Vampirler Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler: Efsanelerden Ayrılan Gerçek Vampirler

0
Advertisement

Gerçek vampirler, efsanelerden ve edebiyattaki karakterlerden farklıdır. Bu yazıda, günümüzde var olan gerçek vampir toplulukları hakkında ilginç bilgiler bulacaksınız. Yaşam tarzları, beslenme yöntemleri ve sosyal ağlarıyla geleneklere meydan okuyan vampirlerin gizli dünyasına göz atın. Bu makalede, gerçek vampirlerin sıradan hayatlarını keşfedin ve onların kimliklerini korumak için verdikleri mücadeleyi öğrenin.

Vampirler

Gerçek vampirler efsanevi ya da edebi vampirlere hiç benzemez. Günümüzün gerçek vampirleri edebiyatın ve efsanenin tüm kurallarına ve geleneklerine meydan okuyor. Tahta kazığınızı çıkarmadan önce, yan komşunuzda yaşıyor olabilecek vampirlerle ilgili olarak gerçeği kurgudan ayırın.

Gerçek Vampir Toplulukları

Gerçek vampirler bir alt kültür ve geniş bir ağa bağlı topluluk olarak var olurlar. Bu bireyler için vampirlik bir yaşam tarzı tercihi değildir. Gerçek vampirler vampir olarak doğduklarına ve yaşamak için diğer insanların enerjisiyle beslenmeleri gerektiğine inanırlar. Bu enerji, insan kanı yutularak ya da başkalarının psişik enerjisinden beslenerek tüketilir.

Vampir topluluğunun pek çok üyesi yaşam tarzı tercihlerini Gotik toplulukla paylaşır. Birbirine sıkı sıkıya bağlı bazı topluluklarda kan akıtma fetişleri bulunurken, diğer topluluklar sadomazoşizm kültürünü paylaşmaktadır. Vampir toplulukları içindeki bu tür yaşam tarzı tercihlerine ek olarak, kendilerini daha büyük insan topluluğu içindekilerden farklı olarak ayırt etmeyen birçok vampir vardır. Bu gerçek vampirler kan içmeleri ya da psişik besleyiciler olmaları dışında normal bir hayat sürmektedir.

Bir vampirin katılmayı seçtiği topluluğun türü ne olursa olsun, hepsinin ortak bir özelliği vardır: gizlilik. Çoğu vampir korkudan dolayı gerçek kimliklerini gizli tutmak ister. Ailelerinin, arkadaşlarının, iş arkadaşlarının, patronlarının ve komşularının kendileri hakkındaki gerçeği öğrenmeleri halinde nasıl tepki verecekleri konusunda haklı olarak endişe duyarlar. Vampirliklerini gizli tutmak işlerini, itibarlarını ve ilişkilerini korur.

Advertisement

Ancak, her zaman tecrit edilme riski vardır. Buna karşı koymak için, vampirlerin kendi türleriyle etkileşime girmelerini sağlayan kendi sosyal ağları vardır. Bu genellikle gizli kulüpler, çevrimiçi özel topluluklar ve çeşitli sosyal medya aracılığıyla kurulan bağlantılar şeklindedir. Bu vampirler gerçek kimliklerini korumak amacıyla nadiren gerçek isimlerini kullanırlar. İnternet daha fazla vampirin bir araya gelmesine ve topluluğun büyümesine olanak sağlamış olsa da, yeraltı vampir topluluğu modern teknolojiden çok önce de vardı.

Vampirler

Sanguinarian Olmak Ne Anlama Gelir?

Sanguinarianlar insan kanı içen vampirlerdir. Vampirlerin çoğunluğu için bu sadece birkaç damla kandır, ancak giderek artan bir yüzde daha büyük miktarlarda tüketmektedir. Bu vampirlerin gönüllü bağışçılardan beslendikleri söylenir. Vampir deneyimini paylaşma arzusuyla kanlarını bağışlamaya istekli olanlara karşı dikkatli ve saygılıdırlar. Bağışçılar ve vampirler arasındaki bu karşılıklı ilişki, kan yoluyla bulaşan hastalıklar nedeniyle bir dizi sağlık riski taşımaktadır. Bu durum, herkesin sağlığının korunduğundan emin olmak için vampirler gibi bağışçıların da tarandığı güvenlik önlemleri gerektirir.

