Bağış Nedir? Sözlük Anlamı ve Bağış Hakkında Bilgi

0

Bağış ne anlama gelir? Bağış kelimesinin terimler sözlüklerindeki anlamı, deyimler ve birleşik kelimelerin anlamları nedir?Sosyal Yardımlaşma

Bağış :
  • Bağışlanan şey, yardım, hibe, teberru
Bağış Yapmak:
  • yardım etmek

Bağış Hakkında Bilgi

Bağış, yardım, insani yardım ya da bir sebep için bir hediyedir. Bağış, para, sadaka, hizmet veya giysi, oyuncak, yiyecek veya araç gibi ürünler gibi çeşitli biçimlerde olabilir. Bir bağış, nakil için kan veya organlar gibi tıbbi ihtiyaçları karşılayabilir. Mal veya hizmetlerin hayırsever bağışlarına da ayni hediyeler denir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2007 yılında, Çalışma İstatistikleri Bürosu, Amerikan hane halkının refah bakımından en düşük beşinci hanesinde bulunduğunu, ortalama olarak gelirlerinin en yüksek beşinci haneye oranla daha yüksek bir oranda verdiğini belirtti.  Charity Navigator, ABD’ye göre, Amerikalıların 2011’de 298 milyar dolar verdiğini yazıyor (GSYİH’nın yaklaşık% 2’si). Bağışların çoğunluğu bireylerden (% 73), sonra isteklerden (yaklaşık% 12), vakıflardan (% 2) ve kurumlardan% 1’den azdı. Bağış alacak en büyük sektör ise dinsel örgütler (% 32), ardından eğitim (% 13) oldu. Verilmesi, 1971’den bu yana 4 yılda 3’te artmıştır (zaman zaman durgunluk yıllarında meydana gelen düşüşlerle birlikte).

Blackbaud, ABD’de 2012 yılında çevrimiçi yardımların bağışların yıl bazında% 11 arttığını bildirdi. Çevrimiçi verimden elde edilen toplam fon sağlama oranı, 2012’de yaklaşık% 7 idi. Bu, 2011’deki% 6’dan bir artış oldu ve 2010 yılında Haiti deprem rahatlama çabalarına yanıt olarak çevrimiçi vermenin artmasıyla 2010’dan itibaren% 8’lik rekor seviyeye yaklaşıyor. Steve MacLaughlin raporda, “İnternet şimdi felaketler ve diğer acil durum olayları sırasında bağış yapanlar için ilk cevap kanalı haline geldi” dedi.

Blackbaud’un 2015 Bağış Verme raporu, 2014 yılına göre çevrimiçi verimde% 9 artış olduğunu ortaya koydu. Ek olarak, çevrimiçi verim, genel bağışlamanın% 7’sini ve% 14’ü mobil cihazlarda yapılan çevrimiçi bağışları temsil ediyordu. Uluslararası internet üzerinden #GivingTuesday günü yapılan bağışlar bir önceki yıla göre% 52 arttı.


Yorum yapılmamış

  1. mustafa cecelinin bütün şarkıları süper hiç bi şarkısını birbirinden ayıramyıorum hem sesiyle hem duruşuyla hemde şarkıalrıyla harika biri o başarılarınını devamını diliyorum

  2. piskopat kız on

    ben bu mustafa ceceliyede şarkılarınada hayranımyaaaaaaaaaaa mustafakolik oldum yaaaaaaaaa

  3. sana aşığım mustafam benim:)))) hiç göz dikmeyin o benim sewgilim yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aşkım:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  4. mustafa seni çoookkkkkkkkkk seviyorummmm aşkım seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii çokkkk seviyorumm

  5. sibel öncelikle sana mustafa ceceli hem evli hemde senden büyük utnmıyormusun aşkım demeye bizdew onu bu dünyalar kadar çooooooooook seviyoruz ama öyle hitap etmiyoruz ok cnm ceceli seni çok seviyorum sen dünyanın en ii kalpli temiz yüzlü adamısın birtanesin seni çok seviyoruz başarılarını devamını diliyorum

Leave A Reply