Rüyada Sel Görmek Ne Anlama Gelir? Sel Basması, Sele Kapılmak Nedir?

0
Advertisement

Rüyada sel görmek, sele kapılmak, evi sel basması, çamurlu su, temiz su görmek nedir, rüyada selde insanlara yardım etmek anlamı, yorumu.

Rüyada Sel Görmek

Arka resim Kaynak: pexels.com

Rüyada Sel Görmek

Rüyanızda sel gördüyseniz, uyandığınızda paniğe ve umutsuzluğa kapılmış olabilirsiniz, çünkü bu size bir kayıp hissi verir. Ama umutsuzluğa kapılmayın! Selleri rüyaları, hayatınızda olacak herhangi bir trajediyle bağlantılı değildir ve sıkıntı için hiçbir neden yoktur. Su akmak için tanımlanmış bir yol bulamadığında sel meydana gelir. Bir rotanın olmaması, beklenenden daha büyük hacimde gelen yağmurların neden olduğu suyun taşmasına neden olur.

Bu nedenle, bir sele tanık olduğunuzu görmek, içinizdeki kişisel bir çatışmanın açığa çıktığı ve duygularınızı ve enerjilerinizi daha iyi ifade etmeniz gerektiğine dair bir uyarı olabilir. Eğer bu çatışmayı çözemezseniz, duygular taşabilir ve profesyonel ve sosyal hayatınız dahil olarak tüm hayatınızı etkileyebilir.

Rüyanızın gerçek sembolizmini bulmak için topladığımız sellerle ilgili farklı rüyaları okumaya devam edin.

Rüyada Ani Sel Baskını Görmek

Su, duygularla ilişkilidir ve bir selin gelişi, yolunuzda sonsuz sayıda derin duygu belirdiğini gösterir. Aniden gelen bir sel rüyasının sebebi, kendinizi partnerinizin sizi aşırı duygusallıkla boğduğu bir aşk ilişkisinin içinde bulmanızdan kaynaklanıyor olabilir.

Bu, bilinçaltınızdan çalkantılı ve dengesiz bir ilişki içinde olduğunuzun ve sizi aşırı derecede yıprattığının, enerjinizi emdiğinin bir işareti olabilir. Sel, içeriden bir yardım çağrısı olabilir.

Advertisement
sel

Kaynak: pexels.com

Rüyada kendinizi selin içinde bulmak

Rüyada sel suyunda olduğunuzu görmek, kontrol edemeyeceğiniz derin duygu ve arzulara daldığınız anlamına gelir. Bu duyguları kendinizden dahi saklamaya çalışıyor olabilirsiniz, bu yüzden içinizdekini keşfedin ve dışsallaştırılması gereken herhangi bir dilek veya his olup olmadığını görmek için bir öz analiz yapın.

Bir selde olduğunuzu gördüyseniz ama boğulmuyorsanız, bu olumlu bir işaretidir. Bu rüya, sorunlara ve zorluklara rağmen, her türlü tehlikenin üstesinden gelmeyi başardığınızı gösterir. Pozisyonlarınızda ve eylemlerinizde sağlam durun ve yolunuza çıkabilecek herhangi bir sıkıntıya karşı güvende olacaksınız.

Rüyada gördüğünüz sel suyu temiz ise

Etrafınızdaki her şeyi kaplayan bir temiz su seli gördüyseniz, bu, hayatınızın temizlendiği, yani arındığı anlamına gelir.

Hayatınızın her alanında işlerin gelişmeye başladığı bir zamandır: finansal, aile, duygusal ve profesyonel. Temiz su arındırır, yıkar ve sağlık getirir. Temiz sel suyu görmek, olumlu değişiklikler için iyi bir alamet olabilir.

Rüyada gördüğünüz sel suyu kirliyse

Temiz su rüyasının aksine, kirli sel suyu rüyası içinde bulunduğunuz bazı durumları, endişeleri veya arzuları ifade eder. Genel olarak, kirli su görmek, suyun özelliklerinin artık aynı olmadığı, saf olmadığı ve kirli olduğu anlamına gelir. Kirli su, arıtma özelliğine sahip olmamasının yanı sıra hayat taşımaz ve çeşitli hastalıklar getirebilir.

Bu rüyayı kişisel temizlik ihtiyacının temsili olarak anlamak da mümkündür. Hayatınızın bazı alanlarının değişime ihtiyaç duyduğunun bir yansımasıdır. Ruhsal bir arınma yapmaya çalışın ve hayatınızda neleri geliştirebileceğiniz üzerine düşünün.

Advertisement

Eğer rüyada selin meydana geldiği yerden uzaktaysanız

Bir selin meydana geldiğini, ancak ondan uzak olduğunuzu görmek, sizin kendinizle ilgili reddettiğiniz ve başa çıkmaya ve kabul etmeye hazır olmadığınız duygu ve düşüncelerin olduğu anlamına gelir. Çevrenizde olup biten her şeyi düşünmeye ve herhangi bir nedenle reddettiğiniz veya kaçındığınız belirli bir durum veya his olup olmadığını keşfetmeye değer.

sel

Kaynak: pexels.com

Rüyada selde yüzen eşyalar görmek

Örneğin arabalar, evler, sokaklar ve binalar gibi şeyleri taşıyan bir sel gördüyseniz, hayatınızda bazı değişiklikler yapmanız gerektiği veya istenmeyen dönüşümlerden korktuğunuz anlamına gelebilir. Su, duyguların ve hatta bilinçdışının sembolüdür, bu nedenle rüyanızdaki şeyleri sürükleyen sel, hayatınızı etkileyebilecek kirleri ve olumsuz durumları da temizlemeniz gerektiği anlamına gelebilir, böylece yeni pozitif seçenekler için alan açar.

Bir sel varken yüksek bir yerde olduğunuzu gördüyseniz, önünüzde yakın zamanda karşılaşacağınız problemler olduğunun ve bunları çözmek için hazırlanmanız gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

Rüyadaki sel evinizdeyse

Rüyada bir selin evinizi sular altında bıraktığını gördüyseniz, bu duygularınızın bastırıldığının ve dışarı atmaya çalıştığınızın bir işaretidir ama yapamıyorsunuz. Güvendiğiniz insanlarla konuşmaya çalışın, duygusal rahatlama için onlara karşı açık olun. Eviniz, iç mekanınızı, yani kendinizi temsil eder. Daha fazla açmaya ve duygularınızı dışa vurmaya çalışın.

Rüyada sel kurbanlarına yardım etmek

Rüyanızda sel kurbanlarına yardım ettiğinizi görmek, rüya iyi şansla ilgilidir. Bu, hayatınızın elverişli bir anında olduğunuz ve başkalarıyla birlikte uyguladığınız tüm tutumların ve iyi eylemlerin faydalar şeklinde size geri döneceği anlamına gelir. İnsanları kurtarmayı ve iyilik yapmayı başardığınız riskli bir durumu rüyanızda görmek, gerçek hayatınızda çok yardımlar göreceğiniz, işlerinizin yolunda gideceği şeklinde yorumlanabilir.


Leave A Reply