Beyaz Çay Nedir, Faydaları Nelerdir

0
Advertisement

Beyaz çay nedir? Beyaz çay nasıl elde edilir? Beyaz çayın faydaları nelerdir konuları ile ilgili olrak bilgi veren sayfamız.

Beyaz Çay
Beyaz çay hem siyah hem de yeşil çayın üretildiği çay bitkisinin yapraklarından üretilen bir çaydır. Beyaz çay çay bitkisinin henüz tam olgunlaşmadan hatta açmayan yapraklarından toplanıp üretilen bir çaydır. Bu toplanan yapraklar beyaz bir tüy ile kaplıdır. Yani beyaz çayın yaprakları beyaz tüyler ile kaplıdır ki beyaz çayı bu şekilde bile anlayabilirsiniz. Beyaz çay tat olarak hem siyah hem de yeşil çaydan aynı bitkiden yapılmış olmalarına rağmen farklıdır. Sertlik olarak siyah çay ile yeşil çay arasında olup siyah çay daha sert bir tada sahip iken yeşil çay daha hafif bir tada sahiptir.

Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

Beyaz çay özellikle kanserli hücre yapısının oluşumunu engellemesi ile ön plana çıkmaktadır. Beyaz çay içerisinde bulunan keratinler sebebi ile tümörlerin büyümesi önlenmekte ve yenikanserli hücre yapısının oluşumu da önlenmektedir (tedavi edici özelliği olup olmadığı bir uzman tarafından onaylanmalıdır tek başına kanser tedavisinde kullanılamaz)

Kalp sağlığına iyi gelen beyaz çay aynı zamanda kilo verdirme özelliğine sahip olup cildimiz için ise yararlı bir içecektir. Düzenli içilen beyaz çayın kanser oluşumunu engellediği düşünülmektedir.

Beyaz çayda bol miktarda bulunan keratin sayesinde damarlar genişler ve bu sayede de tansiyon düşer. Bu da kalp sağlığı açısından oldukça önemli birözelliktir. Beyaz çay içerisinde yer alan antioksidanlar ise strese karşı oldukça iyi gelmektedir. Stres sebebi ile ciltte oluşabilecek bozulmalarında önüne geçebilmektedir.

Advertisement

Leave A Reply