Yılbaşı Ağacı Boyama Sayfaları, Anaokulu ve İlköğretim Çağı Çocuklar İçin

0

Yılbaşı ağacı boyama sayfaları. özellikle okul öncesi ve erken dönem ilköğretim öğrencileri için çok uygun Yılbaşı Ağacı boyama sayfaları

Yılbaşı Ağacı Boyama Sayfaları

Yılbaşı Ağacı Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Noel ağacı, yaprak dökmeyen bir ağaç, genellikle bir çam veya köknar, Noel şenliklerinin bir parçası olarak ışıklar ve süslemelerle dekore edilmiştir. Noel ağaçları taze kesilmiş, saksı veya yapay olabilir ve hem iç hem de dış mekan süsleri olarak kullanılır.

Yılbaşı Ağacı Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Ağaçlar geleneksel olarak Hıristiyan sembolizmiyle ilişkilendirilirken, modern kullanımları büyük ölçüde sekülerdir. Birçok aile, Noel Arifesinde veya Noel Günü’nde açılacak olan kapalı hediyeleri bir Noel ağacının etrafına yerleştirir.

Yılbaşı Ağacı Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Ebedi yaşamı sembolize etmek için yaprak dökmeyen ağaçların ve çelenklerin kullanılması eski Mısırlılar, Çinliler ve İbraniler için bir gelenekti.

Yılbaşı Ağacı Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Bugün bildiğimiz şekliyle bir eve Noel Ağacı getiren ilk kişi 16. yüzyıl Alman vaiz Martin Luther olabilir. Noel’den bir gece önce ormanda yürürken ağaç dallarının arasından parlayan yıldızları görmek için yukarı baktığı bir hikaye anlatılır.

O kadar güzeldi ki, eve gitti ve çocuklarına Noel’de cennetin yıldızlarını dünyaya gelmek için bırakan İsa’yı hatırlattığını söyledi.

Noel Ağacının nasıl ortaya çıktığına dair Almanya’dan başka bir efsane daha var:
Soğuk bir Noel arifesi gecesinde, bir ormancı ve ailesi ısınmak için kulübelerinde ateşin etrafında toplanmışlardı. Aniden kapı çalındı. Ormancı kapıyı açtığında, zavallı küçük bir çocuğu kapı basamağında, kaybolmuş ve tek başına dururken buldu.

Yılbaşı Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Ormancı onu evine kabul etti ve aile onu besleyip yıkadı ve onu en küçük oğullarının kendi yatağına yatırdı. Ertesi sabah, Noel Sabahı, aile bir melekler korosu tarafından uyandırıldı ve zavallı küçük çocuk, İsa, Çocuk Mesih’e dönüştü.

Yılbaşı Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Çocuk İsa, kulübenin ön bahçesine gitti ve bir Köknar ağacından bir dal kırdı ve ona baktıklarından dolayı teşekkür etmek için aileye hediye olarak verdi. O zamandan beri insanlar o geceyi evlerine bir Noel Ağacı getirerek hatırladılar!

Yılbaşının gelmesine yaklaşık bir ay kala büyük alışveriş merkezlerinde yılbaşı ağaçları süslenip, ışıklandırılarak alışveriş merkezi cazip hale getirilir. Böyle ışıl ışıl yerlerde de alışveriş yapmak çok daha çekici olur.


Leave A Reply