Buz Devri Karakterleri Özellikleri ve Çizgi Filmdeki Yeri Nelerdir?

0
Advertisement

Sevilen animasyon filminin karakterlerin özellikleri ve filmdeki yeri nedir? Baş ve yan karakterlerin isimleri ve onlar hakkında bilgi.

Buz Devri Karakterleri

Manfred

manny

Manfred yani Manny, kahverengi yünlü bir mamutdur. İlk bakışta soğuk ve huysuzmuş gibi görünse de aslında sevgi dolu bir karakterdir. Eşi ise Ellie adlı bir mamuttur ve birbirlerini çok severler. Ayrıca Manfred ve Ellie’nin bir de genç kızları vardır. Kızlarının adı ise Şeftalidir. Manfred, kızı Şeftali ile hokey oynamayı çok sever. İkisi de bu oyunda çok iyidir. Kısacası birlikte baba kız eğlenirler.

Sidney

sidney

Sidney yani Sid, saf, konuşkan, arkadaş canlısı, kaygısız ve sakar bir tembel hayvandır. Ayrıca Sid, kısa, kuyruklu, pençeli ve yeşildir. Genellikle en hüzünlü veya dramatik zamanlarda bile esprileri ile güldürür. Ayrıca dans etmeyi çok sever. Her zaman rahat ve gevşektir. Ancak onun bu gevşek davranışları diğer karakterler tarafından bazen çok hoş karşılanmayabiliyor.

Diego

Diego

Advertisement

Diego, cesur, kurnaz ve yırtıcı bir kaplandır. Ama aslında şefkatli ve merhametli bir karakterdir. Kötü olmayı amaçlamasa da, alaycı bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca turuncu renklidir. Eşi ise Shira adlı siyah beyaz bir kaplandır ve ayrıca ikisinin de keskin dişleri vardır. Diego ve Shira, çocuklar tarafından korkunç biri olarak görünür ancak özünde ikisi de sevgi doludur.

Ellie

ellie

Ellie, Manny’nin sevgili eşidir. Birbirlerinden biraz uzak olsalarda iyi iki çifttirler. Ayrıca bir de kızları vardır. Adı ise Şeftali’dir. Şeftali ile annesi Ellie, iyi birer anne kızdır ve birbirlerini çok sever. Ayrıca Ellie, büyük ve kahverengi bir mamuttur.

Crash ve Eddie

crash

Crash ve Eddie iki ikiz kardeştir ve birbirlerini çok severler. İkisi de maceraperest, saf, eğlenceli, sevgi dolu ve şakacıdır. Ayrıca çok yaramazdırlar ve ekstrem sporlarına meraklıdırlar. Hep eğlence peşindedirler ve dünya yok olsa bile eğlencesine bakarlar.

Şeftali

seftali

Advertisement

Şeftali, Dinozorların dünyasında doğan Manny ve Ellie’nin kızıdır.İsminin Şeftali olmasının nedeni ise Manny’nin Şeftali’nin Ellie gibitatlı ve yuvarlak olduğunu düşünmesidir. Şeftali, kahverengi ve büyük bir mamuttur. Sevecen, tatlı ve sevgi doludur. Ayrıca babası ile birlikte hokey oynamayı çok sever. Ethan adlı bir mamut ile evlidir.

Louis

lois

Şeftali’nin en iyi arkadaşı Louis, çekingen, utangaç ve sevimli bir köstebektir. Her zaman sessiz ve sakin kalmayı başarır.

Shira

shra

Shira, Diego’nun sevgilisidir ve göz kamaştırıcı derecede güzel, siyah beyaz ve dişi bir kaplandır. Diego ile Shira, çocuklar tarafından korkutucu gözükür ve hiçbir çocuk onları sevmez ancak özünde ikisi de iyi birer kaplandır.

Scrat

sincap

Scrat, meşe palamudu toplamakla takıntılı, hayatını sürekli olarak meşe palamudunu saklamak ve onu korumak için adayan, hatta kendini tehlikeye bile atan bir sincaptır. Filmlerde çoğunlukla ana karakterlerden bağımsız olan kendi hikayeleri vardır ancak bazen hiyakesi diğer karakterlerle kesişir.


Leave A Reply