Atatürk İlkelerinin Bizlere Kazandırdıkları

0
Advertisement

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu Atatürk Devrimlerinin ya da Atatürk İnkılaplarının bize kazandırdıkları ile ilgili yazımız

Hareketli Atatürk GifleriÖncelikle şunu kabul etmek gerekiyor. Atatürk olmasaydı bu ülke bugünkü gibi olmazdı. Atatürk boyu posu uzun ya da yerinde diye ATAMIZ değil fikri inkılapları ve onun sonuçları sebebi ile bizlerin değişmez ATASIDIR.

Son dönemlerde güç kazanmış “unsur”ların sıklıkla halk üzerinde Kurtuluş Savaşı ve İnönü Savaşlarının olmadığına dair bir uydurma olduğuna dair söylemleri artık can sıkmakta ve bu tarz asılsız yalanlara inanan insanların olması da ayrı bir üzüntü kaynağı olmaktadır.

Atatürk’e hakaret etmek Atatürk ilke ve inkılaplarını kötülemek bazı kişilere hem maddi hem de siyasi anlamda bir çıkar sağlayabilir ki her dönem bu şekilde karakteri sağlam temellere oturmamış insanlar olacaktır. Ancak ne olursa olsun Atatürk’ün sanki bu ülkeye en ufak bir yararı olmamış gibi davranan zümrelerin oluşması Türk insanına yakışmayan bir davranış olarak ortada durmaktadır. Bu ayıbı, bu utancı hep beraber öncelikle eğitim ile kırmamız ve insanları düşünen sorgulayan birer canlı varlığa dönüştürmemiz gerekmektedir. Düşünen ve sorgulayan bir Türk milletine ait fert zaten Atatürk’ten nefret etmez onun yaptıklarının bize neler kattığını görür.

Atatürk inkılapları, tarihi bir süreçten geçen Türk Milletinin yeniden ayaklanabilmesi için gerekli şartların ortaya konması için yapılmış birer hareketdir. Bir kişinin ya da bir ailenin egosu ile oluşmuş bir devrim değildir. Bu ülke insanı için, emperyalist düzen altında ezilen halklara bir umut olsun diye yapılmış inkılaplardır.

Advertisement

Leave A Reply