Kan içme eylemi genellikle cinsel fetişin bir parçasıdır. Bununla birlikte, birçok vampir kan ihtiyacını bir insanın yemek yemesiyle aynı şekilde ele alır. Gerçek bir vampir için vampirlik hayatı basit bir yaşam tarzı seçimi değildir. Vampir olarak doğdukları için başka seçenekleri olmadığını iddia ederler.

Psişik Vampirler

Psişik vampirler beslenmek ya da cinsel heyecan için kan içmezler. Bunun yerine, bir kişinin pranası veya aurası gibi başkalarının yaşam gücü enerjilerinden beslendiklerini iddia ederler. Bu tür beslenme her zaman istekli bir donörle yapılmaz.

Bunlar psişik besleyiciler olduğundan, vericinin istekli olmasına gerek yoktur. Çoğu psişik vampirin ahlaki değerlerine bağlıdır. Ne yazık ki, bazı psişik vampirler kurguda tasvir edilen avcılara çok benzer ve avlarını takip ederler. Kendilerini aniden bitkin ve enerjisiz bulan kişilerden gizlice beslenirler.

Advertisement

Güçlerinin kara büyü yoluyla elde edildiğine inanan başka psişik vampir türleri de vardır. Böyle bir psişik vampir grubu Vampir Tarikatı olarak bilinir. Bu grup, vampirliğin kara büyünün bir koşulu olduğunu açıkça ifade etmektedir. Psişik vampirler olarak yeteneklerini geliştirmek ve büyütmek için kara büyü kullanırlar.

Vampir Dini

Bir diğer organizasyon ise 1989 yılında kurulan ve otantik ve gerçek vampir dini olduğunu belirten Vampir Tapınağı olarak bilinen dünya çapındaki dini organizasyondur. Üyelere kişisel sihirlerine erişmeleri için destek ve eğitim veriliyor ve hayatlarını kontrol etmek ve sınırsız yaşam uzatımı elde etmek için enerjilerden yararlanmak üzere belirli doktrinleri takip ediyorlar.

Doktrine göre Tapınak vampirizmin sevgi, medeni davranış, saygı, fiziksel ölümsüzlük, dünyevi başarı ve kişisel mutluluk gibi olumlu yönlerini benimser. Tapınak geleneksel olarak vampirlikle ilişkilendirilen tüm olumsuz mitosları reddeder.

Üyelere ve üye olmayanlara Vampir İncili ve Vahiyler de dahil olmak üzere çeşitli öğretilere erişim verilir. Üyeliği destekleyen çevrimiçi bir topluluk bulunmaktadır.

Vampir

Klinik Vampirizm

Her varlık grubunda olduğu gibi, bazı çok saldırgan vampirler vardır ve bunlar seri katiller Peter Kürten ve Richard Chase gibi haberlere konu olmuştur. Her iki kişi de klinik vampirizm olarak adlandırılan durumdan muzdarip insanlara örnek olarak gösterilmektedir.

Klinik vampirizm (Renfield sendromu), adını Drakula romanındaki karakterden alan farklı bir hastalıktır. Hastalar genellikle erkektir ve başlangıcı ergenlikten bir süre sonra ortaya çıkar. Bozukluk tipik olarak kişinin kendi kanını içmesiyle başlar ve daha sonra gönüllü donör olmayan başkalarına geçer.

Gerçek Hayat Vampirleri

Vampirler, efsanelerdeki ya da en sevdiğiniz kitaplardaki, çizgi romanlardaki, grafik romanlardaki veya filmlerdeki yaratıklardan önemli ölçüde farklı olsalar da çok gerçek olabilirler. Kurgusal benzerlerinin aksine, gerçek vampirler güneş ışığından saklanmak zorunda olan ölümsüz yaratıklar değildir. Klinik vampir dışında, gerçek vampirler insan avını takip etmezler; iş sahibi olurlar, evleri vardır ve hatta aile yetiştirirler.


Leave A Reply