Rüyada İmam Görmek, İmam Nikahı Görmek, İmam Olduğunu Görmek

0

Rüyada imam görmek ne anlama gelir? Rüyada imam olduğunu görmek, imam nikahı kıymak nedir, imamın elini öpmek rüyalarının yorumları.

Rüyada İmam Görmek

Arka resim kaynak: pixabay.com

Rüyada İmam Görmek

Rüyada görülen imam, bazı rüyalarda da görüldüğü gibi değişik çağrışımlar yapar. Çoğunlukla her kademeden başta gelen kimseleri çağrıştırır. Evde babayı, mahallede muhtarı, camide imamı kasabada kaymakamı, gibi önde gelen kimse olarak tanımlanır. Birkaç durum müstesna her bakımdan imam görmek hayra yorumlanır.

Advertisement

Rüyada İmam Olduğunu Görmek

Rüyada abdest aldığını ve bir camide imam olarak cemaate namaz kıldırdığını görmek, üst makamlarda görev alacağına işaret eder.

Bir kimse rüyada mahalle veya köyünde imamlık yaptığını ve cemaatin arkasından namaz kıldıklarını görse, bulunduğu caminin büyüklüğü nisbetinde şeref kazanacağına işaret sayılır.

Rüyada bir kimse kendisine imamlık yapması için teklif aldığını görse, yakın bir zamanda bir mirasa konacağına hükmedilir. Şayet rüyada kendisini insanlara imam olmuş fakat Kur’an okuyamadığını görse, rüya sahibinin arzuladığı şeylere kavuşamayacağına işaret sayılır.

Hasta bir kimse rüyada imam olduğunu ve cemaatle namazı sonuna kadar kılıp tamamladığını görse, rüya sahibi hastalığı ile ilgili yeni doktorlara gitmeli yeni tedavi yöntemleri uygulanmalıdır. Bir çocuğun rüyada imam olduğunu görmesi, gelecekte büyük makam sahibi olacağına hükmedilir.

Advertisement

Rüyada İmamla Konuşmak

Rüyada imamla konuşmak , aileden ahlâklı bir ferdin olacağına ve bu ferdin mutluluk getireceğine delalettir. İmamın vaazını dinlemek de aynı şekilde hayra yorumlanır. İnsanlık için hayırlı işler yapmaya, güzel ibadet ve amellere sahip olmaya işarettir.

Rüyada İmam Nikahı Görmek

Rüyada imam nikahı görmek, inançlı ve merhametli bir birey olacağına, hayırlı, anne baba duası alan evlat olacağına yorulmaktadır. Rüya sahibinin şansının yaver gideceğine, hayatına giren insanların iyi niyetli olacağına delalet etmektedir.

Rüyada imamla evlenmek , sorunlara karşı sabırlı olmaya , sabit bir karaktere sahip olmaya delalettir.

Rüyada İmamın elini öpmek

Rüyada imamın elini öptüğünü görmek , kazançlı bir iş sahibi olacağınıza , bu işin helal kazanç sağlayacağına , zengin bir hayata sahip olacağınıza delalettir. Hayatta başarı olmanız için size yardımı dokunacak yüksek mevkide bir kimse ile tanışmaya da yorumlanabilir.

Rüyada İmamla Kavga Etmek

Rüyada imamla kavga ettiğini görmek , kıskançlık ve dedikodu ile itibarınızı kaybedeceğinize veya işinizi kaybedeceğinize delalettir. Bu rüyayı bir uyarı olarak kabul etmek ve bu dönem insanlara karşı daha temkinli olmakta ve işinize daha fazla asılmakta fayda olacaktır.

Advertisement


Leave A Reply