Kadir Gecesi Mesajları, Bin Aydan Daha Hayırlı Kadir Gecesi İçin En Güzel Mesajlar

0
Advertisement

Kadir gecesi mesajları. Bin aydan daha hayırlı bir gece olan kadir Gecesi ile ilgili olarak kullanabileceğiniz mesajlardan seçmelerin yer aldığı yazımız.

Kadir Gecesi Kutlama Mesajları

Kadir Gecesi, Ramazan ayının son geceleri arasında önemli bir gecedir. Teyit edilmese de çoğunlukla tüm dünyada Ramazan ayının 27 ile 29. gecesi arasında olduğu söylenir. Adından da anlaşılacağı gibi, tüm dünyadaki Müslümanlar tarafından kutlanmaktadır. Kadir Gecesi, mübarek Ramazan ayının taçlandıran şanıdır. Allah’ın son kitabı olan Kuran’ın, insanlığa yol göstermesi için son Peygamberi Muhammed’e indirilmesiyle ilişkilendirilir. Kuran’da bu gece anlatılmaktadır. “Andolsun, biz bunu (mesajı) Kadir Gecesi’nde indirdik: Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sana ne açıklar? Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Orada melekler ve Ruh, Allah’ın izniyle her iş için inerler: “Selâm! Sabahın doğuşuna kadar bu!”

Kadir Gecesi Kutlama Mesajları

Kadir Gecesi, manevi saadet gecesidir. Peygamberimizin Ramazan hakkında şöyle buyurduğu rivayet edilir: “Muhakkak bu ay size geldi; ve orada bin aydan daha hayırlı bir gece vardır. Kim ondan mahrumsa, her türlü hayırdan mahrumdur; ve büsbütün bahtsız olan kimseden başkası onun hayrından mahrum kalmaz” buyuruyor bir Peygamberimizin sözü. “Kim inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesi’nde (namaz kılarsa) kıyam ederse, geçmiş günahları bağışlanır.”

Kadir Gecesi Mesajları

Advertisement

Kadir Gecesi Mesajları

– Bu sahip olabileceğin en kutsal gece. Mağfiret gecesi, nur ve kudret gecesi. Allah’ın rahmeti tüm evlatlarına olsun. Kadir Gecesi Mübarek.

-Bu mutlu gece size tüm mutluluğu verebilir ve hayatta başarılı olabilirsiniz. Allah sana tüm nimetlerini versin. Kadir Gecesini tüm yakınlarınızla birlikte yaşayın.

-Ramazan ayının bu 27. gecesi, dünyadaki tüm Müslümanlar için özeldir. Allah nurunu dünyanın her yerindeki tüm Müslümanların üzerine aydınlatmayı nasip etsin. Kadir Gecesi Mübarek!

-Bu gece tüm Müslümanlar için özeldir. Bu gece, Allah’ın hepimizle birlikte olacağı, hayat yolculuğumuzda bize rehberlik edeceği ve günahlarımızı bağışlayacağı gecedir. Bu hayırlı geceyi tüm yakın ve sevdiklerinizle birlikte yaşayın.

Kadir Gecesi Mesajları

Advertisement

Kadir Gecesi Mesajları

-Bu gece yılın diğer gecelerine benzemiyor. Bu gecede Allah dualarımızı işitir, yanımıza oturur ve bu özel geceyi bizimle birlikte kutlar. Bizi acılarımızdan muaf tutar ve hayattaki tüm mutlulukları bize verir. Tüm Müslüman kardeşlerimin Kadir Gecesi.

-Allah topluluğumuzdaki herkesi korusun ve her birinin yanında dursun. Kadir Gecesi Mübarek.

-Bu özel gece, her Müslüman için en mühim gecedir ve bu mübarek geceyi hararet ve şevkle kutlamalıdır. Allah her birinizin üzerine bereketini daim etsin. Kadir Gecesi Mübarek.

