve ona göre hayatımıza cekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine girecegiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle carpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hic solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Avucların acıldıgı, gözlerin yasardıgı, ilahi esintilerin kalpleri oksadıgı anın bir asra bedel oldugu bu gece dualarda birlesmek dilegiyle kandilinizi kutlarım.

Allah’ın adıyla basladıgınız her isinizde basarılar dilerim. Kandiliniz mübarek olsun.

Ne zaman ki iyiki’lerimiz keske’lerimizden önde gider; O zaman hayatı yasarız. Oysa cogumuzu hayat yasıyor. İyiki’lerle dolu bir yasam dilegiyle iyi kandiller.

Nice kandiller.

Oruclu icin iki sevinc vardır: Biri, orucu actıgı zamanki sevincidir; digeri de Rabbi’ne kavustugu zamanki sevincidir. Oruclunun agzından cıkan koku, Allah indinde misk kokusundan daha hostur.

Oruclu olan kimse, bir kimsenin aleyhinde bulunmadıkca veyahut eza ve cefa yapmadıkca, ta orucunu bozuncaya kadar ibadetdedir.

Rabbimden cicek istedik kırları verdi, agac istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.

Advertisement

Kuran’ın nazil oldugu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum.

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden saglık, cevrende dostluk, ömründen huzur ve nese eksik olmasın kandillerin hep kutlu olsun.

Zâde duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaslar, ona susamıs dudaklar kadar, acılan eller var. Kandiliniz mübarek olsun. ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler gecirdigimiz; fakat gelecek adına umutla dolu oldugumuz su dönemlerde yeniden bir uyanısa vesile olur. kandiliniz mübarek olsun..

Allah Teâla Hazretleri saban ayının yarısında dünya semasına nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha cok sayıda günahı, o kadar cok sayıda insanı af ve magfiret eder. HADİS

Allah’tan sevgi, saglık ve mutluluk diler bu mübarek gecede dualarınız kabul, kandiliniz kutlu olsun.

Bir damla umut serpilsin yüregine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gercekleri bulsun, bütün duaların kabul, kandilin mubarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle icten öyle samimi ol ki göz yaslarını bile tebessüme cevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Borclarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak icin bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bagıslayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinc yaslarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

Günesin güzel yüzü, yüregine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler bas ucunda dursun. Günes öyle bir geceye dogsun ki, duaların kabul, Mirac kandilin mübarek olsun.

Günesin pembeligiyle dogan, saflıgıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun.

Günler bize dostların güzelligi ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..

Advertisement

Hayır isler, insanı kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah’ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak, ömrü uzatır. Bütün hayırlı isler bir cesit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker kötü is ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

Her müminin, riayet etmesi ve vefalı olması gerekli olan hususlar sunlardır:Din saygısı, edebe saygısı ve sofra saygısı.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komsunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun

Bizlere sınava tutuldugumuz bu dünyanın geciciligini hatırlatan; kardesce, dürüst, mütevazı bir yasamın kapılarını aralayan bu mübarek gecenizi kutlarım.

Gecmisin bugünle, ısıgın gölgeyle umudun gercekle, ısıgın gölgeyle, üzüntünün neseyle, öfkenin sevgiyle barıstıgı nice kandillere.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

Gül bahcesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taclanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MüBAREK olsun.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taclanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e. Hayırlı kandiller..

Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

Advertisement

Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah?ın lütuflarının bol bol verildigi bir gecedir ve üc ayların ilk kandil gecesidir. Hayırlı olsun..

Ruhu Ask ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, cosku tufanı ve sükür notaları ile örülmüs güzel insan, kandilin mübarek olsun.
Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taclanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MüBAREK olsun

Affımıza vesile olması dileklerimle mirac kandilinizi tebrik ederim.

Allah Teâla Hazretleri saban ayının yarısında dünya semasına nüzul eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha cok sayıda günahı, o kadar cok sayıda insanı af ve magfiret eder.

Kardesligin daimi oldugu, sevgilerin birlestigi, dostlukların bitmedigi yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yagmur gibi yagdıgı nice kandillere…

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile dogru ve tatlı konusur, endiseye düsmeden haline razı olur, dogru ve güzel huylu olursa gercekten mutluluga erer.

Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün gecmis günahlarını bagıslar.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karıssın aminler,mübarek aksamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. İyi Kandiller

Günesi yüreginde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

Bazen yenik düstük zamana, esiri olduk anlamsız kosturmaların ve fakat adını yüregimize yazdıgımız dostlarımızı hic unutmadık. Kandiliniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi deger gecesidir, Allah tarafından degerli kılınmıs bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin acıldıgı, gözlerin dualarla yasardıgı, kalplerin oksandıgı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklasıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın

Advertisement

Kalpler vardır ,sevgiyi yasatmak icin,İnsanlar vardır, dostlugu paylasmak icin,Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak icin..

Kalpler vardır sevgiyi paylasmak icin, insanlar vardır dostlugu yasatmak icin kandiller vardır kutlamak ve af dilemek icin. Kandiliniz mübarek olsun.

Kardesligin daimi oldugu, sevgilerin birlestigi dostlukların hic bitmedigi, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.

Zengin; cok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliginden mahrum olan kimse, ne kadar genis servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamaı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.


Leave A Reply