Garfield Çizgi Filminin Karakterleri İsimleri ve Özellikleri Nelerdir?

0
Advertisement

Sevilen çizgi film Garfield’ın yine çok sevilen karakterleri nelerdir? Peki ya bu karakterlerin özellikleri, çizgi filmdeki yeri. İşte bir derleme

Garfield Çizgi Filminin Karakterleri

Garfield
garfield

Garfield, tembel, şişman ve turuncu bir kedidir. Günlük rutini uyumak ve yemek yemek ile geçer. En sevdiği yemek lazanyadır. Ayrıca Garfield, Pazartesi gününden, örümceklerden ve kuru üzümden nefret eder. Odie’ye zorbalık etmeyi ve sinir bozucu olduğu için Nermal’ı kutu içinde Abu Dabi’ye göndermeyi ever. Garfield da Nermal’dan nefret eder, ancak bazen ondan hoşlanır.

Jonathan Quincy

jon

Jonathan Quincy “Jon” Arbuckle, Garfield ve Odie’nin sahibidir. İlginç bir karktere sahiptir. Bazen çocukça davranışları vardır. Mesela bir randevuya çıktığında, garip, uygun olmayan kıyafetler giyer. Birçoğu onu geri çeviren birkaç kadınla çıkmaya çalıştı.

Odie

kopek

Odie, Jon’un sahibi olduğu sarı bir av köpeğidir. Başlangıçta Jon’un oda arkadaşı Lyman’ın köpeğidi, ancak daha sonra Jon’un köpeği oldu. Neredeyse her zaman aptal olduğu gösteriliyor, ancak akıllı ve zeki göründüğü birkaç bölüm var.

Advertisement

Liz

kız

Elizabeth “Liz” Wilson, Garfield’ın veteriner hekimi ve Jon Arbuckle’un kız arkadaşıdır. Liz, alaycı bir kişiliğe sahip olmasına rağmen, Jon’un zaman zaman aptalca davranışlarını tuhaf bulur. Ayrıca Liz Garfieldın veterineri ve diyetisyenidir.

Arlene

Arlene

Arlene, Garfield’ı seven güzel, tatlı huylu, sevgi dolu pembe sokak keditısidir. Genellikle Garfield ile gece çatıda buluşurlar. Garfield’ın aksine daha mantıklı kararlar alır ve onu ikna eder. Garfield filminde Debra Messing tarafından seslendirilen mor bir Rus Mavi kedisi olarak görünüyor.

Pooky

Pooky

Pooky, Garfield’ın oyuncak ayısı ve Garfield’ın en iyi arkadaşıdır. Garfield bazen Pooky ile yaşayan bir hayvan gibi iletişim kurar. Aynı zamanda Pooky’ye karşı aşırı koruyucu da olabilir. Hatta Pooky gözünü kaybettiğinde Garfield, Noel hediyesi olarak Pooky için yeni bir göz istedi. Bu, Jon’un oyuncak ayının ondan daha çok sevildiğinden biraz kıskanmasına neden olmuştur.

Advertisement

Nermal

Nermal

Nermal, Garfield’ı kıskanan küçük gri bir tekir kedidir. Nermal, dünyanın en şirin kedi yavrusudur. Nermal ilk olarak Jon’un ebeveynlerinin yavru kedisi olarak tanındı. Garfield’ın evine sık sık habersiz ziyaretler yapar. Her gelişinde zekasını gösterip ilgi odağı olur. Nermal özellikle Garfield’ın doğum günlerinde her seferinde ilerleyen yaşını hatırlatır. Yani kısacası Garfield’ı gıcık etmek için herşeyi yapacakbir karakterdir.

Lyman

Lyman

Lyman, çizgi filminin ilk yıllarında Jon’un arkadaşı ve ayrıca Odie’nin orijinal sahibiydi. Davis’e göre, Lyman’ın asıl amacı, Garfield ve Odie kendileri için konuşamayacağı için Jon’un konuşabileceği ve başka fikirleri ifade edebileceği biri olmaktı. Ancak Davis daha sonra Garfield ve Odie Jon ile sözsüz iletişim kurma yollarını keşfetti ve böylece Lyman’a artık ihtiyaç duyulmadı.


Leave A Reply