-Bu gece kadir gecesi çok saf, çok kutsal. Bu gece Allah, tüm yanlış çocuklarına merhamet eder ve tüm yanlışları için onları affeder. Bu kutsal geceyi tam bir bütünlük içinde kutlayın.

-Bu özel gecede her Müslüman mübarek oyuncularını Allah’a gönderir ve her duasının kabul olacağına inanılır.

Kadir Gecesi Mesajları

-Müslümanların en mübarek ayı olan Ramazan ayının son on gününün tek günlerinde kutlanan bu gece, her Müslüman evine bol bol mutluluk getirir. Bu gece aynı zamanda tüm Müslümanlar için en kutsal gecedir.

-Bu, her Müslümanın Yüce Allah’a dua ettiği, Kuran’ı okuduğu ve değerini anladığı gecedir. Kadir Gecesi Mübarek.

-Müslümanların hayatlarının gerçek değerini anladıkları gece. Bu gecede her Müslümanın kalbi ve ruhu eski haline döner. Bu mübarek geceyi tüm yakın ve sevdiklerinizle birlikte yaşayın.

Bugün de Allah, yeryüzündeki tüm elçilerini insanların uyum, birlik ve sağlıklarını getirmeleri için göndermiştir. Bu günü her yıl büyük bir enerji ve cesaretle kutluyoruz. Kadir Gecesi Mübarek.

Advertisement

-Allah tüm nimetlerini üzerimize yağdırmış ve Kur’an’ın bize bildirdiği her şeyi hatırlatarak kutladığımız bu günü bize nasip etmiştir. Allah’ın bize gönderdiği mesajı aktarmalıyız ki bu mesajlar dünyayı dolaşsın.

-Kadir gecesini ‘dualarımızın’ kabul olacağı, suçlarımızın affolunacağı ve Allah’ın bize merhamet edeceği bir gecede kutlayalım. Dualarınızda tüm yakınlarınızı unutmayın. Bu Kadir Gecesi hayr olsun.

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

Kadir Gecesi Mesajları

-Benzeri olmayan gece. Bu özel gecede Allah’a ibadet etmek, ona bin ay ibadet etmeye eşdeğerdir. Allah her daim yanınızda olsun. Kadir gecesi Mübarek.

-Allah bize bu özel geceyi hayatımıza dönüp, yaptığımız tüm günahları affetmemiz ve Rabbimizi hoşnut edecek şekilde geçirebilmemiz için nasip etmiştir.

-Bu milletin tüm Müslüman kardeşlerine ve dünyadaki tüm Müslümanlara Kadir Gecesi’ni diliyorum. Allah’ın tüm hatalarınızı bağışlamasını ve tüm dualarınızı dinlemesini ve mutluluk, sağlık ve esenlik dolu, iyi bir yaşam sürmenize yardımcı olmasını dilerim. Kadir Gecesi Mübarek.

-Allah, tüm acılarınızı ve mücadelelerinizi hayatınızdan çıkarsın ve onu sıcaklık ve zevkle doldursun. Allah size doğru yolu Kur’an’ı ile gösterecektir. Bu zarif gecenin tadını çıkarın. Kadir geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi Mesajları
Kadir Gecesi Mesajları
Kadir Gecesi Mesajları

-Bu hayırlı akşamı tüm sevdiklerinizle birlikte geçirin.

Advertisement

-Bu akşam, yıl boyunca diğer akşamlara benzemiyor. Allah dualarımızı işitir, bizimle oturur ve bu gecede bu güzel geceyi bizimle paylaşır.

-Acılarımızı giderir ve bize hayatın tüm zevklerini verir. Tüm Müslüman kardeşlerimin Kadir Gecesi mübarek olsun.

-Allah cemaatimizin her ferdini korusun ve arkasında dursun. Mübarek Kadir Gecesi.

-Unutmayın ki Allah, ancak siz onları kabul ederseniz ve bir daha tekrarlamayacağınıza yemin ederseniz, hatalarınızı affeder.


Leave A Reply