Ne Ekersen Onu Biçersin İle İlgili Kompozisyon

0
Advertisement

Ne ekersen onu biçersin atasözü ile ilgili kompozisyon / yazı

Ağustos Böceği ile KarıncaBu dünyada bir şey olmasın ki bir gün karşılığı alınmasın derler eskiler. Evet bu hemen hemen tüm insanlık tarihi boyunca yaşanmış olaylara bir bakış açısı yaratan güzel bir açıklamadır. Kısacası kötüler kötülüğü iyiler ise iyiliği mutlaka dönüp dolaşıp bulacak ve yaşayacaklardır.

Dünyamız yaptığı kötülüklerin değil yaptığı tembelliklerin, boşvermişliklerinin acısını çeken insanlar ile doludur. Aynı ağustos böceği ile karınca hikayesinde olduğu gibi tüm yaz boyunca yatan ağustos böceği tüm hayatı boyunca hiçbir şey üretemeyen insanlara benzer. Sonuçta bu tarz insanlarda aynen ağustos böceğinde olduğu gibi diğer insanlara muhtaç bir duruma düşerler.

Hayatımıza yön veren tüm okul sınavları da öyle değil midir? ÖSS, SBS, ÖYS ve ya adı her ne olursa olsun bu sınavlara yeterince çalışmayan ya da çalışmayı hep erteleyen öğrencilerin sonu sınav sonuçlarının açıklandığı gün hep hüsran olmuştur. İyi bir okul iyi bir gelecek şansı sadece okul ile olmasa bile iyi bir geleceği iyi bir okulun çok etkilediği de kabul etmemiz gereken bir gerçektir.

Aynı zamanda vicdanlarını bastıran insanların başına da olmadık şeyler eninde sonunda gelir. Vicdanını ne kadar dinlememeyi tercih ederseniz vicdanınızın sesi de günden güne o kadar kısık ses ile size ulaşır. Vicdani muhasebesinde problem olan insanlar genellikle büyük trajediler yaşamaya mahkum kalmaktadırlar

İyilik yap iyilik bul düsturu ile hareket eden herkesin bir gün mutlaka mutlu bir yaşam ile yolu kesilecektir. Hayat denen zorlu yolda kendimizi kaybetmeden iradeli ve inatçı bir şekilde ilerleyip çabalamanın sonuçları mutlaka bizlere geri dönecektir.

Advertisement

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Yorum yapılmamış

Leave A Reply